باکس آفیس: فروش Bumblebee از مرز 400 میلیون دلار عبور کرد!

طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، مجموع فروش بین المللی فیلم سینمایی Bumblebee (بامبلبی)؛ ششمین فیلم از فرانچایز Transformers محصول کمپانی پارامونت؛ از مرز ۴۰۰ میلیون دلار عبور کرده است. ۱۱۳٫۹ میلیون دلار از این فروش حاصل نمایش در سینماهای ایالات متحده است و مابقی آن از دیگر کشورهای جهان نشات گرفته. این در حالی است که اکران Bumblebee هنوز در ژاپن آغاز نشده، پس بزودی شاهد افزایش فروش کلی آن خواهیم بود.

این فیلم که توسط تراویس نایت کارگردانی شده، تنها فیلم ساخته شده در فرانچایز Transformers است که مورد تحسین منتقدین قرار گرفته، یک عنوان که پر شده از صحنات جالب، طنز و اکشن. طبق شنیده ها، کمپانی پارامونت مشغول کار بر روی یک ادامه برای این فیلم می باشد که ممکن است در آن شاهد حضور پررنگ اپتیموس پرایم ( Optimus Prime) باشیم. البته هنوز بطور رسمی تایید نشده که Bumblebee 2 قرار شود ساخته شود، ولی ممکن است بزودی این خبر را بشنوید.

همچنین بخوانید | فیلم Bumblebee با وجود فروش پایین از نظر تجاری موفق بوده است!

فیلم های این فرانچایز معمولا در چین به فروش بالایی دست پیدا می کنند، مثلا Transformers: Dark of the Moon (ﺗﺒﺪﯾﻞﺷﻮﻧﺪﮔﺎﻥ: ﻧﯿﻤﻪ ﺗﺎﺭﯾﮏ ﻣﺎﻩ) که موفق ترین فیلم مجموعه بوده است در این کشور ۱۶۵٫۱ میلیون دلار فروخت، Age Of Extinction (عصر انقراض) به فروش ۳۲۰ میلیون دلاری دست یافت، The Last Knight (آخرین شوالیه) نیز در چین ۲۲۸ میلیون دلار فروخته بود. حال مجموع فروش Bumblebee در این سرزمین پهناور به ۱۳۰ میلیون دلار رسیده است که رقمی مناسبی محسوب می شود.

Bumblebee 2018

در عوض، Bumblebee در وطن خودش تاکنون تنها ۱۱۳ میلیون دلار فروخته که خیلی به فروش داخلی ۱۳۰ میلیون دلاری The Last Knight نزدیک می باشد. این فیلم از سوی Rotten Tomatoes امتیاز ۹۴% را دریافت کرد و رائ مخاطبین باعث شد تا یک A- از CinemaScore بگیرد. با این حساب، Bumblebee نه تنها از نظر تجاری موفق بوده و سود لازم را به استودیو رسانده، بلکه در مقابل منتقدین هم حرف های زیادی برای گفتن داشته و از نظر هنری یک موفقیت بزرگ برای Transformers بوده است، چیزی که سالهاست به دنبالش هستند.

همچنین بخوانید | جالب: بازیگران Bumblebee نگران فروش پایین این فیلم نیستند!

پارامونت این فیلم را با بودجه پایین ۱۳۵ میلیون دلاری تولید کرده تا مطمئن شود تبدیل به یک شکست تجاری نخواهد شد. حال فروش ۴۰۰ میلیون دلاری نشان می دهد که آنها به هدف مورد نظر خودشان رسیده انـد و Bumblebee فیلم سودآوری بوده است؛


منبع: ددلاین

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.