سریال Black Summer نتفلیکس ﭘﯿﺶدرآمد Z Nation نیست؛ ستاره سریال تایید کرد

در شرایطی که مشهورترین فیلم و سریال های جهان بر محور زامبی ها می چرخنـد، خیلی راحت است که فکر کنیم Black Summer (تابستان تیره) محصول نتفلیکس یکی دیگر از سریال های زامبی محور معمولی است، ولی جیمی کینگ ستاره این سریال پسارستاخیزی منکر این تفکر شده و می گوید که Black Summer اصلا درباره نامرده ها نیست. همچنین طبق صحبت های این ستاره، سریال جدید نتفلیکس برخلاف باور مردم ﭘﯿﺶدرآمد Z Nation نیست، سریال مشهور شبکه SYFY که تا پنج فصل ادامه داشت و سال گذشته لغو شد.

البته عده ای از عوامل پشت صحنه سریال Black Summer دقیقا همان کسانی هستند که Z Nation را ساختند، ولی این قضیه فقط برای اپیزود آغازین سریال جدید نتفلیکس صدق می کند و از آن به بعد این دو سریال اصلا هیچ شباهتی به همدیگر ندارند. البته از خیلی نظرها هم شبیه هستند، چون Black Summer توسط جان هیامز کارگردانی شده، کسی که روی صندلی کارگردانی تعدادی از اپیزودهای Z Nation نشسته بود. از طرفی هر دو بر محور یک ایده مشابه می چرخنـد؛ سقوط بشر به دنبال شیوع یک ویروس که مردم را تبدیل به هیولاهای بی احساس و گوشتخوار می کند.

همچنین بخوانید | تاریخ انتشار فصل چهارم Lucifer اعلام شد؛ اردیبهشت با لوسیفر جهنمی می شود!!

ولی در کل این موجودات بی احساس و گوشتخوار همان زامبی های خودمان هستند دیگر، نه؟ خب، این سوالی است که به تازگی در یک مصاحبه از خانم جیمی کینگ پرسیده شده است. اما او گفت که “می دونید چیه؟ در ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ هرگز اشاره ای به زامبی ها نشده است.” البته کسی نمی تواند انکار کند که این موجودات همان زامبی های مشهور هستند، حالا در هر فیلم و سریالی یک سری تغییرات در ویژگی های آن ها ایجاد می شود ولی اصل قضیه به زامبی یا نامرده ها برمیگردد. اما در کل از نظر جیمی کینگ سریال Black Summer یک داستان زامبی محور نیست و بیشتر روایت کننده داستانی درباره آواره هاست.

سریال Black Summer

او گفت که “این واقعا یک داستان درباره آواره هاست. داستان یک کشور و یک بیماری، و بیماری واقعا تمام این سمبولیسم را در خودش دارد. این بیماری که مردم در حال گرفتنش هستند نماد نفرت و ناهم اندیشی در کشور ماست. و هیچکس مصون نیست، مهم نیست چقدر عمیق دوستش داشته باشید، مهم نیست چه کسی هستید. هیچ شخصی از اتفاقی که اکنون در حال رخ دادن است مصون نیست و تحت تاثیر قرار می گیرد، متوجه هستید؟ حتی وقتی شما یک مریض را می بینید، آنها عادی هستند و قدرت فراانسانی ندارند. از طریقی شما برایشان احساس تاسف می کنید.

همچنین بخوانید | تنیکا دیویس به سریال ابرقهرمانی Jupiter’s Legacy محصول نتفلیکس پیوست؛

این خانم بازیگر در ادامه گفت “این داستانی درباره کشوری است که دولتش از هم پاشیده شده و تار و پود اجتماع از هم جدا گشته، درسته؟ وقتی که مردم نمی توانند بدون یکدیگر زنده بمانند و تخصصی در بقا ندارند. و باری دیگر، این دنیا چه شکی است؟… جالب است چون مردم شروع کردن به مرتبط کردن Black Summer با Z Nation … این سریال ارتباطی با Z Nation ندارد. من هرگز Z Nation را ندیم و درباره آن چیزی نشنیدیم، اما دوستانی دارم که عاشقش هستند، و سپس مردم شروع کردن به گفتن اینکه Black Summer سریال ﭘﯿﺶدرآمدی Z Nation است، اما اینطور نیست…” و “واقعا رابطه ای وجود ندارد، تنها ارتباط در افرادی است که سریال Z Nation را ساختند…

به همین واسطه سری به تعدادی از سایت های ایرانی زدیم، و متاسفانه متوجه شدیم که بسیاری از آنها به اشتباه Black Summer را سریال ﭘﯿﺶدرآمدی Z Nation معرفی کرده اند. پس هدف از نگارش این گزارش همین بود که شما را آگاه کنیم، اما اگر Black Summer را تا انتها با دقت تماشا کنید متوجه می شوید که یک سریال مستقل است و تفاوت های زیادی با دیگر درام های زامبی محور جهان دارد.


منبع: اسکرین رانت

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.