اولین واکنش ها نسبت به Captain Marvel: یک نوستالژی شگفت انگیز!

نخستین واکنش ها نسبت به فیلم سینمایی Captain Marvel (کاپیتان مارول) منتشر شده که تایید می کنند مارول باری دیگر یک فیلم انفجاری شگفت انگیز ساخته است. وقایع این فیلم در دهه ۹۰ میلادی اتفاق می افتد و بر روی داستان خاستگاه کارول دانورز تمرکز دارد، که ظاهرا همین دو ویژگی مورد پـسند بسیاری از منتقدین قرار گرفته است.

بیست فیلم در بستر دنیای سینمایی مارول ساخته شد قبل از اینکه شاهد تولید نخستین فیلم انفرادی با شخصیت اصلی مونث (female-led) باشیم. و حالا با توجه به اینکه مدت زمان زیادی تا شروع اکران رسمی این فیلم باقی نمانده، منتقدین بلاخره نخستین نظرات خودشان در رابطه با فیلم کاپیتان مارول را فاش کردند. Captain Marvel قرار است داستان خاستگاه کاپیتان مارول را به روشی غیرمنتظره روایت کند، از طرفی هویت شخصیت شرور فیلم مانند یک راز باقی مانده است، در طرف دیگر هم ادعا شده که کارول دانورز نقش مهمی در حوادث Avengers 4 دارد، پس عجیب نیست که Captain Marvel فیلم به شدت مورد انتظاری باشد.

نخستین واکنش منتقدین نشان می دهد که Captain Marvel یک فیلم جالب و تماشایی است؛ همین که وقایع فیلم در دهه ۹۰ اتفاق می افتد و طرفداران را به دوران تاکنون کاوش نشده دنیای سینمایی مارول می برد خودش جزو ویژگی های مثبت فیلم است، در کنار کمدی مناسب و خط داستانی منحصر بفرد، بعلاوه احترامی که فیلم برای کمیک های کاپیتان مارول قائل شده؛ تمام این ویژگی ها عاملی گشته تا منتقدین از Captain Marvel بعنوان یک فیلم عالی یاد کنند.

همچنین بخوانید | برای Captain Marvel یک افتتاحیه آمریکایی ۱۰۰ میلیون دلاری پیش بینی شده؛

خانم پری نمیراف با انتشار یک توییت در مورد این فیلم گفت که: “آینده دنیای سینمایی مارول باز هم روشن تر شد، با اضافه کردن کاپیتان مارول به ترکیب…” این تهیه‌کنندهٔ از بازی قوی و انرژی که بری لارسون برای نقشش گذاشته بعنوان یک ویژگی مثبت یاد کرد، او به بازی قدرتمند لاشانا لینچ و بن مندلسون اشاره نمود و گفت که دوبار دیدن این فیلم فعلا کافی نیست. خانم Ash Crossan در یک توییت نوشت: “کاپیتان مارول (یک نفس عمیق دهه نودی بگیرید) یک فیلم کاملا فوق العاده است. هرگز به درستی با یک شخصیت مارولی مرتبط نشدم بجز کارول…

آقای Eric Eisenberg در مورد این فیلم گفته که “کاپیتان مارول یک انفجار است! بطور غیرمنتظره من را غافلگیر کرد، … بری لارسون فوق العاده است، و اولین قدمش به دنیای سینمایی مارول شگفت انگیز بوده.” و اما نظر اریک دیوِس: “کاپیتان مارول یک وایب علمی-تخیلی دهه نودی عظیم دارد با حال و هوایی که مشابه هیچکدام از فیلم های مـارول نیست، به حقیقت. این یک فیلم تاریخی و عجیب، رمزآلود است. در موقعیت هایی غافلگیرکننده سرگرم کننده است و در موقعیت هایی درست بسیار خفن. همواره سرگرم کننده باقی می ماند چون همیشه در حال تغییر است…

Captain Marvel

آقای Brandon Davis با دو جمله کوتاه نظرش را در مورد فیلم Captain Marvel گفت: “طرفداران کمیک های کاپیتان مارول عاشق فیلم خواهند شد. صاف و ساده.” ولی نظر مقایسه ای خانم Angie J. Han از همه جالب تر بوده است، او گفت که “کاپیتان مارول: خوب، تانوس دهنش سرویس.

همچنین بخوانید | بهترین نگاه به شخصیت های Captain Marvel در پوسترهای جدید

متاسفانه، با وجود اینکه Captain Marvel هنوز روی پرده نرفته، بعضی از طرفداران سعی دارند با ارائه نظرات منفی (اما بی ارزش) خودشان این فیلم را خراب کنند. در این میان بدون توجه به اینکه فیلم جدید مارول می تواند موفق باشد یا نه، بعضی ها پا فراتر گذاشته اند و اقدام به انتشار نقدهایی منفی در Rotten Tomatoes کرده اند، قبل از اینکه حتی توسط کسی دیده شود. اما اگر واقعیتش را بخواهید، اصلا مهم نیست که این فیلم چقدر فروش می کند یا چه نقدهایی را از سوی منتقدین و طرفداران دریافت می کند، برای بسیاری از مردم سخت قبول کنند که یک زن هم می تواند بازیگر نقش اصلی یک فیلم ابرقهرمانی باشد — با وجود اینکه پیش از این خانم پتی جنکینز با ساختن فیلم Wonder Womsn ثابت کرد چنین چیزی ممکن است.

اما نظر ما یا شما مهم نیست، چون برای همه ثابت شده که بری لارسون از بهترین بازیگران دنیاست که شاید مثل او را تا سالها نبینیم؛ برای ما ثابت شده که مارول هیچوقت فیلم بدی را به دست طرفداران نمی رساند؛ پس، ندیده می گوییم که Captain Marvel جزو بهترین فیلم های ساخته شده در دنیای سینمایی مارول است که به احتمال زیاد حداقل ده مرتبه آن را تماشا خواهیم کرد، بدون توجه به نظرات منفی و بی تاثیر بعضی از مثلا طرفداران!

پس، بی صبرانه منتظر شروع اکران Captain Marvel و سپس عرضه نسخه بلوری آن هستیم؛ منتظر انتشار صدها گزارش در ارتباط با این فیلم باشید.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.