سریال Batwoman نام واقعی جوکر را فاش کرد؛

ششمین اپیزود از سریال ابرقهرمانی Batwoman فاش کرد که جک نیپر (Jack Napier) نام واقعی شخصیت جوکر در دنیای اشتراکی Arrowverse است. این سریال در همان ابتدا تایید کرد که جوکر در اَرو ورس حضور دارد و در گذشته فعالیت درخشانی داشته است [جنگ و جدال با بتمن]، و حالا هم تایید کرده که او یک چهره شناخته شده در میان مردم گاتهام است.

در کمیک ها و فیلم ها معمولا داستان خاستگاه جوکر فاش نمی شود، به همین دلیل بیشتر اوقات نمی دانیم او قبل از اینکه تبدیل به بزرگ ترین دشمن بتمن شود چه کسی بوده است. در حالی که برخی داستان ها اشاره ای به هویت واقعی او داشته اند، بیشتر نویسندگان کتاب های مصور که در گذشته با این شخصیت سر و کار داشته اند اعتقاد دارند که نیمی از قدرت جوکر از همین رمزآلود بودن وی و اعتقادش مبنی بر اینکه هر کسی می تواند بعد از گذراندن یک روز بد شبیه خودش شود می آید.

همچنین بخوانید | سو دیبنی (معشوقه رالف) به Arrowverse می آید: فصل ششم The Flash تایید کرد

سریال Batwoman هنوز بطور کامل داستان جوکر را فاش نکرده، به همین دلیل نمی دانیم که او چه کسی بوده و چه کارهایی انجام داده، ولی با این وجود نام واقعی وی را فاش نموده است. این اتفاق در لحظات آغازین اپیزود رخ می دهد، وقتی که کیت کین بواسطه اخبار تلویزیون از مرگ انگوس استنتون دستیار دادستان منطقه گاتهام مطلع می شود. گزارشگر طی اعلام این خبر فاش می کند که آقای استنتون مجرمان زیادی را به حقشان رسانده، او را همچون قهرمان صدا می زند و فاش می کند کسی بوده که برای مجازات مشهورترین جنایتکار گاتهام، جک نیپر معروف به جوکر تلاش کرده است.

سریال Batwoman

در فیلم سینمایی Batman محصول ۱۹۸۹ که اثری به یادماندنی بود و تیم برتون (آلیس در سرزمین عجایب) آن را کارگردانی کرد، شخصیتی به نام جک نیپر وجود داشت. برتون در فیلم خودش به شخصیت جوکر یک داستان خاستگاه قطعی داد، و البته یک سری تفاوت ها هم در داستان کلی ایجاد کرد. در این فیلم، ستاره افسانه ای سینما، جک نیکلسون (درخشش ۱۹۸۰) برای بازی در نقش جک نیپر انتخاب شد که در نهایت طی حوادث فیلم تبدیل به جوکر می شود. در داستان خاستگاه بتمن ما می بینیم که یک دزد پدر و مادر بروس را می کشد، اما آقای برتون این بخش از داستان را تغییر داد و جوکر را تبدیل کرد به قاتل توماس و مارتا وین.

همچنین بخوانید | تاریخ شروع پخش فصل پنجم Legends of Tomorrow و فصل اول Katy Keene اعلام شد؛

ظاهرا ارتباط خاصی بین زمین-۱ با فیلم های Batman برتون وجود ندارد، چون در پایان اولین فیلم ما شاهد مرگ جک نیپر بودیم ولی در زمین-۱ که درون اَرو ورس واقع شده ظاهرا او هنوز زنده است. از طرفی، هنوز مشخص نیست که امکان حضور جوکر در سریال Batwoman وجود دارد یا نه، ولی بعید نیست که این اتفاق در آینده ای نزدیک رخ دهد — کسی فکر نمی کرد که لکس لوثر ممکن است در سریال Supergirl نمایان شود، ولی شد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.