گزارش: در فیلم بعدی James Bond اولین 007 سیاه پوست و مونث معرفی می شود!

ما هنوز باید به دنبال افشای رازهای فیلم جدید James Bond باشیم، چون تبدیل به یک پروژه رمزآلود شده که حتی عنوان آن هم فاش نشده است؛ ولی اگر گزارش تازه ای که توسط The Daily Mail منتشر شده حقیقت داشته باشد، Bond 25 می تواند فرانچایز ۰۰۷ را وارد عصری جدید کند. این گزارش ادعا کرده که شخصیت لاشانا لینچ قرار است یک مامور MI6 جدید باشد، که در نهایت جانشین جیمز باند (دنیل کریگ) می شود، یعنی بزودی یک ۰۰۷ جدید معرفی خواهد شد. در این صورت، این خانم بازیگر که پیش از این او را در فیلم Captain Marvel (کاپیتان مارول) ملاقات کرده ایم، اولین زن و فرد رنگین پوستی خواهد بود که لقب مشهور ۰۰۷ را به خودش می گیرد.

هر کدام از بازیگران نقش جیمز باند معمولا بعد از بازی در چند فیلم از فرانچایز خارج می شوند و سپس یک بازیگر جدید (و جوان) برای بازی در نقش باند انتخاب می شود، ولی اگر این بار ابتکار بخرج دهند و شخصیت لاشانا لینچ را بعنوان ۰۰۷ جدید انتخاب کنند، جیمز باند آقای کریگ همچنان بخشی از فرانچایز باقی خواهند ماند و این بار دنیای باند ادامه خواهد یافت — یعنی بجای اینکه جیمز باند عوض شود این بار ۰۰۷ را تغییر می دهند؛ که با توجه به حال و احوال دنیای سینمایی پسند این روزهای سینما می تواند روش بسیار خوبی برای ادامه دادن فرانچایز باشد.

همچنین بخوانید | فیلم Bond 25: اولین تصویر از دنیل کریگ در نقش جیمز باند

پیش از این فاش شده که در Bond 25 ما با یک جیمز باند بازنشسته روبرو می شویم، اما زمانی که مامور اِم (Ralph Fiennes) از او کمک می خواهد، باند دوباره دست به کار می شود و آشوب به پا می کند. حال طبق ادعای یک منبع، در همین بخش از داستان است که نسخه ۰۰۷ خانم لاشانا لینچ روی کار می آید؛ چون باند بازنشسته شده و سازمان MI6 هم به یک ۰۰۷ جدید نیاز دارد. البته ما نمی توانیم این ادعا را تایید کنیم، ولی اصلا بعید نیست حقیقت داشته باشد و شاید کنار هم قرار گرفتن باند و ۰۰۷ باشیم — برای اولین بار در تاریخ سینما.

Bond 25

یک دلیل وجود دارد که بر پایه آن می توانیم ادعا کنیم چنین اتفاقی غیرممکن است؛ فرانچایز جیمز باند از همان ابتدا با شخصیت اصلی مذکرش شناخته می شده است و هنوز هم می شود، طرفداران قدیمی و جدید این فرانچایز بخاطر دیدن جیمز باند به سالن های سینما می روند. حال تصور کنید جیمز باند را کنار بگذارند و در عوض یک جاسوس زن (یا حتی مرد) را بعنوان ۰۰۷ انتخاب کنند، دیگر چه ارتباطی بین فیلم ها و فرانچایز Bond باقی خواهند ماند؟ ارتباطی باقی نمی ماند، ولی اصلا اهمیتی دارد؟؟

ما کاملا قبول داریم که هالیوود سالهاست با سیاست مرد سالاری خودش حرکت کرده و شاید یکی دو سالی باشد که فرصت های خوبی به زنان داده می شود، ولی قطعا خیلی زود است که بخواهند فرانچایز بزرگی مثل James Bond را قربانی این موج جدید کنند. بازیگران زن تاکنون بارها صاحب کرده اند که در ایفای نقش های جاسوسی مهارت های شگفت انگیزی دارند، و شکی در این حقیقت نداریم که حتی از مردها هم می توانند بهتر باشند (فیلم Atomic Blonde را ببینید)، ولی هنوز خیلی زود است که بخواهند لقب ۰۰۷ را به یک جاسوس مونث بدهند و اگر منطقی فکر کنیم واقعا بعید به نظر می رسد که استودیو به چنین تصمیم خطرناکی چراغ سبز نشان دهد.

همچنین بخوانید | فیلم اکشن Fast & Furious 9 صاحب سه ستاره جدید شد؛

ولی با توجه به موج فمینیستی این روزهای هالیوود، اگر با یک ۰۰۷ خانم برخورد کردید اصلا تعجب نکنید، مخصوصا با توجه به این ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ Bond 25 توسط خانم فیبی والر-بریج (Fleabag و Killing Eve) نوشته شده است. ظاهرا آنها قصد دارند با معرفی یک ۰۰۷ جدید (بجای باند جدید)، حال و هوای فرانچایز را تغییر دهند. به احتمال قوی وقتی که خود جیمز متوجه این حقیقت می شود به شدت تعجب می کند، چون واقعا عجیب و دور از انتظار است. ما اکنون سالهاست که از خودمان می پرسیم آینده فرانچایز James Bond به کجا ختم خواهد شد؟ شاید اکنون به یک جواب برای این سوال رسیده باشیم.

به احتمال قوی در فیلم Bond 25 که اکرانش از تاریخ هشتم آوریل ۲۰۲۰ (مصادف با جمعه ۲۰ فروردین ۹۹) آغاز می شود، با نسخه مونث ۰۰۷ آشنا خواهیم شد که بدون شک با موج عظیمی از اعتراض ها روبرو می شود، ولی چون سینمای جهان در حال تغییر است و ما نیز نمی توانیم خلاف مسیر پارو بزنیم، مجبوریم با این تغییرات گسترده کنار بیایم؛ که در کل اتفاقی خوشحال کننده و در حین حال تعجب آور محسوب می شود — ما که موافق و خواستارش هستیم.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر
۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline