بری لارسون (کاپیتان مارول) حداقل در 5 فیلم مارولی دیگر حضور خواهد داشت؛

شکی نداریم که بری لارسون یکی از بهترین بازیگران سینمای هالیوود است و تاکنون در نقش های بزرگی بازی کرده، و در پروژه های سطح بالای زیادی حضور داشته است. زمانی که مارول اعلام کرد او قرار است در نقش کاپیتان مارول ظاهر شود، بسیاری از طرفداران دنیای سینمایی مارول خوشحال شدند چون خیالشان راحت شد که این نقش مهم به بازیگری کاربلد سپرده شده، اما بسیاری از مردم هم ناامید شدند چون او را بازیگر مناسبی برای این نقش نمی دانستند. ما نیز با تماشای فیلم سینمایی Captain Marvel متوجه شدیم لارسون برای این مناسب است یا نه.

بدون در نظر گرفتن نظر من و شما، Captain Marvel روی پرده رفت و نقدهای خوبی را دریافت کرد، و همچنین به فروش بالایی دست یافت. حضور کاپیتان در Avengers 4 پررنگ نبود اما تایید کرد که اکنون یکی از قهرمان های بزرگ دنیاست. ولی این پایان داستان کارول دانورز نیست، بلکه طبق شنیده ها قبل از اینکه قرارداد خانم لارسون با مارول به پایان برسد، حداقل در پنج فیلم دیگر از MCU نقش آفرینی خواهد کرد. البته ما هنوز نمی دانیم او در این فیلم ها نقش مهمی ایفا خواهد کرد یا اینکه بازیگر مکمل خواهد بود، ولی مهم این است که لارسون طی چند سال آینده جزو بازیگران دنیای سینمایی مارول است.

همچنین بخوانید | شایعه: Captain Marvel 2 قرار است در سال ۲۰۲۲ اکران شود!

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، بری لارسون ورود خیلی پرحاشیه ای به دنیای سینمایی مارول داشته است. حتی ۲۵۰۰۰ نفر به انتخاب یک بازیگر دیگر برای نقش کاپیتان مارول رای دادند، که تایید کرد عده زیادی از طرفداران MCU با این تصمیم مارول مخالف هستند. لارسون یکی از چهره‌های مشهور طرفداری برابری جنسیتی است، او از بازماندگان تجاوز جنسی حمایت کرده و در سخنرانی‌های خود به مسائل سیاسی و اجتماعی واکنش نشان داده، و جزو چهره‌های سرشناس هالیوود در این حوزه محسوب می‌شود؛ و دقیقا همین فعالیت ها باعث شده عده زیادی از مردم او را انتخابی نامناسب برای نقش کاپیتان مارول بخوانند.

کاپیتان مارول بری لارسون

ولی با وجود تمام این مخالفت ها و تلاش بعضی ها برای تخریب کردن چهره کارول دانورز بعنوان یک ابرقهرمان زن، فیلم سینمایی Captain Marvel در گیشه بین المللی ۱٫۱ میلیارد دلار فروخت و تایید کرد که ساخت فیلم انفرادی برای قهرمان های زن می تواند حرکت بسیار سودآوری باشد. بنابراین باید منتظر از راه رسیدن قسمت دوم Captain Marvel باشیم که بطور قطع توسط مارول ساخته خواهد شد، و البته اگر Avengers 5 هم ساخته شود شاهد حضور کارول دانورز در آن خواهیم بود.

همچنین بخوانید | سونی هنوز قصد دارد فیلم مارولی Black Cat را بسازد؛

فیلم هایی مثل Captain Marvel و Wonder Woman (زن شگفت انگیز) توسط فیلمسازانی زن با بودجه ای چند صد میلیون دلاری و زیر کمپانی هایی بزرگ ساخته شدند، نقدهای فوق العاده ای را دریافت کردند و به فروش بالایی دست پیدا کردند. این فیلم ها رهبران یک انقلاب بزرگ در سینمای جهان هستند، سینمایی که با وجود ادعای رعایت برابری جنسیتی برای دهه هاست زن ها را در سایه قرار داده و فقط بر روی قهرمان های مرد (در هر ژانری) تمرکز بوده است. اما این عصر سیاه به پایان رسیده و چه ما دوست داشته باشیم، و چه متنفر باشیم، آینده سینما بطور برابر در دست فیلمسازان، بازیگران، نویسندگان و … مرد و زن خواهد بود.

پس، آینده ی سینما خیلی روشن تر از چیزی است که فکرش را می کنید، و از صمیم قلب و به دور از هرگونه تعصبی، عاشقانه و وطن پرستانه، آرزو می کنیم سینمای ایران هم وارد این عصر جدید شود….


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline