هر چیزی که درباره نقش کاپیتان آمریکا در Avengers: Endgame می دانیم

در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به تمام اطلاعاتی که از نقش کاپیتان آمریکا در فیلم Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) داریم. کریس ایوانز برای نخستین بار سال ۲۰۱۱ در فیلم سینمایی Captain America: The First Avenger (کاپیتان آمریکا: اولین ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮ) شخصیت استیو راجرز را به تصویر کشید. این ابرسرباز بعد از آن ماجراهای زیادی را پشت سر گذاشت، در Avengers: Infinity War (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: جنگ ابدیت) تا حد مرگ برای نجات دنیا از نابودی تلاش کرد و حالا قرار است نقش مهمی را در وقایع Avengers 4 ایفا کند.

همانطور که خودتان بهتر می دانید Avengers: Endgame یک ادامه مستقیم برای Avengers: Infinity War است، با اینکه بین آنها شاهد اکران دو فیلم Ant-Man and the Wasp (مرد مورچه‌ای و زنبورک) و Captain Marvel (کاپیتان مارول) هستیم. طی وقایع Infinity War مشاهده کردیم که کاپیتان آمریکا و دیگر ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ تمام تلاش خودشان را کردند تا جلوی تانوس را بگیرنـد، اما متاسفانه در کار خودشان شکست خوردند و حالا کاپیتان بسیاری از دوستان خودش را از دست داده است. البته آنها دوباره سعی می کنند تا باقی مانده ها را دور هم جمع کنند و نقشه تازه ای برای نجات دنیا بکشند، در حالی که مرد آهنی درون فضا اسیر شده، چشم شاهین با غم از دست رفتن خانواده خودش دست و پنجه نرم می کند و هالـک نیز هنوز از نمایان شدن خودداری می کنـد.

حال، فیلم Avengers: Endgame قرار است به فاز سوم دنیای سینمایی مارول (MCU) پایان دهد، بعلاوه حکم یک پایان را برای بعضی شخصیت دارد و مثل یک آغاز برای بسیاری دیگر است. در این فیلم شاهد کنار هم قرار گرفتن شش عضو اصلی گروه ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ خواهیم بود که همه آنها می توانند در پایان فیلم برای همیشه با MCU خداحافظی کنند، که یکی از آنها به احتمال خیلی زیاد کاپیتان آمریکاست.

همچنین بخوانید | هر چیزی که درباره نقش پلنگ سیاه در Avengers: Endgame می دانیم؛

کاپیتان آمریکا در Endgame ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ را رهبری می کند:

ما آخرین بار کاپیتان آمریکا را در فیلم Avengers: Infinity War ملاقات کردیم، او هنوز از دست دولت فراری بود چون طی وقایع Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) از امضا کردن پیمان سوکویا (Sokovia Accords) امتناع کرد. او حدود دو سال همراه با بیوه سیاه (با بازی Scarlett Johansson)، فالکون (Anthony Mackie)، و جادوگر سرخ (Elizabeth Olsen) فراری بود، اما به دنبال آغاز تهاجم به زمین از سایه ها خارج شد. البته برخلاف انتظار بسیاری از طرفداران، او نقش چندان مهمی در وقایع جنگ ابدیت نداشت، ولی نویسندگان این فیلم قول داده اند که نقش او در Avengers: Endgame خیلی بزرگ تر خواهد بود.

Avengers: endgame

این فیلم باری دیگر کاپیتان را در راس تیم ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ قرار می دهد، استیو که اکنون با لقب Nomad شناخته می شود بعد از چند سال دوری دوباره به تیم ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮها بازمیگردد. تریلر رسمی منتشر شده از Avengers: Endgame تایید کرد که او در این فیلم ظاهری متفاوت دارد [ریش خودش را زده] و تیم را رهبری می کند. به دنبال بشکن تانوس و مرگ نیمی از جمعیت کل هستی، حالا همه چیز به کاپیتان و تیمش بستگی دارد بنابراین باید یک بار دیگر باقی مانده ها را متحد کند. البته کس دیگری هم نیست که بخواهد این کار را انجام دهد، تنها تونی استارک می توانست تیم را دوباره دور هم جمع کند که متاسفانه خودش حالا نیاز به یک نجات دهنده دارد. از طرفی، طبق تریلر به نظر می رسد که کاپیتان یک نقشه برای نجات داشته باشد چون خودش گفت “اگه این عملی نشه نمی دونم باید چیکار کنم…

کاپیتان آمریکا در Avengers: Endgame صاحب دو لباس جدید می شود:

کاپیتان نه تنها در این فیلم دوباره مسئولیت رهبری را برعهده می گیرد، بلکه از نظر ظاهری تغییر می کند و صاحب چند لباس جدید می شود. استیو طی چند سال اخیر فقط همان لباس بروز شده خودش از Captain America: Civil War را پوشیده است، اما دوران مخفی شدن باعث ایجاد یک سری تغییرات در وی و لباش شد. حال، این لباس طی این ماجراجویی ها فرسوده و پاره شده، پس استیو به شدت نیازمند یک ظاهر جدید است. تریلر Endgame تایید کرده که او لباس مناسب برای مخفیکاری خودش از دوران شیلد را باری دیگر به تن می کند، که اگر به یاد داشته باشید آن را در Captain America: The Winter Soldier (کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان) پوشیده بود. البته بسیاری اعتقاد دارند که این قضیه بخشی از نقشه سفر در زمان تیم است، ولی قطعا استیو این لباس قدیمی را در کمد خودش دارد.

بجز این لباس قدیمی، کاپیتان دو لباس جدید دیگر هم خواهد داشت؛ یکی از لباس های جدیدی که در Avengers: Endgame آن را می پوشد مستقیما از کمیک ها نشات گرفته است؛ MCU نهایتا قرار است به او ظاهر کمیک بوکی اش را هدیه بدهد. طراحی آن در حقیقت الهام گرفته شده از لباسی است کـه برای سالهای طولانی بخش مهمی از کمیک بوکهای کاپیتان بوده و یک کانسپت آرت (concept art) ابتدایی از قسمت چهارم Avengers تایید کرد که قرار است آن را در این فیلم بپوشد. البته این لباس تفاوت چندان زیادی با قبلی ها ندارد و فقط در چند قسمت تغییرات چشمگیری بر روی آن اعمال شده است.

همچنین بخوانید | هر چیزی که درباره نقش مرد آهنی در Avengers: Endgame می دانیم؛

دومین لباس در واقع بخشی از ظاهر کاملا متفاوت تیم ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ است، چون به نظر می رسد که بیشتر آنها قرار است در Avengers: Endgame نسخه سفید رنگ لباس های خودشان را بپوشند. بعضی از طرفداران اعتقاد دارند که این لباس های سفید ممکن است لباس هایی ساخته شده با فناوری نانو باشد که هدف از ساختن آنها توان ورود به قلمرو کوانتومی و سفر در زمـان است. البته حقیقت داشتن این قضیه هنوز قابل تایید و یا تکذیب نیست، و فعلا فقط در حد یک احتمال می باشد.

Endgame

پگی کارتر ممکن است در Avengers 4 حضور داشته باشد:

بخش بزرگی از ماجراهای زندگی کاپیتان به پگی کارتر (با نقش آفرینی Hayley Atwell) مرتبط است. او کسی بود که به استیو کمک کرد تا برای عملیات تبدیل شدن به یک ابرسرباز آماده شود و سپس طی جنگ جهانی دوم همراه او بود. به مرور زمان میان این دو نفر یک رابطه عاشقانه شکل گرفت، اما هرگز به نتیجه نرسید؛ وقتی که استیو با هواپیمای جمجمه سرخ (Red Skull) سقوط کرد و به مدت ۷۰ سال درون یخ اسیر ماند، زندکی پگی ادامه یافت و تبدیل به مامور کارتر شد. استیو به قرار رقصی که با پگی داشت نرسید، اما وقتی که در زمان حال از یخ خارج شد باری دیگر با او ملاقات کرد. استیو طی وقایع Captain America: Civil War در مراسم خاکسپاری اولین عشق زندگی خودش شرکت نمود.

با وجود اینکه وقایع نخستین فیلم مامور کارتر طی سال های ۱۹۴۰ اتفاق افتاد، او در فیلم هایی مثل Ant-Man (ﻣﺮﺩ ﻣﻮﺭﭼﻪﺍﯼ) و Avengers: Age of Ultron (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: ﻋﺼﺮ ﺍﻭﻟﺘﺮﺍﻥ) هم حضور داشت. ما اکنون چند سالی است که وی را ندیده ایم، ولی به واسطه تریلر Avengers: Endgame موفق شدیم نگاهی به او داشته باشیم؛ کاپیتان در قطب نمای خودش عکس پگی را چسبانده است. حال در این میان، یک سری شایعه ها ادعا دارند که خانم ﻫﺎﯾﻠﯽ ﺍﺗﻮﻝ در صحناتی از Avengers: Endgame جلوی دوربین رفته است، که البته تایید نشده. ولی اگر قضیه سفر در زمان حقیقت داشته باشد، حضور پگی در این فیلم هم چندان بعید نیست؛ یک نظریه وجود دارد که می گوید استیو به زمان خودش بازمیگردد و به قرار رقصی که با پگی داشت می رسد.

پگی کارتر

همچنین بخوانید | اولین تریلر Spider-Man: Far From Home طی ۲۴ ساعت نخست انتشار ۱۳۰ میلیون بار دیده شد!

قسمت چهارم Avengers آخرین فیلم مارولی کریس ایوانز است:

متاسفانه Avengers: Endgame آخرین فیلم کریس ایوانز در فرانچایز MCU است، پس در این فیلم شاهد به پایان رسیدن داستان استیو راجرز خواهیم بود. ایوانز از سال ۲۰۱۱ به بعد بیشتر تمرکز خودش را برای روی پروژه های مارولی قرار داد و بخاطر عشق و علاقه ای که نسبت به نقشش داشت، تبدیل به یک چهره ماندگار شد. او طبق قرارداد اصلی خودش با مارول باید در شش فیلم بازی می کرد، یعنی Infinity War می توانست آخرین فیلم او باشد اما قرارداد خودش را تغییر داد تا بتواند علاوه بر کامئوهای جالب، داستان استیو راجرز را به یک پایان مناسب برساند. Avengers: Endgame نهمین فیلمی است که در آن کاپیتان آمریکا را می بینیم، بدون در نظر گرفتن حضورش در صحنه پس از تیتراژ فیلم Ant-Man.

وقتی که تصویربرداری صحناتش در Avengers: Endgame به پایان رسید، آقای ایوانز با انتشار یک توییت به طور رسمی با MCU و شخصیت خودش کاپیتان آمریکا خداحافظی کرد. البته ما هنوز نمی دانیم که پایان برای استیو راجرز به چه شکلی خواهد بود، ولی بسیاری حدس زده اند که او به احتمال قوی کشته می شود. امـا شاید تئوری بازگشت به گذشته و رسیدن به قرار رقص با پگی کارتر درست باشد، شاید هم خیلی راحت خودش را بازنشسته کند. معلوم نیست!

اما سوال اینجاست که آیا بعد از وقایع Avengers: Endgame ما دیگر کاپیتان آمریکا را ملاقات نخواهیم کرد؟ خب، شاید استیو را دیگر نبینیم ولی دیدن کاپیتان چندان هم سخت نیست. جیمز باکی بارنز معروف به سرباز زمستان یا گرگ سفید (با نقش آفرینی Sebastian Stan) یکی از شخصیت هایی است که می تواند لباس کاپیتان آمریکا را بر تن کنـد، سم ویلسون معروف به فالکون نیز می تواند شخص مناسبی برای جایگزینی باشد. آقای استن یک قرارداد ۹ فیلمی با مارول دارد، پس امکان اینکه جای بهترین رفیقش را بگیرد وجود دارد، شخصیت فالکون در کتاب های مصور سابقه پوشیدن لباس کاپیتان را داشته و بعید نیست که این اتفاق در MCU هم رخ بدهد.

کاپیتان آمریکا

همچنین بخوانید | مارول در حال توسعه یک فیلم Avengers جدید است، با حضور قهرمان های جوان!

پس، Avengers: Endgame فیلم خیلی مهمی برای کاپیتان آمریکاست که سرنوشت نهایی این شخصیت را برای ما فاش می کند. کمتر از شش ماه دیگر ما در این مورد “قاطعانه” صحبت خواهیم کرد!!


منبع:

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

3 نظرات
 1. جمشید می گوید

  عشقه کریس اوانز اگه بمیره هم با افتحار میمیره ❤

 2. مهدی می گوید

  Groot: I am groot
  !!! Steve: I am Steve Rogers
  اینجاش ته خنده بودD:

  1. آرش اسکندری می گوید

   😀😀😀

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.