فیلم Bumblebee قرار است بدترین افتتاحیه فرانچایز Transformers را رقم بزند؛

با توجه به اینکه دو فیلم Aquaman (آکوامن) و Mary Poppins Returns (بازگشت ماری پاپینز) قرار است صدرنشین های باکس آفیس این تعطیلات باشند، پیش بینی شده که Bumblebee (بامبلبی) قرار است بدترین افتتاحیه در فرانچایز Transformers را رقم بزند؛ شروع بکار این مجموعه بر میگردد به سال ۲۰۰۷، زمانی که فیلم سینمایی Transformers (تبدیل شوندگان) پا به گیشه گذاشت و تبدیل به یک موفقیت بزرگ برای کمپانی پارامونت شد. البته یک دهه بعد، پنجمین فیلم تحت عنوان The Last Knight (آخرین شوالیه) به کارگردانی مایکل بی شکست را برای فرانچایز خودش به ارمغان آورد. این فیلم در مجموع ۶۰۵٫۴ میلیون دلار فروخت که در برابر بودجه تولید ۲۱۷ میلیون دلاری رقم چندان چشمگیری به نظر نمی رسد.

به دنبال عملکرد ضعیف The Last Knight در گیشه، کمپانی Paramount تلاش کرد برای مسیر پیش از یک استراتژی تازه استفاده کند، و این امید وجود داشت که Bumblebee یک قدم در مسیر تازه باشد. که تا حدودی هم اینطور بوده، چون این فیلم نقدهای خیلی خوبی را نسبت به پنج عنوان قبلی دریافت کرده و بسیاری از منتقدین آن را بخاطر داستان احساسی و دل نشینی که دارد تحسین کرده اند. البته اینطور به نظر می رسد تعریف و تمجیدهـا نمی توانند در گیشه به فیلم Bumblebee کمکی بکنند، چون پیش بینی شده که قرار است شروع ضعیفی را تجربه کند.

همچنین بخوانید | تولید فیلم Bumblebee چقدر هزینه داشته است؟

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده توسط باکس آفیس، فیلم سینمایی Bumblebee قرار است طی افتتاحیه آمریکایی خودش ۲۲ میلیون دلار بفروشد. این در حالی که ابتدا یک افتتاحیه ۱۵ تا ۲۴ میلیون دلاری برای این فیلم پیش بینی شده بود. البته هنوز هم نمی توانیم آن را یک شروع خوب بپنداریم و واقعا از فیلمی محصول Paramount انتظار خیلی بیشتری می رود. این در حالی است که پیش بینیهای ابتدایی برای Aquaman خبر از افتتاحیه آمریکایی ۶۰ میلیون دلاری داده بودند، اما حالا انتظار داریم که این فیلم طی سه روز نخست نمایش در آمریکا بیشتر از ۸۲ میلیون دلار بفروشد!!

Bumblebee 2018

از سال ۲۰۱۴ به بعد ما هر سال طی ماه دسامبر شاهد اکران یکی از فیلم های فرانچایز پرطرفدار Star Wars (جنگ ستارگان) بوده ایم، اما امسال خبری از فیلم جدید نیست و همین اتفاق فرصتی را برای دیگر کمپانی ها فراهم کرده تا خودی نشان دهند. هفته قبل کمپانی سونی اکران Spider-Man: Into the Spider-Verse (مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی) را آغاز نمود، امروز نیز به همراه Bumblebee شاهد شروع اکران دو فیلم Aquaman و Mary Poppins Returns خواهیم بود، که همین ازدیاد عناوین کمی رقابت را دشوار کرده است.

البته خوشبختانه کمپانی پارامونت فیلم Bumblebee را با بودجه کمتری نسبت به دیگر فیلم های Transformers ساخته است، چیزی بین ۱۰۰ تا ۱۳۷ میلیون دلار، بنابراین حتما نباید خیلی خوب بفروشد تا سودآورد باشد.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.