آخرین اطلاعاتی که در مورد فیلم انفرادی Black Widow داریم؛

بدون شک فیلم Black Widow (بیوه سیاه) یکی از مورد انتظارترین عناوین فاز چهارم دنیای سینمایی مارول (MCU) است که طرفداران عناوین مارولی به شدت مشتاق شنیدن اطلاعات بیشتری از آن هستند؛ از زمانی که بیوه سیاه معرفی شد، این بحث در میان طرفداران وجود داشت که چه زمانی صاحب یک فیلم انفرادی خواهد شد. بیوه سیاه با نقش آفرینی همیشه درخشان اسکارلت جوهانسون هیچگاه شخصیت اصلی فیلم های مارولی نبوده و بسیاری این اتفاق را یک نوع بی عدالتی در حق ناتاشا رومانوف می دانند، چون او از بهترین شخصیت های مارول است و واقعا لیاقت دریافت حداقل یک فیلم انفرادی را دارد.

بزودی فیلم Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) روی پرده می رود و به سومین فاز از دنیای سینمایی مارول پایان می دهد، طی سه فاز گذشته بیوه سیاه نقش چندان مهمی در وقایع فیلم های این فرانچایز نداشته و آنطور که باید به وی پرداخته نشده است. اما با شروع فاز چهارم اوضاع عوض خواهد شد چون مارول قصد دارد آرزوی طرفداران را برآورده کند و به بیوه سیاه یک فیلم انفرادی دهد.

به همین دلیل قصد داریم در این گزارش هر چیزی که در مورد فیلم Black Widow می دانیم را در اختیار شما قرار دهیم:

همچنین بخوانید | شایعه: Doctor Strange 2 سال ۲۰۲۰ اکران می شود

فیلم انفرادی بیوه سیاه واقعا ساخته می شود؟ اگر به یاد داشته باشید شخصیت بیوه بواسطه فیلم سینمایی Iron Man 2 (مرد آهنی) که سال ۲۰۱۰ اکران شد پا به دنیای سینمایی مارول گذاشت، به لطف نقش آفرینی تماشایی خانم جوهانسون، این شخصیت مورد توجه طرفداران قرار گرفت. سپس بحث ساخت فیلم سینمایی Black Widow به میان آمد، اما تا قبل از سال ۲۰۱۵ خبر دقیقی در این مورد منتشر نشد. کوین فایگی در نهایت تایید کرد که به فکر تولید چنین فیلمی هستند اما چند سالی طول خواهد کشید. حال، Avengers: Infinity War اکران شده و Avengers 4 هم بزودی روی پرده می رود، سپس شاهد شروع بکار فاز چهارم خواهیم بود که احتمالا به مفهوم یک عصر جدید برای MCU باشد. طی این فاز فیلم های مختلفی تولید و اکران خواهند شد، که Black Widow بدون شک یکی از آنهاست.

Black widow 2020

از طرفی، مارول در ژانویه ۲۰۱۸ اقدام به استخدام خانم Jac Schaeffer کرد تا یک ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ برای Black Widow بنویسد، بنابراین تولید این فیلم اکنون کاملا قطعی شده است.

اسکارلت جوهانسون پول خوبی برای بازی در این فیلم می گیرد: شایعه ها ادعا دارند که خانم جوهانسون برای بازی در این فیلم دستمزد بالایی خواهد گرفت، طبق شنیده ها ۲۵ میلیون دلار که رقم واقعا بالایی است. اینطور که گفته شده، اگر این فیلم بتواند بیشتر از ۹۰۰ میلیون دلار در گیشه بین المللی بفروشد، ۶ میلیون دلار دیگر به جانسون هدیه داده خواهد شد. بنابراین می توانیم تصور کنیم دیزنی اعتقاد دارد که Black Widow بطور قطع می تواند فیلم پرفروشی باشد، پس حاضر هستند برای ساخته شدن آن پول زیادی خرج کنند. از طرفی، جوهانسون جزو بازیگرهای پولساز این روزهای سینمای هالیوود است، پس باید هم چنین دستمزدی بگـیرد.

