و حالا، Black Panther 2 اولین فیلم فاز پنجم MCU است که صاحب تاریخ اکران شده!

فیلم به شدت مورد انتظار Black Panther 2 (پلنگ سیاه) حالا صاحب یک تاریخ اکران رسمی شده است. بجز Avengers: Infinity War (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: جنگ ابدیت) و Avengers: Endgame (اﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) که رکوردهای بزرگی را شکستند و تبدیل به پرفروش ترین های تاریخ سینما شدند، یکی از موفقیت های بزرگ مارول طی سالهای اخیر بدون شک Black Panther بوده است. این اثر به یادماندنی با فروش جهانی ۱٫۳ میلیارد دلاری خودش تبدیل شد به پرفروش ترین فیلم انفرادی ابرقهرمانی تاریخ. رایان کوگلر این فیلم را کارگردانی کرد و اولین فیلم ژانر ابرقهرمانی بود که نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم سال شد و اولین فیلم مارول بود که در اسکار جایزه دریافت کرد.

این فیلم بطور رسمی واکاندا (Wakanda) را به طرفداران دنیای سینمایی مارول (MCU) معرفی کرد، در آن با شخصیتی به نام تچالا (Chadwick Boseman) همراه شدیم که قرار است تبدیل به پادشاه این ملت مخفی شود، به دنبال حوادثی که در فیلم Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جتگ داخلی) برای وی و پدرش رخ داد. او و دیگر شخصیت های واکاندایی در فیلم اخیر Avengers حضور داشته اند، اما طرفداران به شدت منتظر فیلم بعدی پلنگ سیاه هستند. ماه قبل طی همایش کامیک-کان مارول بطور رسمی تایید کرد که Black Panther 2 در حال توسعه است، اما فاش نشد که چه زمانی قرار است پا به گیشه بگذارد.

همچنین بخوانید | مارول فیلم Captain Marvel 2 را بطور رسمی تایید کرد؛

حال مارول طی رویداد D23 Expo 2019 حضوری پررنگ داشته است، در پنل دیزنی این استودیو بطور رسمی خبرهایی بزرگ در ارتباط با فیلم Black Panther 2 را منتشر کرد که موجب خوشحالی تمام طرفداران MCU شده است. برای شروع، تایید شد که Black Panther 2 قرار است در تاریخ ۶ مِی ۲۰۲۲ (مصادف با جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) پا به گیشه بگذارد. همچنین بطور رسمی تایید شد که رایان کوگلر قرار است برای کارگردانی این فیلم بازگردد، که قابل انتظار بود اما با این وجود خوشحال کننده است.

Black panther 2

چند هفته قبل، وقتی که مارول عنوان و تاریخ شروع اکران فیلم های فاز چهارم دنیای سینمایی خودش را فاش کرد، Black Panther 2 یکی از بزرگ ترین غایب ها بود. به همین دلیل تعجم کردیم و مشکوک شدیم، چرا پلنگ سیاه جزو لیست نیست؟ اما حالا شک ها برطرف شده اند چون مارول تایید کرده که ادامه Black Panther در راه است و تا سه سال دیگر به دست ما می رسد. اکران در ماه مِی ۲۰۲۲ یعنی اینکه ادامه قرار است چهار سال بعد از اولین فیلم روی پرده برود. این فاصله زمانی بین دو قسمت یک فیلم برای مارول کمی بیشتر از حد معمول است، ولی ارزش این همه انتظار را دارد بدون شک.

همچنین بخوانید | مارول دیگر دخالتی در تولید فیلم های Spider-Man ندارد؛ اسپایدی از MCU خارج می شود!

این تاریخ اکران به Black Panther 2 امکان رقابت با دیگر عناوین تابستانی را می دهد، و البته زمان خوبی برای روی پرده رفتن این فیلم است. مارول طی دو سال اخیر در اردیبهشت ماه دو فیلم پرفروش و رکوردشکن خودش را روی پرده برد، و شاید قسمت دوم Black Panther هم بتواند تبدیل به فیلمی خیلی موفق شود — موفق در حد فیلم های Avengers. در هر صورت، Black Panther 2 اکنون اولین فیلم فاز پنجم دنیای سینمایی مارول است که صاحب تاریخ اکران شده. طبق ادعای کوین فایگی، فاز چهارم تنها دو سال طول می کشد و در سال ۲۰۲۰ و با فیلم انفرادی بیوه سیاه استارت می خورد، در ۲۰۲۱ هم به انتها می رسد. البته باید اشاره کنیم که سه سریال تازه معرفی شده Ms. Marvel (میس مارول)، Moon Knight (شوالیه ماه) و She-Hulk (هالک-دخت) جزو عناوین فاز چهارم لیست شده اند، پس شاید فاز چهارم بیشتر از دو سال طول بکشد و Black Panther 2 هم جزو آن باشد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.