باکس آفیس: Captain Marvel در گیشه بین المللی Captain America 2 را کنار زد!

تنها بعد از گذشت دو هفته نمایش در گیشه های سراسر جهان، فیلم سینمایی Captain Marvel (کاپیتان مارول) توانستـه Captain America: The Winter Soldie (کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان) را کنار بزند؛ اگر به یاد داشته باشید هفته گذشته بود که فیلم جدید مارول استودیوز پا به سینما گذاشت و طی افتتاحیه بین المللی خودش ۴۵۵ میلیون دلار فروخت. در کنار این شروع طوفانی، Captain Marvel بـا نظرات مثبت منتقدین و مخاطبین روبرو گشت، که نوید یک اکران موفق را به ما داد.

ما از قبل هم انتظار داشتیم که Captain Marvel با استقبال خوبی روبرو خواهد شد چون آخرین فیلم مارولی قبل از روی پرده رفتن Avengers 4 است، شخصیت اصلی آن نقش مهمی در وقایع پیش رو و همچنین آینده دنیای سینمایی مارول (MCU) دارد و از طرفی رقیب قدرتمندی روی پرده نیست. Captive State و Wonder Park از تازه واردهای گیشه هستند که اصلا توان رقابت با Captain Marvel را ندارند، پس فیلم جدید مارول می تواند بدون هیچ خطری گیشه های سراسر جهان را فتح کند و تبدیل به یک موفقیت دیگر برای MCU شود.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Avengers 4 قرار است بزرگ ترین افتتاحیه تاریخ سینما را رقم بزند!

طبق تازه ترین اطلاعات منتشر شده از سوی باکس آفیس، فروش بین المللی Captain Marvel اکنون به ۷۶۰٫۲ میلیون دلار رسیده است؛ در حالی که تنها دو هفته از شروع اکران آن گذشته. حال فیلم جدید مارول توانسته The Winter Soldier محصول ۲۰۱۴ که در مجموع ۷۱۴٫۳ میلیون دلار فروخته بود را پشت سر بگذارد و تبدیل به یـازدهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول شود. در گیشه داخلی نیز فیلم خاستگاه کارول دانورز توانسته The Winter Soldier را پشت سر بگذارد.

کاپیتان مارول

فیلم سینمایی Captain Marvel هیچگاه در خطر شکست تجاری قرار نداشته است، چون از ابتدا کاملا معلوم بود که قرار است تبدیل به یک عنوان موفق شود. قبل از شروع اکران نیز پیش بینی شده بود که می تواند خیلی راحت به باشگاه میلیارد دلاری ها بپیوندد و در میان دیگر فیلم های انفرادی موفق مارول، مثل Black Panther (پلنگ سیاه) و Iron Man 3 (مرد آهنی) یا Civil War (جنگ داخلی) سومین قسمت کاپیتان آمریکا، قرار بگیرد. از طرفی، این روزها عرصه به کام عناوین ابرقهرمانی است و سال ۲۰۱۸ به وضوح نشان داد که این مدل فیلم ها نقش مهمی را در عصر حاضر سینما ایفا می کنند و بخت همواره با آنها یار است. در این میان، Captain Marvel با نقدهای بسیار خوبی روبرو شد که خودش می تواند به فروش بالاتر آن کمک کند. در طرف دیگر، مارول دومین تریلر Avengers: Endgame را درست یک هفته بعد از شروع اکران Captain Marvel منتشر کرد که کاپیتان مارول یک صحته بسیار جالب در آن داشت!!

همچنین بخوانید | هشت نکته مهم در مورد دومین تریلر Avengers 4 که احتمالا آنها را از دست داده اید!

فیلم ابرقهرمانی Captain Marvel از ابتدای ورود به گیشه با نقدهای بسیار خوبی روبرو شد و منتقدین از آن بعنوان یک فیلم خوب یاد کردند، از طرفی گرفتن یک “A” از سوی CinemaScore تایید کرد که این فیلم به دل مخاطبین خودش هم نشسته است. اگر اوضاع به خوبی پیش برود، می توانیم انتظار داشته باشیم که Captain Marvel در ایالات متحده مجموعا حدود ۴۲۲ میلیون دلار بفروشد، البته طبق فروش فیلم طی افتتاحیه. با این حساب، می تواند از فیلم Iron Man 3 (مرد آهنی) که در وطن خودش ۴۰۹ میلیون دلار فروخته بود جلو بزند، و تبدیل شود به پنجمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول در چارت داخلی (جایگاه نخست با ۷۰۰ میلیون دلار در اختیار فیلم Black Panther قرار دارد). در چارت بین المللی نیز می توانیم انتظار میلیاردی شدن این فیلم را داشته باشیم.

آنا بودن و رایان فلک کسانی هستند که Captain Marvel را بر پایه یک ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ نوشته شده توسط لیز فلاهایو (Glow)، کارلی منشک، مگ لفاوه (درون و بیرون)، نیکول پرلمن (نگهبانان کهکشان)، و Geneva Robertson-Dworet (توم ریدر) کارگردانی کرده اند. از ستارگان اصلی این فیلم می توانیم به بری لارسون، ﺳﺎﻣﻮﺋﻞ ﺍﻝ. ﺟﮑﺴﻮﻥ، کلارک گرگ، ﻟﯽ ﭘﯿﺲ، ﺟﺎﯾﻤﻦ ﻫﺎنسو، ﺟﻤﺎ ﭼﺎﻥ، بن مندلسون، لاشانا لینچ، Algenis Perez Soto، مکینا گریس، آنت بنینگ و ﺟﻮﺩ ﻻ اشاره کنیم.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.