فیلم Bumblebee با وجود فروش پایین از نظر تجاری موفق بوده است!

فیلم علمی-تخیلی Bumblebee (بامبلبی) در شرایطی پا به گیشه گذاشت که همه انتظار داشتند تبدیل به کمﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم فرانچایز Transformers (ﺗﺒﺪﯾﻞﺷﻮﻧﺪﮔﺎﻥ) خواهد شد، که دقیقا همین اتفاق افتاد؛ اما این فروش پایین به معنی شکست تجاری Bumblebee نیست و این فیلم حتی برای کمپانی Paramount سودآور هم بوده است. فیلم انفرادی بامبلبی تاکنون ۳۱۱٫۲ میلیون دلار در باکس آفیس بین المللی فروخته و با توجه به بودجه تولید ۱۳۵ میلیون دلاری آن می توانیم ادعا کنیم که یک فیلم سودآور بوده است.

حتی آقای باب بکیش، مدیرعامل Viacom کمپانی همکاری پارامونت، طی یک کنفرانس در شهر لس آنجلس از Bumblebee بعنوان یک فیلم سودآورد یاد کرده است. از طرفی، Bumblebee تنها فیلم ساخته شده در فرانچایز Transformers است مورد تحسین منتقدین قرار گرفته — پیروزی در جبهه هنری را هم باید یک نکته مثبت در نظر بگیریم. بنابراین شاید نتوانسته در گیشه به فروش مثلا ۱ میلیارد دلاری دست پیدا کند، اما می تواند الگویی باشد برای فیلم های بعدی این مجموعه.

همچنین بخوانید | جالب: بازیگران Bumblebee نگران فروش پایین این فیلم نیستند!

البته Bumblebee در خاک ایالات متحده عملکرد چندان خوبی نداشته و بیشتر سود فیلم از سینماهای خارج از آمریکا نشات گرفته است. این فیلم در وطن خودش تاکنون ۱۰۳ میلیون دلار فروخته و فروش آن در خارج از آمریکا ۲۰۷ میلیون دلار بوده. Bumblebee هفته قبل طی افتتاحیه در کشور چین ۵۷ میلیون دلار فروخت و تاکنون فروشش به ۵۹٫۴ میلیون رسیده است؛ طی روزهای آینده هم شاهد افزایش این رقم خواهیم بود.

Bumblebee

فروش متوسط و برد در جبهه هنری می تواند باعث شود که پارامونت ایده ساخت Bumblebee 2 را جدی بگیرد و واقعا آن را بسازد. قسمت اول به اندازه ای که سودآور باشد فروخته و طی روزهای آینده فروش بالاتری را تجربه خواهد کرد، بعلاوه این فیلم از سوی Rotten Tomatoes امتیاز ۹۲% را گرفته که نشان می دهد از نظر هنری حرف های زیادی برای گفتن دارد. نظر مخاطبین هم تاکنون نسبت به این فیلم مثبت بوده، که خبر خوبی محسوب می شود.

همچنین بخوانید | فیلم Bumblebee امتیاز ۹۴% را از سوی راتن تومیتوز دریافت نمود

فیلم سینمایی Bumblebee توسط خانم ﮐﺮﯾﺴﺘﯿﻨﺎ ﻫﺎﺩﺳﻦ (که همچنین DC’s Birds of Prey و Batgirl را نوشته) نوشته شده و از ستارگان آن می توانیم به هیلی استاینفلد، جان سینا، ﭘﺎﻣﻼ ﺍﺩﻟﻮﻥ، Marcella Bragio، ﻣﮕﯿﻦ ﭘﺮﺍﯾﺲ، ﻭﻧﺴﺎ ﺭﺍﺱ (تولد اژدها) و ﮐﻨﺖ ﭼﻮﯼ اشاره کنیم. اکران این فیلم اکنون سه هفته است در سینماهای ایالات متحده آغاز شده.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.