فیلم Blockers جان سینا در افتتاحیه 21 میلیون دلار فروخت، Ready Player One بزودی 400 میلیونی می شود!

ساعتی پیش، باکس آفیس نتایج فروش فیلم های در حال اکران طی این آخرهفته را منتشر کرد و به این واسطه مطلع شدیم که فیلم سینمایی A Quiet Place (مکان آرام) به کارگردانی ﺟﺎﻥ ﮐﺮﺍﺯﯾﻨﺴﮑﯽ — کـه از روز جمعه پا به گیشه گذاشت — با در اختیار داشتن ۳,۵۰۸ سالن سینما در ایالات متحده طی سه روز نخست اکران خودش ۵۰٫۳ میلیون دلار فروخته است، به همین صورت A Quiet Place توانست جایگاه نخست نتایج باکس آفیس این هفته را در اختیار بگیرد و حتی فراتر از انتظار بفروشد. اما در جایگاه دوم فیلم علمی-تخیلی جدید ﺍﺳﺘﯿﻮﻥ ﺁﻟﻦ ﺍﺳﭙﯿﻠﺒﺮﮒ را مشاهده می کنیم.

فیلم جدید ﺍﺳﭙﯿﻠﺒﺮﮒ کـه Ready Player One (بازیکن شماره یک آماده) نام دارد، در روز نهم فروردین پـا به گیشه گذاشت و طی سه روز نخست اکران خودش در خانه اش ۴۱٫۷ میلیون دلار فروخت. حال طبق نتایج باکس آفیس این هفته، Ready Player One در دومین تعطیلات آخرهفته اکران با کاهش ۴۰ درصدی ۲۵ میلیون دلار دیگر فروخته است، به این واسطه مجموع فروش خانگی آن اکنون به رقم ۹۶٫۹ میلیون دلـار رسیده است. این فیلم در گیشه بین المللی نیز تاکنون ۳۹۱٫۳ میلیون دلار فروخته و احتمالا تا فردا ۴۰۰ میلیون دلاری می شود. بد نیست بدانید که فیلم جدید ﺍﺳﭙﯿﻠﺒﺮﮒ از روز جمعه تا یکشنبه در ۶۵ کشور مختلف (به جز ایالات متحده) ۸۱٫۷ میلیون دلار دیگر فروخته است. اکران Ready Player One قرار است از ۲۰ آوریل در کشور ژاپن آغاز شود.

فیلم سینمایی کمدی بزرگسالان Blockers به کارگردانی ﮐﯽ ﮐَﻨﻮﻥ (ﺁﻭﺍﺯﺧﻮﺍﻥ ﺣﺮﻓﻪﺍﯼ ۲) در نتایج این هفته جایگاه سوم را تصاحب کرد، این اولین تعطیلات آخرهفته فیلم جدید جان سینا بوده است. Blockers از روز جمعه کار خودش را آغاز کرد و طی روز نخست اکران با رفتن روی پرده ۳,۳۷۹ سالن سینما، در ایالات متحده ۷٫۸ میلیون دلار فروخت، فروش آن طی روز دوم ۸٫۲ میلیون دلار و در روز سوم نیز ۵٫۳ میلیون دلار بوده است. با این حساب، Blockers یک افتتاحیه خانگی ۲۱٫۴ میلیون دلاری را رقم زد. باید بدانید که این فیلم در CinemaScore یک “B” دریافت کرده، طبق آمار اعلام شده، طی افتتاحیه ۵۱% مخاطبین آن زن بوده انـد و سن ۵۶% از تمام مخاطبین فیلم بالای ۲۵ سال بوده است.

همچنین بخوانید: تاریخ شروع تولید فیلم لایو-اکشن Sword in the Stone (ﺷﻤﺸﯿﺮ ﺩﺭ ﺳﻨﮓ) اعلام شد

و اما، فیلم سینمایی Black Panther (پلنگ سیاه) دیزنی و مارول — پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۱۸ — با کاهش ۲۷ درصدی در فروش، طی هشتمین تعطیلات آخرهفته اکران خودش در ایالات متحده ۸٫۴ میلیون دلار دیگر فروخت و این مبلغ باعث شد که مجموع فروش خانگی آن به ۶۶۵ میلیون دلار برسد. به همین واسطه، Black Panther اکنون از Titanic عبور کرده و سومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای آمریکاست. در خارج از خانه نیز Black Panther توانست ۴٫۵ میلیون دلـار دیگر هم بفروشد و مجموع فروش بین المللی خودش را به ۱٫۳ میلیارد دلار برساند. این فیلم اکنون در میان پرفروش ترین فیلمهای تاریخ جهان، جایگاه دهم را تصاحب کرده است.


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.