فیلم سینمایی Black Panther یک پایان کاملا متفاوت داشت!

رایان کوگلر در سال ۲۰۱۸ کار بزرگی انجام داد، او یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریـخ را ساخت که نه تنها با تحسین منتقدین روبرو شد بلکه به فروش خیلی بالایی هم دست یافت؛ فیلم سینمایی Black Panther (پلنگ سیاه) که یک پایان قدرتمند داشت، این فیلم در بهترین شکل ممکن با شخصیت ﺍﺭﯾﮏ ‏«ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮ» ﺍﺳﺘﯿﻮﻧﺰ (با نقش آفرینی درخشان ﻣﺎﯾﮑﻞ ﺑﯽ. ﺟﺮﺩﻥ) خداحافظی کرد و همزمان امکان ساخت قسمت دوم را فراهم نمود. ولی جالب اینجاست که Black Panther ممکن بود یک پایان کاملا متفاوت داشته باشد!

آقای Michael Shawver که جزو عوامل پس-تولید (تدوینگر) Black Panther بوده است اخیرا گفتگویی داشته با CinemaBlend که در آن توضیح داد پایان این فیلم چطور به مرور زمان دگرگون شد. Shawver طی اظهارات خودش بخشی از صحبت های ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮ که از فیلم حذف شد را فاش نمود، او گفت “در این فیلمنامه ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮ می گوید ‘این قشنگه، اما برای هرکسی توی جهان که نمی تونه این رو ببینه تو چی کار می خوای بکنی؟’ که عالی بود. بسیار قدرتمند بود و باحال، اما بنابر چند دلیل مشکل داشت…

همچنین بخوانید | هر چیزی که درباره نقش پلنگ سیاه در Avengers: Endgame می دانیم؛

ما بطور دقیق نمی دانیم که آقای کولگر در ابتدا قصد داشت Black Panther را چطور به پایان برساند، ولی ظاهرا نکته ای که در پایان فیلم باید به آن می رسیدیم صحبت های حذف شده ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮ همخوانی نداشته است. به نظر می رسد این فیلم در اصل با صحنه ای که تچالا و ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮِ در حال مرگ مشغول تماشا کردن غروب واکاندا هستند به پایان می رسید، که البته همینطور هم شد ولی در پایان اصلی دیالوگ ها تغییر کردند. با وجود اینـکه صحبت های جالبی بین آنها رد و بدل می شد، قوس داستانی تچالا و ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮ را به پایان مورد نظر سازندگان نمی رساند.

پلنگ سیاه

در نتیجه تصمیم گرفتند این صحنه را دوباره تصویربرداری کنند، همانطور که آقای Shawver می گوید: “با ریشات ها، رایان خواست که یک پایان جدید بسازد، و این پایان با صحنه مرگ ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮ خیلی بزرگ تر بود…” او در مورد علت تغییر دادن پایان فیلم هم گفت: “یک نمایش بزرگ بود که [آقای جردن] انجامش داد، و تماشا کردنش ناراحت کننده بود چون شما یه جورایی دوست ندارید مرگ این آدم را ببینید، اما مناسب شخصیت او نبود.

همچنین بخوانید | لیست ﭘﺮﺑﯿﻨﻨﺪﻩ ﺗﺮﯾﻦ تریلرهای تاریخ طی ۲۴ ساعت نخست انتشار (تا امروز)

آقای Shawver در ادامه توضیح داد که پایان نسخه سینمایی فیلم چطور پدید آمـد، “رایان به درون آزمایشگاه خودش رفت و کار شگفت انگیز خودش بعنوان یک نویسنده را انجام داد، او صحنه پایانی را در اوکلند نوشت، جایی که با شوری رفت و سفینه Royal Talon fighter را به آن بچه ها نشان داد، مخصوصا بچه ای که یه جورایی شبیه به جوانی ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮ است…” و اینکه “اساسا، به آنها نشانش داد، اون ساختمان ها را خرید و برنامه Wakandan Outreach از چیزی که ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮ به او گفته بود الهام گرفته شد…

صحنه مشترک تچالا و ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮ واقعا فوق العاده بود، یکی از احساسی ترین لحظات فیلم مخصوصا زمانی که جنگ و دعوا به پایان رسید و ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮ درباره پدرش که به او در مورد زیبایی غروب های واکاندا می گفت صحبت کرد. پایان فیلم Black Panther به تچالا نشان داد که ﮐﯿﻠﻤﺎﻧﮕﺮ قصد داشت یک نکته مهم را یادآور شود، کارهای وحشتناکی انجام داد اما ایده درستی در سر داشت. در نهایت تچالا متوجه شد که او درست می گفت و نکته مهم را گرفت!


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.