تاریخ اکران فیلم Black Widow: طبق شایعه ها، مارول امید دارد که این فیلم را در سال ۲۰۲۰ اکران کند. اواسط آبان ماه بود که گزارش های مختلی ادعا کردند فیلم های Black Widow و Eternals در سال ۲۰۲۰ اکران می شوند، اما تا به امروز مارول تاریخ اکران این دو فیلم را تایید نکرده است. یک شایعه دیگر ادعا داشت که فیلم سینمایی Black Widow در تاریخ یکم ماه مِی ۲۰۲۰ (مصادف با جمعه ۱۲ اردیبهشت سال ۹۹) روی پرده خواهد رفت، طبق همین شایعه فیلم سینمایی The Eternals هم اواخر سال، ۶ نوامبر ۲۰۲۰ (جمعه ۱۶ آبان ۹۹) پا به سینما می گذارد. ولی به تازگی یک شایعه تازه ادعا کرده که Doctor Strange 2 و Black Widow فیلم های ۲۰۲۰ مارول هستند، تاریخ شروع تولید این فیلم هم ماه ژوئن اعلام شده است.

همچنین بخوانید | پریانکا چوپرا به دنیای سینمایی مارول می پیوندد؟؟

بازیگران حاضر در فیلم: با توجه به اینکه مارول قصد دارد واقعا فیلم Black Widow را بسازد، مدتی است که پروسه انتخاب بازیگر برای این فیلم را آغاز کرده اند. حضور اسکارلت جوهانسون در نقش ناتاشا رومانوف که یک اتفاق کاملا عادی و قابل انتظار است، اما به جز او اخیرا شاهد پیوستن چند چهره جدید به فیلم بوده ایم. او.تی. فاگبنلی (سریال سرگذشت ندیمه) که هنوز معلوم نیست قرار است چه نقشی داشته باشد، دیوید هاربر (سریال چیزهای عجیب)، ریچل وایس (مومیایی، سوگلی، بازگشت مومیایی) که بتازگی وارد مذاکره شده است، فلورنس پیو (مبارزه با خانواده ام)، و همچنین اندره هلند (سریال کسل راک و فیلم مهتاب) در نقش شخصیت شرور اصلی فیلم.

Black widow mcu

نویسنده فیلم: همانطور که در ابتدا اشاره کردیم مارول Jac Schaeffer را مامور کرد تا یک ﻓﯿﻠﻢﻧﺎمه برای این فیلم بنویسد، اما بعد از آن ند بنسون (The Disappearance of Eleanor Rigby) برای بازنگری در این ﻓﯿﻠﻢﻧﺎمه استخدام شد. خانم Schaeffer نویسنده چندان بزرگ و باتجربه ای نیست، اما جزو نویسندگان فیلم Captain Marvel (کاپیتان مارول) می باشد و برای نگارش سریال WandaVision هم انتخاب شده است. البته هیچکدام از نویسندگان و کارگردان های فیلم های MCU قبل از کار با این کمپانی شهرت و تجربه چندان زیادی نداشتند؛ حتی بسیاری از بازیگران آن هم قبل از ورود به MCU افراد خاصی نبودند.

کارگـردان فیلم: اگـر به یاد داشته باشید، اواخر تیر ماه سال جاری بود که با انتشار یک گزارش فاش کردیم فیلم سینمایی Black Widow صاحب کارگردان شده است. مارول استودیوز خانم ﮐﯿﺖ ﺷﻮﺭﻟﻨﺪ را برای کارگردانی این فیلم به شدت مورد انتظار انتخاب کرده. طبق گزارش ها تقریبا با ۶۵ کارگردان مختلف ملاقات کردنـد تا فرد مناسب را پیدا کننـد. با این کار خانم شورلند تبدیل به اولین زنی می شود که به تنهایی یک فیلم از دنیای سینمایی مارول را کارگردانی می کند، البته اولین کارگردان زن این فرانچایز ﺁﻧﺎ ﺑﻮﺩﻥ است که با همکاری ﺭﺍﯾﺎﻥ ﻓﻠﮏ هدایت فیلم سینمایی Captain Marvel را بر عهده داشته.

