تولید فیلم ابرقهرمانی Captain Marvel چقدر هزینه داشته است؟

همانطور که اطلاع دارید Captain Marvel (کاپیتان مارول) تازه ترین فیلم ساخته شده در دنیای سینمایی مارول (MCU) است؛ اما یک سوال، تولید این فیلم بزرگ چقدر هزینه داشته؟ نخستین فیلم انفرادی کارول دانورز، معروف به کاپیتان مارول امروز پا گیشه می گذارد و شرایط را برای از راه رسیدن Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: آخر بازی) مهیا می کند. در این فیلم از خاستگاه کاپیتان مارول مطلع می شویم، شخصیتی که قرار است نقش مهمی را در آینده MCU ایفا کند. اگر به یاد داشته باشید در صحنه پس از تیتراژ Avengers 3 به این ابرقهرمان و آشنایی وی با نیک فیوری اشاره شد، حال خودش هم آمده است!

ما با این فیلم به لطف مارول می توانیم سفر در زمان را تجربه کنیم و سری به دهه ۹۰ میلادی بزنیم، و کاوشی درون گذشته دنیای سینمایی مارول داشته باشیم. با این حساب، سازندگان این فیلم برای خلق گذشته مجبور شده اند که از جلوه های ویژه زیادی استفاده کنند، اتفاقی که بودجه تولید فیلم را بالا می برد. بازیگرانی مثل ساموئل ال. جکسون و کلارک گرگ برای حضور در Captain Marvel بصورت دیجیتالی جـوان شده اند، که یک پروسه پیچیده و پرهزینه را طلب می کند؛ البته جیب مارول پر از پول است و این خرج های اضافه آنها را نمی ترساند!

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Captain Marvel طی افتتاحیه چینی ۷۵ تا ۸۵ میلیون دلار خواهد فروخت!

حال تایید شده که تولید فیلم سینمایی Captain Marvel حدود ۱۵۲ میلیون دلار هزینه داشته است، یعنی حتی کمتر از بودجه ۱۶۲ میلیون دلاری فیلم Ant-Man and the Wasp (مرد مورچه‌ای و زنبورک)، ۱۶۵ میلیون دلاری Doctor Strange (دکتر استرنج) و کمی بیشتر از بودجه ۱۳۰ میلیون دلاری Ant-Man که کم هزینه ترین فیلم تولید شده در بستر دنیای سینمایی مارول بوده است.

کاپیتان مارول

ما با شنیدن این رقم اصلا تعجب نکردیم، چون فیلم های انفرادی MCU معمولا با هزینه کمتری نسبت به فیلم های گروهی تولید می شوند، چون مارول انتظار ندارد که به فروشی مشابه Avengers دست پیدا کنند. برای تولید Infinity War پول خیلی زیادی خرج شد و از آن بعنوان دومین فیلم پرهزینه تاریخ یاد می شود، اما فروش ۲ میلیارد دلاری باعث شد تا اصلا کسی به بودجه تولید آن توجه نکند [فرض کنید ۱ میلیارد دلار!]. حال، Captain Marvel که تولیدش تنها ۱۵۰ میلیون دلار هزینه داشته فقط کافیست ۳۰۰ میلیون دلار بفروشد تا تبدیل به یک فیلم سودآور شود، فروشی که طی سه روز نخست اکران به آن دست خواهد یافت.

همچنین بخوانید | چه فیلم هایی بعد از Avengers 4 پا به گیشه می گذارند؟

در خلاصه داستان رسمی فیلم آمده است که: “وقایع فیلم Captain Marvel در دهه ۹۰ میلادی اتفاق می افتد و یک ماجراجویی کاملا جدید از یک دوره تاکنون دیده نشده از دنیای سینمایی مارول است، این فیلم به روایت داستان کارول دانورز می پردازد که تبدیل به یکی از پرقدرت ترین قهرمانان دنیا می شود. زمانی که زمین درست در میان یک جنگ کهکشانی بین دو نژاد بیگانه (کری ها و اسکرول ها) قرار می گیرد، کارول خود و یک گروه کوچک از متحدانش را در مرکز حوادث می یابد.

آنا بودن و رایان فلک کسانی هستند که Captain Marvel را بر پایه یک ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ نوشته شده توسط لیز فلاهایو (Glow)، کارلی منشک، مگ لفاوه (درون و بیرون)، نیکول پرلمن (نگهبانان کهکشان)، و Geneva Robertson-Dworet (توم ریدر) کارگردانی کرده اند. از ستارگان اصلی این فیلم می توانیم به بری لارسون، ﺳﺎﻣﻮﺋﻞ ﺍﻝ. ﺟﮑﺴﻮﻥ، کلارک گرگ، ﻟﯽ ﭘﯿﺲ، ﺟﺎﯾﻤﻦ ﻫﺎنسو، ﺟﻤﺎ ﭼﺎﻥ، بن مندلسون، لاشانا لینچ، Algenis Perez Soto، مکینا گریس، آنت بنینگ و ﺟﻮﺩ ﻻ اشاره کنیم.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.