نظریه: بیوه سیاه در فیلم انفرادی خودش یک [اسپویلر] است

خطر اسپویلر: قبل از خواندن این گزارش خطر لو رفتن داستان Avengers 4 را در نظر بگیرید!

با وجود اینکه Avengers: Endgame (پایان بازی) به بسیاری از سوال هایی که بعد از پایان Infinity War داشتیم پاسخ داد، خودش باعث ایجاد تعداد زیادی سوال دیگر شد. این فیلم به داستان سنگهای ابدیت پایان داد و یک نتیجه بود برای حوادث یازده سال گذشته دنیای سینمایی مارول (MCU). بزرگ ترین سوالی که بعد از تماشای Endgame به ذهن طرفداران خطور کرد این بود که آینده MCU چگونه خواهد بود. بعد از شروع اکران Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه)، مارول بطور رسمی استارت فاز چهارم MCU را می زند، Black Widow (بیوه سیاه) یکی از فیلم های این فاز است.

اما یک سوال مهم در رابطه با فیلم انفرادی بیوه سیاه وجود دارد: اینکه وقایع آن در چه دوره ای اتفاق می افتد. ما در Endgame دیدیم که ناتاشا رومانوف برای نجات دنیا جان خودش را فدا کرد. پس او چطور می تواند برای فیلم انفرادی اش بازگردد؟ این امکان وجود دارد که وقایع فیلم در زمانی بین اولین حضور او در دنیای سینمایی (یعنی ۲۰۱۰) و آخرین حضورش (یعنی ۲۰۱۹) اتفاق بیافتد. اما یک شایعه وجود دارد که ادعا می کند این فیلم به روایت داستان خاستگاه او خواهد پرداخت.

از طرفی، ما در فیلم Avengers: Age of Ultron شاهد نمایش صحناتی از گذشته ناتاشا بودیم، دورانی که او در اتاق سرخ به سر می برد و مشغول آموزش دیدن بود. حال، تصاویری از پشت صحنه فیلم Black Widow منتشر شده که اصلا بواسطه آن ها نمی توان کشف کرد وقایع فیلم در چه سالی اتفاق می افتد. در این میان یک نظریه وجود دارد که ادعا می کند ناتاشا به لطف سفر در زمان یا تلاش کاپیتان آمریکا برای درست کردن خط زمانی دوباره زنده شده است؛ ولی اگر قضیه ساده تر از این حرف ها باشد چی؟

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعاتی که در مورد فیلم انفرادی Black Widow داریم؛

بیوه سیاه

در فیلم Age of Ultron ناتاشا برای بروس بنر فاش کرد که به دنبال اتفاق هایی که در اتاق قرمز برایش رخ داد، دیگر قدرت بچه دار شدن را ندارد. البته این قضیه ناراحت کننده است ولی برای یک جاسوس همواره باید پیروزی در ماموریت اولویت باشد و احساسات چندان اهمیتی ندارند. ولی خارج از این بحث شاید هم اتاق قرمز خودش کلید بازگشت بیوه سیاه باشد؛ فناوری در MCU چند دهه از دنیای واقعی جلوتر است، و شاید آنها DNA ناتاشا را نگه داشته باشند برای روزی که او کشته شود و نیازمند به بازگرداندن وی شوند.

در این حالت، فیلم Black Widow می تواند ما را با نسخه کاملا جدید بیوه سیاه آشنا کند، دختری که از همان ابتدا در اتاق قرمز و بعنوان یک آدمکش بزرگ شده است. یعنی همین ناتاشای خودمان خواهد بود اما با اخلاقی کاملا متفاوت و احتمالا نسخه بی رحم تر او. حتی شایعه هایی وجود دارد که می گوید ناتاشا در فیلم Black Widow به دنبال پدرش می گردد، پس شاید این نسخه کلون او باشد که سعی می کند جوابی برای سوال های خودش پیدا کند. چون او بعنوان یک سلاح خوش قیافه بزرگ شده، ولی ممکن است در نقطه ای به خودش بیاید و به فکر پیدا کردن جوابی برای خاستگاه اصلی خود بگردد — جستجویی که او را به کنار پدرش می کشاند.
 

حتی ممکن است ناتاشای جدید از کنترل سازمانی که خلق و بزرگش کرده خارج شود و آنها یک مامور را به هدف شکارش ارسال کنند که می تواند شرور اصلی فیلم باشد. بنابراین Black Widow واقعا یک فیلم انفرادی خواهد بود و وقایع آن هم در زمان حال اتفاق می افتد. با تلاش هایش برای پیدا کردن جواب هایی برای سوال های مرتبط با گذشته اش هم می تواند به ما و خودش کمک کند تا وی را بشناسیم.
 

همچنین بخوانید | فیلم Doctor Strange 2 ممکن است سال بعد جلوی دوربین برود؛

Black WIdow

شاید ایده وجود یک کلون از بیوه سیاه کمی عجیب به نظر برسد و در دنیای سینمایی مارول هم اتفاقی تازه باشد، ولی برای طرفداران کتاب های مصور مارول چندان عجیب نیست. در رویداد Secret Empire ناتاشا به طرز ناراحت کننده ای کشته می شود اما سپس در Tales of Suspense بازمیگردد. در همین سری فاش می شود که این ناتاشا همان قدیمی نیست و بلکه نسخه کلون او می باشد که توسط اتاق قرمز خلق شده است. او برنامه ریزی شده تا دستورها را اجرا کند، این کلون خاطرات نسخه اصلی را در ذهن خودش دارد و در نهایت بیوه سیاه را به زندگی بازمیگرداند.

حال، نسخه خود سر ناتاشا مدتی را دور از توجه اتاق قرمز سپری می کند تا نتوانند او را شکار کنند. او سراغ ماموریت های جدید می رود و یک ناتاشا مثل قبلی را به وجود می آورد؛ او باری دیگر تبدیل به تنها بیوه سیاه دنیا می شود و نزد دوستان و دیگر قهرمان ها هم به همین عنوان شناخته می شود. نسخه جدید ناتاشا از آگاهی خودش برای نابود کردن سازمانی که به وجودش آورده استفاده می کند و همین قضیه می تواند تبدیل به یک داستان خوب برای فیلم انفرادی بیوه سیاه شود.

اگر شایعه ها درست باشند، Black Widow اولین فیلم فاز چهارم دنیای سینمایی مارول خواهد بود. به همین دلیل، خیلی بعید است مارول فیلمی بسازد که وقایع آن در گذشته اتفاق می افتد و شخصیتش هم در زمان حال مرده است. بنابراین منطقی است که زمان فیلم حال باشد و یک شخصیت که طرفداران زیادی دارد را روی کار بیاورد، و از طرفی هم یک شخصیت خیلی محبوب را به زندگی بازگرداند.

همچنین بخوانید | ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم های سال ۲۰۱۹ (تا امروز)

Black widow

اگر نظریه جدید حقیقت پیدا کند، مارول بدون اینکه حرکا قهرمانانه بیوه سیاه در Endgame را بی معنی کند، یا اینکه خط زمانی دنیای سینمایی خودش را تغییر دهد، می تواند بیوه سیاه را بازگرداند. شاید حرکت پیچیده ای باشد اما مارول هیچ قانون خاصی برای بازنگرداندن شخصیت های مرده ندارد. مثلا، در Endgame دیدیم که گامورا دوباره روی کار آمد، با اینکه در سال ۲۰۱۸ درست مانند بیوه سیاه کشته شد. در واقع ما از این به بعد با نسخه قدیمی گامورا همراه خواهیم شد، نسخه ای که هنوز با نگهبانان کهکشان آشنا نشده است. پس، می توانند برای ناتاشا هم به طریقی شرایطی مشابه را فراهم کنند و به او فرصتی دوباره برای درخشش دهند.

بدون در نظر گرفتن این نظریه، ایده های مختلفی برای داستان فیلم Black Widow وجود دارد و باید صبر کنیم تا ببینیم مارول کدام را انتخاب کرده؛ بد نیست اشاره کنیم که فاز تولید این فیلم آغاز شده است.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

2 نظرات
  1. Amir می گوید

    اینجوری خیلی خوب میشه. وقتی مرد واقعا ناراحت شدم.

  2. Mobin می گوید

    اصلا شاید زمانش مربوط به بعد کاپیتان امریکا ۳ باشه که از دستورات پیروی نکرد و تحت تعقیبه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline