گزارش: Blade و Deadpool 3 می توانند اولین فیلم های درجه بزرگسال MCU باشند

ما مارول را بیشتر بخاطر تولید فیلم هایی با درجه سنی PG-13 می شناسیم، چون این کمپانی زیر سایه دیزنی فعالیت می کند و دیزنی هم فقط دوست دارد فیلمهای خانوادگی بسازد — بخاطر سود بیشتر. البته به لطف همین سیاست بوده که دنیای سینمایی مارول در حال حاضر بزرگ ترین فرانچایز سینمایی جهان است و مجموع فروش فیلم های آن به بیشتر از ۲۲ میلیارد دلار رسیده، و همچنان در حال افزایش است.

البته زمانی که دنیای سینمایی مارول (MCU) در تلویزیون هم شاخ و برگ داد، این سوال به ذهن طرفداران خطور کرد که آیا قصد دارند باز هم با گروه سنی PG-13 محتوا تولید کنند؟ سریال های مارولی نتفلیکس تایید کردند که اینطور نیست. حال، سرویس استریم Disney Plus قرار است تعدادی سریال مارولی را تولید و عرضه کند که بعید می رسد دیزنی آنها را مناسب سنین بزرگسال بسازد؛ ولی غیرممکن نیست. اما، حالا که ریبوت Blade یکی از فیلم های فاز پنجم MCU است و ددپول هم قرار است پا به دنیای سینمایی مارول بگذارد، دیزنی می تواند باز هم بر روی سیاست های خودش پافشاری کند؟ می تواند اما نباید این کار را انجام دهد.

همچنین بخوانید | عنوان و تاریخ شروع اکران فیلم های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول؛

اگر برای ددپول فیلمی با درجه سنی PG-13 بسازند، بدون شک با شکست تجاری روبرو خواهند شد چون این شخصیت نمی تواند با محدودیت خودنمایی کند. تیغه (Blade) نیز شرایطی مشابه دارد، او بطور کل شخصیتی خشن است و دیزنی اگر بخواهد از او یک کاپیتان آمریکای باتربیت و مخالف خشونت بسازد، مجبور است خطر بزرگی را به جان بخرد چون بدون شک با واکنش منفی طرفداران روبرو خواهد شد. البته، در مورد ددپول می توانیم بگوییم که خود مارول با تولید فیلم های درجه R برای این شخصیت موافق است، مدیرعامل کمپانی دیزنی هم قبلا گفته بود که مشکلی با این قضیه ندارند.

Blade mcu

قسمت اول و دوم Deadpool پرفروش ترین فیلم های تولید شده در فرانچایز مردان ایکس کمپانی فاکس هستند؛ با وجود اینکه فقط افراد بالای ۱۷ سال اجازه تماشای این دو فیلم در سینما را داشتند، مجموعا ۱٫۵ میلیارد دلار فروختنـد. پس اگر مارول و دیزنی بخواهند تغییری در طبیعت فیلم و خود شخصیت ددپول ایجاد کنند، باید بیخیال رسیدن به موفقیت شوند. از طرفی نمی توانند بازیگر نقش این شخصیت، رایان رینولدز، را تغییر دهند، رینولدز هم غیرممکن است با یک ددپول باترتیب و خوش قلب کنار بیاید! — پس، Deadpool 3 [اگر ساخته شود] به احتمال قوی اولین فیلم درجه بزرگسال دنیای سینمایی مارول خواهد بود.

همچنین بخوانید | فیلم Black Panther 2: دانای گوریرا برای بازی در نقش اوکویه بازمیگردد

برای Blade هم مارول نمی تواند فیلمی با درجه سنی PG-13 را برای شخصیتی بسازد که تخصص وی کشتن خون‌آشام ها است؛ البته مارول چندین سال قبل و پیش از شروع بکار MCU فیلم هایی مثل Punisher: War Zone و Ghost Rider: Spirit of Vengeance را با درجه سنی بزرگسال ساخت، اما شکست خورد. ولی حالا که یک فرانچایز خیلی پرطرفدار دارد، بد نیست دوباره شانس خودش را با تیغه و ددپول امتحان کند!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

1 نظر
  1. E.N می گوید

    ددپول که واقعا خوش قلب هست، خشن و وراج و فحاش ولی در عین حال خوش قلب و بسیار شوخ و خوشه، همینا جذابش کرده، این خوش قلب بودنش رو در ددپول ۲ به شدت روش تاکید کردن که اینم آدمه و خوش قلبه، با توجه به اینکه اکثر فیلم های mcu به ویژگی های اصیل شخصیت ها وفادار بوده پس ساخت فیلم ددپول ۳ با درجه سنی R چندان دور از ذهن نیست، البته اگر فیلم ددپول ۳ در mcu ساخته بشه!
    اما بلید خیلی نیازی نداره که فیلمش با درجه سنی R ساخته بشه چون فیلم های بزرگسالانه اینجوری خشن قبلا هم در mcu ساخته شدن، فیلم های کاپیتان آمریکا و انتقام جویان و مردآهنی ۳ با درجه سنی R تولید نشدن ولی لحن اون فیلم ها کاملا جدی بوده و حال و هوای بزرگسالانه داشتن و خشونت زیادی در اون فیلم ها وجود داشت، پس میشه فیلم خوبی از بلید ساخت که درجه سنیش R نباشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.