سریال Batwoman تایید کرد که ریدلر در Arrowverse مشغول فعالیت است؛

سریال Batwoman بعد از اینکه تایید کرد شاهزاده جرم و جنایت یک زمانی در گاتهام فعالیت داشته، واندر وومن در Arrowverse حضور دارد و رابین نیز یک زمانی با بتمن همکاری می کرده، حالا اسم ریدلر (Riddler) را به میان آورده و تایید کرده که شاهزاده پازل ها همین حالا در این دنیای اشتراکی مشغول فعالیت است. در اپیزودهای ابتدایی Batwoman ما با کیت کینی (Ruby Rose) همراه می شویم که سعی دارد بجای بتمن یک قهرمان برای مردم شهرش گاتهام باشد. کیت متوجه می شود که بروس وین در واقع همان بتمن است و به لطف لوک فاکس (Camrus Johnson) او موفق می شود به غار بتمن که در برج وین واقع شده دسترسی پیدا کند، در نتیجه لباس و سلاح های شوالیه تاریکی اکنون در اختیار او قرار دارند.

البته هدف اصلی کیت این است که خواهرش بث (با بازی Rachel Skarsten) را نجات دهد، او خودش را آلیس صدا می زند و رهبر یک دار و دسته جنایتکار به نام واندرلند (سرزمین عجایب) است، بث سعی دارد از پدر خودش انتقام بگیرد. اما زمانی که کیت لباس بتمن را بر تن می کند و در شهر نمایان می شود، دشمن های قدیمی او را از سایه ها خارج می کند. حال می رسیم به ریدلر؛ این شخصیت تاکنون حضور چندان پررنگی در فیلم و سریال ها نداشته و بیشتر بعنوان یک شخصیت کمیک بوکی به شهرت رسیده. در سینما آخرین بار سال ۱۹۹۵ جیم کری در فیلم Batman Forever این شخصیت را به تصویر کشید، و بتازگی تایید شده که پل دینو قرار است در فیلم انفرادی بتمن به کارگردانی مت ریوز لباس ریدلر را بر تن کند. در تلویزیون نیز ریدلر (با بازی درخشان Corey Michael Smith) یکی از شخصیت های پرطرفدار سریال Gotham محصول شبکه Fox بود.

همچنین بخوانید | اولین نگاه به هاربینجر در رویداد Crisis on Infinite Earths

در کتاب های مصور کمپانی DC Comics، ریدلر بعنوان یکی از باهوش ترین دشمن های بتمن شناخته می شود، تام کینگ نیز ادعا کرده که در کمیک های بتمن این شخصیت یکی از مهم ترین و همچنین باهوش ترین دشمن های شوالیه تاریکی است، این قضیه زمانی که ریدلر در کمیک “The War of Jokes and Riddles” مقابل جوکر قرار گرفت بطور واضح مشخص شد. بنابراین، خیلی سخت است که بخواهیم تصور کنیم در یک دنیا شهری به اسم گاتهام وجود داشته باشد اما ریدلر در آن حضور نداشته باشد؛ در سومین اپیزود از سریال Batwoman، ما با شخصیتی به نام تامی الیت (با بازی Gabriel Mann) مشهور به هاش آشنا شدیم، او در دوران کودکی یکی از بهترین دوستان بروس وین بود اما بخاطر حسادت تبدیل شد به یکی از بزرگ ترین دشمنان او. حال در سریال Batwoman، تامی یک اسلحه مرگبار را از خود بروس دزدید تا بواسطه آن بتمن را یک بار برای همیشه نابود کند.

هاش

از آنجا که همه تصور می کنند بتمن بازگشته، و تامی هم خبر دارد بروس مرد پشت نقاب بتمن است، به برج وین رفت تا با او ملاقات کند اما در عوض با کیت کین روبرو شد، و فاش کرد که از هویت واقعی بتمن خبر دارد. و در مراسمی که تامی برگزار کرده بود، او تایید کرد که به یک مرد پول داده تا از هویت واقعی بتمن آگاه شود و این معما را حل کند. حال به نظر شما چه کسی در گاتهام می تواند بهتر از ادوارد نیگما معماها را حل کند؟ خود نیگما. البته سال قبل در رویداد Elseworlds ما سری به تیمارستان آرکهام زدیم و دیدیم که در آنجا یکی از اتاق ها به ادوارد نیگما تعلق دارد. ولی حالا در سریال Batwoman بطور رسمی تایید شده که ریدلر همین حالا مشغول فعالیت در گاتهام است!

همچنین بخوانید | سریال Batwoman حضور واندر وومن در Arrowverse را تایید کرده است؛

وقایع Elseworlds در آینده زن خفاشی اتفاق می افتد و زمانی که کیت را در آن می بینیم تبدیل شده به نسخه کامل و حرفه ای این قهرمان، و چون هدف روایت داستان خاستگاه زن خفاشی بوده، در سریال Batwoman داستان را از مدتی قبل تر شروع کردند. با این حساب، یا نیگما در تیمارستان بوده و تامی به ملاقاتش رفته تا از راز بروس باخبر شود، یا اینکه در زمان وقوع حوادث اپیزودهای ابتدایی سریال او آزاد است و سپس به طریقی دستگیر و زندانی می شود (شاید توسط خود کیت). باید اشاره کنیم که در کتاب های مصور، تامی در نهایت تبدیل به یک شرور به نام هاش می شود، سپس او و ریدلر با هم کار می کنند تا شوالیه تاریکی را شکست دهند. این اتفاق در سریال Batwoman رخ نخواهد داد، ولی همین که به حضور نیگما در اَرو ورس اشاره شده به تنهایی هم ارزشمند است.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر در رابطه با این سریال و اَرو ورس باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.