دی‌سی: Birds Of Prey داستان هارلی کویین را روایت می کند، اما فیلم او نیست!

طرفداران کتاب های مصور دی‌سی سالهاست که خواستار ساخته شدن فیلمی بر اساس کمیک های پرندگان شکاری هستند، چون این سری کمیک شخصیت هایی مثل دختر خفاشی، قناری سیاه، هانترس و… را کنـار هم قرار می دهد. شرایط لازم برای ساخته شدن این فیلم فراهم نشد، تا اینکه شخصیت هارلی کویین (با بازی مارگو رابی) از راه رسید و با محبوبیت خودش این شرایط را مهیا کرد. بعد از حضور درخشان هارلی در Suicide Squad (جوخه انتحار)، فیلم Birds of Prey از سوی استودیو چراغ سبز گرفت.

هارلی کویین شخصیت اصلی این فیلم است، تریلرها خیلی واضح این حقیقت را تایید کرده اند، پس باید اینطور در نظر بگیریم که Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)) — پرندگان شکاری (و رهایی فانتزی یک هارلی کویین) — فیلم اختصاصی هارلی است و هم تیمی‌های او هم شخصیت های فرعی فیلم هستند، درست نیست؟ خب، طی فاز تولید بود که سو کرول تهیه کننده Birds of Prey صحبت هایی در مورد این فیلم داشته، و اشاره کرده بود به رابطه هارلی کویین با شخصیت های جدید فیلم. او از Birds of Prey بعنوان فیلمی که داستان خاستگاه گروه پرندگان شکاری روایت می کند یاد کرد، و گفت که این داستان از نگاه هارلی کویین روایت خواهد شد.

همچنین بخوانید | خلاصه داستان جدید Birds of Prey اطلاعات تازه ای را فاش می کند؛

خانم کرول در واقع تاییـد کرد که هارلی راوی داستان این فیلم است، و تریلرهای تاکنون منتشر شده هم تایید کرده اند که واقعا اینطور است. موضوع کلی Birds Of Prey درباره تشکیل شدن گروه پرندگان شکاری می باشد، اما از این اثر بعنوان یک فیلم تیمی یاد نمی شود، و از طرفی فیلم انفرادی هارلی کویین هم نیست؛ پس Birds of Prey دقیقا چطور فیلمی است؟ خانم کتی یان (کارگردان) به این سوال پاسخ داده و کمی از ابهامات ما را برطرف کرده است، کمی.

فیلم birds of prey

کتی یان طی اظهارات خودش گفت که این فیلم داستان هارلی کویین را روایت می کند، و البته داستان دیگر شخصیت های مونث فیلم را. “و به طریقی داستان های آنها به نوعی بازتاب یکدیگر است. پس وقتی ما ‘و رهایی فانتزی یک هارلی کویین’ را به عنوان اضافه می کنیم، این چیزی است که داستان هارلی به سمتش می رود. ما در ابتدای فیلم وی را بطور کل بدون جوکر پیدا می کنیم، و در طول فیلم او متوجه می‌شود که به کسی جز خودش نیازی ندارد. هارلی نیازی ندارد با دیگر زن های فیلم دوست شود، اما آنها گرد هم آمده اند، و از این طریق همه آنها به نوعی خودشان را در طول فیلم رها می کنند. و البته، یک رابطه واقعا مهم وجود دارد که آن هم رابطه هارلی با کَس کوچولو است…”” 

بطور کل Birds Of Prey فیلمی متفاوت با دیگر عناوین این ژانر است، و آن ریتم تکراری (یک شرور و یک ناجی) را کنار گذاشته، کتی یان همچنین گفته که “فکر میکنم این چیزی بوده که وقتی داشتم فیلم‌نامه را می خواندم مرا جذب خودش کرد. من دوستش دارم. من واقعا دوست دارم که این یک فیلم هارلی کویبن نیست. این فیلم خیلی گسترده‌تر از آن است… شما آنها را در حال حاضر بعنوان یک تیم می بینید، اما ما واقعا با این خانم ها وقت گذراندیم، و آنها در فیلم خیلی نقش مهمی دارند. من به شوخی می‌گویم که ما دو شرور داریم و پنج قهرمان. و آنها واقعا صاحب اختیار خودشان هستند… و احساس رهبر بودن دارند. و من هم چنین حسی دارم…

همچنین بخوانید | [فرا خبر] فیلم Suicide Squad 2 ممکن است با درجه سنی R روی پرده برود؛

داستان فیلم Birds of Prey قرار است از نگاه هارلی روایت شود و او قهرمان اصلی این فیلم است، ولی همزمان قرار است فاش کند که این گروه چطور دور هم جمع می شوند و کارشان چطـور به این نقطه رسیده، به همین دلیل نمی توانیم بگوییم که Birds of Prey فیلم انفرادی هارلی است و در عین حال هم نمی توانیم از آن بعنوان یک فیلم تیمی یاد کنیم. ولی این فیلم می تواند تاثیر چشم‌گیری بر روی آینده دنیای سینمایی دی‌سی (DCEU) بگذارد، بدون در نظر گرفتن متفاوت بودن آن از نظر روایت و طبعیتش، شرایط را برای ساختن چندین اسپین‌آف دیگر فراهم می کند و این می تواند اتفاق مهمی باشد.

در پایان باید اشاره کنیم که اکران Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) قرار است از تاریخ هفتم فوریه ۲۰۲۰ مصادف با جمعه ۱۸ بهمن سال جاری آغاز شود. منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline