باکس آفیس: Captain Marvel در آستانه یک میلیاردی شدن قرار دارد!

قبل از اینکه پا به گیشه بگذارد هم پیش بینی شده بود که قرار است با استقبال خوبی از سوی مردم و بخصوص طرفداران دنیای سینمایی مارول (MCU) روبرو شود، که دقیقا هم اینطور شد؛ با ورود به سینماهای ایالات متحده طی سه روز نخست نمایش ۱۵۳٫۴ میلیون دلار فروخت، رقمی بالاتر از افتتاحیه فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان) و پایین تر از Iron Man 3 (مرد آهنی)، که همین فروش انتظارها را نسبت به این فیلم بالـا بـرد.

بعد از دو هفته نمایش، مجموع فروش داخلی Captain Marvel به ۲۶۴٫۸ میلیون دلار رسید، در حالی که Iron Man 3 طی همین مدت ۲۸۴ میلیون دلار فروخته بود، Guardians of the Galaxy Vol. 2 نیز ۲۴۸٫۲ میلیون دلار. حال، بعد از سپری شدن سومین تعطیلات آخرهفته اکران، فروش داخلی Captain Marvel به ۳۲۱٫۴ میلیون دلار رسیده است؛ دو فیلم Iron Man 3 و Guardians of the Galaxy 2 طی مدتی مشابه به ترتیب ۳۳۷٫۶ و ۳۰۱ میلیون دلار فروخته بودند، این دو فیلم گیشه را با مجموع فروش ۴۰۹ و ۳۸۹ میلیون دلاری ترک کردند، که با یک مقایسه ساده می توانیم انتظار داشته باشیم فیلم انفرادی کاپیتان مارول نیز در نهایت حدود ۴۰۰ میلیون دلار در وطن خودش بفروشد.

همچنین بخوانید | تسک‌مستر (Taskmaster) شرور اصلی فیلم انفرادی Black Widow خواهد بود؟

فیلم سینمایی Captain Marvel تا این لحظه بعد از ۱۷ روز نمایش مجموعا در خاک آمریکا ۳۲۱٫۴ میلیون دلار فروخته و تبدیل شده به دهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول، یک رتبه پایین تر از Guardians of the Galaxy با مجموع فروش ۳۳۳٫۱ میلیون دلاری و بالاتر از Iron Man با مجموع فروش ۳۱۸٫۴ میلیون دلاری. حال اگر پیش بینی ما به حقیقت بپیوندد و Captain Marvel بتواند حدود ۴۰۰ میلیون دلار بفروشد، تبدیل خواهد شد به هفتمین فیلم پرفروش MCU، یعنی یک رتبه پایین تر از Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) با مجموع فروش ۴۰۸ میلیون دلاری.

کاپیتان مارول

فروش بین المللی Captain Marvel تاکنون ۹۱۰٫۲ میلیون دلار بوده است [به لطف فروش خارج از خاک ۵۸۸٫۸ میلیون دلاری که بیشتر از ۱۳۰ میلیون دلار آن حاصل اکران در چین است و ۳۶ میلیون آن از جیب کره ای ها نشات گرفته، و ۳۰ میلیون از انگلیس]؛ در چارت بین المللی، Captain Marvel اکنون هفتمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول است، یک رتبه بالاتر از Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) با مجموع فروش ۸۸۰٫۲ میلیون دلاری و یک رتبه پایین تر از Captain America: Civil War با مجموع فروش ۱٫۱۵۳ میلیارد دلاری. بنابراین اگر اوضاع طبق انتظار پیش برود، فیلم انفرادی کاپیتان مارول می تواند در بهترین حالت از جنگ داخلی کاپیتان آمریکا جلو بزند.

همچنین بخوانید | تولید فیلم ابرقهرمانی Captain Marvel چقدر هزینه داشته است؟

آنا بودن و رایان فلک کسانی هستند که Captain Marvel را بر پایه یک ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ نوشته شده توسط لیز فلاهایو (Glow)، کارلی منشک، مگ لفاوه (درون و بیرون)، نیکول پرلمن (نگهبانان کهکشان)، و Geneva Robertson-Dworet (توم ریدر) کارگردانی کرده اند. از ستارگان اصلی این فیلم می توانیم به بری لارسون (۲۱ jump Street)، ﺳﺎﻣﻮﺋﻞ ﺍﻝ. ﺟﮑﺴﻮﻥ (بادیگارد آدمکش)، کلارک گرگ (ماموران شیلد)، ﻟﯽ ﭘﯿﺲ، ﺟﺎﯾﻤﻦ ﻫﺎنسو (نگهبانان کهکشان، آکوامن)، ﺟﻤﺎ ﭼﺎﻥ (جک رایان: سرباز سایه)، بن مندلسون (جنگ ستارگان: یک سرکش)، لاشانا لینچ، Algenis Perez Soto، مکینا گریس، آنت بنینگ و ﺟﻮﺩ ﻻ (شرلوک هولمز) اشاره کنیم.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

2 نظرات
 1. احمد عابدی_ تربت جام _استان مشهد می گوید

  عالی هست منتظر آمدن کیفت خوبش هستم

  1. Arash_sk2026
   Arash_sk2026 می گوید

   من به شخصه جزو منتظران هستم… 😀😀

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline