چرا 2021 سال خیلی بزرگ و مهمی برای دنیای سینمایی مارول است؟

اینطور که به نظر می رسد ۲۰۲۱ قرار است سال خیلی بزرگی و مهمی برای مارول و دنیای سینمایی این کمپانی باشد؛ چون در این سال سه فیلم سینمایی را روی پرده می برد و سرویس استریم دیزنی پلاس (Disney+) هم چهار سریال مارولی را به دست طرفداران می رساند. در حالی که طی سال ۲۰۲۰ تنها دو فیلم مارولی پا به گیشه می گذارد (Black Widow و The Eternals) و دیزنی پلاس هم فقط یک سریال مارولی منتشر می کند (The Falcon and the Winter Soldier)، سال ۲۰۲۱ به حدی مارولی شده که مـا با فاصله خیلی نزدیک موفق به تماشای فیلم و سریال های این استودیو خواهیم شد.

ما می توانیم از این اتفاق با کلمه فوق العاده یا شگفت انگیز یاد کنیم، و از همین الان برای از راه رسیدن ۲۰۲۱ لحظه شماری می کنیم. به واسطه کنفرانس های SDCC 2019 و D23 Expo 2019 ما موفق شدیم از برنامه های مارول برای فاز چهارم MCU مطلع شویم، و مقداری هم از فاز پنجم اطلاعات کسب کنیم. از آغاز ۲۰۲۰ تا پایان ۲۰۲۱، مارول فیلم های Black Widow (بیوه سیاه)، Eternals (ابدی ها)، Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (شانگ-چی و افسانه ده حلقه)، Doctor Strange 2 (دکتر استرنج) و Thor 4 (ثور) را روی پرده می برد. طی همیـن فاصله زمانی، سرویس استریم Disney+ هم قرار است سریال هایی را منتشر کند که وقایع آنها در دنیای سینمایی مارول اتفاق می افتد. اولین سریال The Falcon and the Winter Soldier (شاهین و سرباز زمستان) نام دارد که اواخر ۲۰۲۰ به دست طرفداران خواهد رسید.

همچنین بخوانید | خانم مارول (Ms. Marvel) در فیلم و سریال های آینده MCU حضور خواهد داشت؛

اما طی عمر یازده ساله دنیای سینمایی مارول، بدون شک ۲۰۲۱ شلوع ترین سال این فرانچایز مشهور و پرطرفدار است؛ البته به لطف دیزنی پلاس. دیزنی طوری برنامه ریزی کرده که هر کدام از سریال های مارولی در یک زمان متفاوت از سال منتشر شونـد، طی همین سال سه فیلم مارولی را هـم روی پرده می برد و انتشار سریال ها برخوردی با تاریخ اکران فیلم ها نخواهد داشت. Marvel و Disney سال ۲۰۲۱ را با فیلم Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings شروع می کنند که در ماه فوریه (۲۴ بهمن) روی پرده می رود، Doctor Strange 2 در ماه مِی (۱۷ اردیبهشت) اکران می شود و Thor 4 (چهاردهم آبان) هم در ماه نوامبر. دیزنی پلاس نیز هنوز تاریخ دقیق شروع پخش سریال های مارولی را فاش نکرده، ولی می دانیم که Loki و WandaVision (که با فیلم Doctor Strange 2 در ارتباط است) در بهار منتشر می شوند، سریال انیمیشنی What If…? در تابستان و Hawkeye هم در پاییز به دست طرفداران می رسد.

دیزنی پلاس

برخلاف سرویس های استریم نتفلیکس و آمازون، دیزنی پلاس قصد ندارد تمام اپیزودهای یک فصل از سریال های خودش را همزمان منتشر کند. دیزنی تصمیم گرفته که روش پخش کلاسیک را پیش بگیرد و اپیزودها را بصورت هفتگی منتشر کند. از آنجا که WandaVision و Hawkeye همچنین Loki قرار است ۶ تا ۸ اپیزودی باشند، طرفداران بین ۱۸ تا ۲۴ هفته از سال را درگیر تماشای سریال های مـارولی خواهند بود. و از آنجا که سریال انیمیشنی What If…? قرار است تمام ۲۳ فیلم دنیـای سینمایی را پوشش دهد، تعداد اپیزودهای خیلی بیشتری خواهد داشت. پس، ما در تمام طول سال ۲۰۲۱ یا مشغول تماشای یکی از اپیزودهای این سریال ها هستیم، یا اینکه به شروع اکران فیلم های MCU برخورد می کنیم؛ به همین دلیل است که می گوییم ۲۰۲۱ سال خیلی خیلی مهمی برای مارول است.

همچنین بخوانید | دیزنی تایید کرد؛ در سرویس استریم Disney+ خبری از محتوای درجه بزرگسال نخواهد بود!

فاز سوم تا اینجا مهم ترین فاز MCU بوده، اما اینطور که به نظر می رسد فاز چهارم با وجود کوتاه بودنش اهمیت خیلی بیشتری دارد و واقعا حکم یک عصر جدید را برای این فرانچایز دارد. و البته این تازه شروع ماجراست و دیزنی همین حالا مشغول کار بر روی سریال های مارولی خیلی بیشتری است، بزودی مردان ایکس و چهار شگفت انگیز هم پا به دنیای سینمایی مارول می گذارند، و سپس شاهد تولید تعداد زیادی فیلم و سریال بر پایه این شخصیت ها خواهیم بود.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.