باید اشاره کنیم که تازه ترین اثر سینمایی ﺷﻮﺭﻟﻨﺪ فیلم درام/مهیج Berlin Syndrome (ﺳﻨﺪﺭﻭﻡ ﺑﺮﻟﯿﻦ) با نقش آفرینی ﺗﺮﺯﺍ ﭘﺎﻟﻤﺮ می باشد. در کارنامه هنری او فقط تعداد انگشت شماری فیلم دیده می شود و Black Widow اولین ﺑﻼﮎﺑﺎﺳﺘﺮ وی محسوب می گردد! — این فیلمساز جزو کارگردان های سریال SMILF محصول ۲۰۱۷ شبکه ShowTime هم بوده است.

همچنین بخوانید | چرا مارک روفالو از پایان واقعی Avengers: Endgame بی اطلاع است؟

آخرین اطلاعاتی از داستان این فیلم داریم: دو احتمال وجود دارد، نخست این که Black Widow یک فیلم ﭘﯿﺶدرآمدی باشد و به روایت ماجرایی که در گذشته رخ داده بپردازد. در این حالت شخصیتی مثل چشم شاهین می تواند نقش مهمی در داستان داشته باشد، همچنین امکان حضور بازیگرانی مثل ساموئل جکسون (در نقش نیک فیوری) و کلارک گرگ (در نقش فیل کولسن) وجود خواهد داشت. مارول می تواند با تولید چنین فیلمی به کاوش در گذشته ناتاشا بپردازد، زمانی که هنوز با سازمان شیلد آشنا نشده بود و در واقع آدم خوبی نبود.

بیوه سیاه

البته اگر در نهایت فیلم یک عنوان ﭘﯿﺶدرآمدی باشد، هیچ تضمینی وجود ندارد که بیوه سیاه از وقایع Avengers: Infinity War و Avengers 4 جان سالم بدر ببرد. ولی اگر کمی فکر کنیم، متوجه می شویم که مارول چنین فیلمی را نمی سازد چون همه طرفداران می دانند چه اتفاقی برای ناتاشا افتاده؛ از کجا آمده و سرنوشتش به کجا ختم می شود. کار هوشمندانه تر این است که وقایع فیلم بعد از حوادث Avengers 4 اتفاق بیافتد و به طریقی با گذشته ناتاشا ارتباط داشته باشد — احتمال دوم.
  

در مورد احتمال دوم نمی توانیم هیچ حدسی بزنیم، فقط اینکه شنیده ایم تسک‌مستر (Taskmaster) بعنوان شرور اصلی فیلم انفرادی بیوه سیاه انتخاب شده، که اگر حقیقت داشته باشد، پس مارول این شخصیت را به اندره هلند سپرده تا آن را جلوی دوربین بیاورد. این شخصیت توسط نویسنده دیوید میشلینی و طراح جورج پرز خلق شده‌ است؛ او برای نخستین بار در شماره ۱۹۵ مجله انتقام‌جویان (به تاریخ مه ۱۹۸۰) حضور پیدا کرد. بد نیست اشاره کنیم تسک‌مستر حافظه بسیار قدرتمندی دارد، مثلا اگر بخواهد یک هنر رزمی را یاد بگیرد فقط کافیست حرکات یک استاد را نگاه کند!

و اینـکه: در حال حاضر مهم این است که مارول قصد دارد واقعا فیلم Black Widow را بسازد، بنابراین بهتر است مثل همیشه به این استودیو و فیلمسازان آن اعتماد کنیم تا کار همیشگی خودشان را انجام دهند. شاید تا به امروز کار آنها بی عیب نبوده باشد، ولی نهایت تلاش خودشان را کرده اند تا طرفداران را خوشحال و راضی نگه دارند… [این پست بروز می شود]


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

2 نظرات
 1. احمد عابدی استان مشهد - شهرستان تربت جام می گوید

  سال ۲۰۲۰ قبل از عید سال ۹۹ اکران میشه یا یا عبد از عید سال ۹۹ اتفاق می افتد

  1. آرش اسکندری می گوید

   تاریخ دقیق هنوز اعلام نشده
   دوست عزیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.