تولید فیلم Bumblebee چقدر هزینه داشته است؟

همانطور که خودتان بهتر می دانید Bumblebee (بامبلبی) تازه ترین فیلم در فرانچایز پرطرفدار Transformers است که طبق شنیده ها با بودجه کمتری نسبت به فیلم های فبلی مجموعه تولید شده؛ اما یک سوال، این بودجه چقدر بوده؟ قبل از پاسخ دادن به این پرسش، باید اشاره کنیم از زمانی که استارت این فرانچایز سینمایی لایو-اکشن خورد، یعنی سال ۲۰۰۷ میلادی، تبدیل‌شوندگان همواره از پولسازترین های هالیوود بوده است. با وجود اینکه هرگز مورد تحسین منتقدین قرار نگرفت، دو تا از فیلم های مایکل بی حتی توانستند وارد باشگاه میلیاردی ها شوند. البته آخرین فیلم این مجموعه که The Last Knight (آخرین شوالیه) نام داشت با وجود اینکه ۲۱۷ میلیون دلار صرف تولیدش شد، تنها ۶۰۴٫۵ میلیون دلار فروخت و واقعا یک پسرفت بزرگ برای تبدیل‌شوندگان بود.

اگر این فیلم به خوبی قسمت های قبلی می فروخت، اکنون مشغول خواندن یک گزارش در مورد بودجه تولید Transformers 6 می بودید، اما به دنبال شکست قسمت پنجم، کمپانی پارامونت پیکچرز تصمیم گرفت فعلا بیخیال این فیلم شود. در نتیجه این تصمیم، ما شاهد شروع تولید فیلمی تحت Bumblebee بودیم؛ فیلمی که شاید بتواند فرانچایز در حال سقوط تبدیل‌شوندگان را نجات دهد. این فیلم به کارگردانی تراویس نایت، بهترین نقدها را نسبت به فیلم های قبلی Transformers کرده و می تواند یک الگو برای فیلم های بعدی فرانچایز باشد. استودیو برای این فیلم نسبت به قبلی ها پول کمتری را صرف کرده تا به سود بالاتری دست پیدا کند — البته در صورت موفقیت.

باید اشاره کنیم فیلمی مثل Bumblebee که بدون CGI و جلوه های ویژه تولید آن غیرممکن است، نمی تواند فیلم کم هزینـه ای باشد اما نسبت به فیلم های قبلی Transformers خرج کم تری برداشته است. طبق گزارش ها، کمپانی پارامونت فیلم سینمایی Bumblebee را با بودجه ۱۰۰ تا ۱۳۷ میلیون دلاری تولید کرده است، یعنی کم هزینه ترین فیلم تاکنون ساخته شده در این فرانچایز. تا قبل از تولید این فیلم، قسمت اول Transformers که با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری ساخته شده کم هزینه ترین فیلم مجموعه بود.

همچنین بخوانید | فیلم Bumblebee در واقع ایده استیون اسپیلبرگ بوده است؛

فیلم Bumblebee

قسمت نخست Transformers با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری ساخته شد و به مجموع فروش بین المللی ۷۰۹٫۷ میلیون دلاری دست یافت. قسمت دوم تحت عنوان Transformers: Revenge of the Fallen (ﺗﺒﺪﯾﻞﺷﻮﻧﺪﮔﺎﻥ: ﺍﻧﺘﻘﺎﻡ ﺷﮑﺴﺖﺧﻮﺭﺩگان) به دنبال موفقیت های فیلم نخست با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شد و در مجموع ۸۳۶٫۳ میلیون دلار فروخت. تولید قسمت سوم، Transformers: Dark of the Moon (ﺗﺒﺪﯾﻞﺷﻮﻧﺪﮔﺎﻥ: ﻧﯿﻤﻪ ﺗﺎﺭﯾﮏ ﻣﺎﻩ) ۱۹۵ میلیون دلار خرج برداشت و مجموعا ۱٫۱ میلیارد دلار فروخت [پرفروش ترین فیلم فرانچایز]. قسمت چهارم که Transformers: Age of Extinction (ﺗﺒﺪﯾﻞﺷﻮﻧﺪﮔﺎﻥ: ﻋﺼﺮ ﺍﻧﻘﺮﺍﺽ) نام داشت هم با بودجه عظیم ۲۱۰ میلیون دلاری توانست ۱٫۱ میلیارد دلار بفروشد. از وضعیت قسمت پنجم هم که خبر دارید، بیشترین هزینه صرف تولید این فیلم شد اما کمتر از همه فروخت.

با این حساب، فیلم سینمایی Bumblebee حتما نباید یک میلیارد دلار بفروشد تا پرسود باشد، بلکه با توجه به بودجه میانه ای که دارد اگر ۵۰۰ میلیون دلار هم بفروشد قطعا جزو پرسودترین فیلم های امسال خواهد بود. البته این فیلم که از فردا پا به گیشه های آمریکا می گذارد باید با دو فیلم Mary Poppins Returns (بازگشت ماری پاپینز) و Aquaman (آکوامن) رقابت کند، که پیش بینی شده کمتر از بقیه خواهد فروخت. اما با توجه به نقدهای خوبی که دریافت کرده، همین دهان به دهان شدن خوب بودش شاید بتواند کمکی باشد برای عملکرد بهتر در گیشه.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline