آیا کاپیتان مارول لقب خودش را از پیتر پارکر میگیرد؟

در دومین تریلر فیلم سینمایی Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه)، پیتر پارکر به کاپیتان مارول اشاره می کند، و این در واقع نخستین باری است که کسی کارول دانورز را با اسم ابرقهرمانی اش صدا می زنـد. اوایل تابستان امسال، بیست و سومین فیلم از دنیای سینمایی مارول که Spider-Man: Far From Home نام دارد روی پرده می رود، این در واقع آخرین فیلم از فاز سوم دنیای سینمایی مارول است. یک ادامه مستقیم برای Spider-Man: Homecoming محصول ۲۰۱۷ که در حقیقت حکم پنجمین حضور پیتر پارکر در فیلم های MCU را دارد.

اولین حضور کاپیتان مارول (با بازی بری لارسون) در فیلم انفرادی خودش بوده که وقایع آن در دهه ۹۰ میلادی اتفاق می افتد، اما فیلم Avengers: Endgame (انتقامجویان: پایان بازی) این ابرقهرمان را در کنار بزرگ ترین قهرمان های زمین قرار داد. او در این فیلم با بسیاری از ابرقهرمان های گروه اونجرز ملاقات کرد، از جمله پیتر پارکر (تام هالند). حال در دومین تریلر رسمی فیلم Spider-Man: Far From Home که وقایع Avengers: Endgame را به مقدار زیادی اسپویلر کرد، نیک فیوری (ساموئل ال. جکسون) برای به سرانجام رساندن یک ماموریت ابرقهرمانی از پیتر کمک می گیرد. البته در ابتدا پیتر این ماموریت را قبول نمی کند و به فیوری پیشنهاد می دهد که از ثور یا کاپیتان مارول کمک بخواهد.

همچنین بخوانید | اطلاعات تازه منتشر شده از Far From Home خبر از تغییرات بنیادی MCU می دهد!

در کمال تعجب، این نخستین باری است که در یکی از فیلم های دنیای سینمایی مارول کسی کارول دانورز را با لقب “کاپیتان مارول” صدا می زنـد؛ در فیلم سینمایی Captain Marvel که هنوز هم موفق به تماشای آن نشده ایم، فیوری اشاره می کند که “Marvel” خیلی بهتر است تا “Mar-Vell” اما هرگز بطور دقیق لقب کمیک بوکی کارول، یعنی کاپیتان مارول را بر زبان نمی آورد؛ پس پیتر پارکر اولین شخصی است که به کارول این لقب را داده است!

مرد عنکبوتی

اما چنین چیزی نمی تواند درست باشد و پیتر هم قطعا کسی نیست که به کارول لقب مشهورش را می دهد — جز اینکه این لقب را از جایی دیگر شنیده باشد، یا اینکه فیلم Captain Marvel را تماشا کرده باشد؛ مورد اول ممکن است ولی دومی نه. شاید در قسمت دوم فیلم Captain Marvel توضیح دهند که این لقب از کجا نشات گرفته، ولی به احتمال قوی نیک فیوری کسی است که برای نخستین بار او را به نام کاپیتان مارول صدا زده یا به این لقب به نوعی اشاره نموده. ولی در کل نمی توانیم در این مورد قاطعانه صحبت کنیم، چون تاکنون توضیح دقیقی در موردش داده نشده است.

همچنین بخوانید | تایید شد؛ Far From Home آخرین فیلم از فاز سوم MCU است، نه Avengers 4

البته زیاد مهم نیست که لقب ابرقهرمانی کاپیتان مارول از کجا آمـده، ولی اینکه برای اولین بار در فیلمی مثل Spider-Man: Far From Home از آن استفاده شود خیلی عجیب است، فیلمی که خودش در آن حضور ندارد (شاید هم دارد و ما هنوز خبر نداریم؟). از طرفی شاید بیهوده نگرانیم و با تماشای خود فیلم Spider-Man: Far From Home دیگر ابهامی در این مورد باقی نماند، و شاید هم پیتر پارکر واقعا اولین نفری باشد که لقب “کاپیتان مارول” را بر زبان می آورد!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirایستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline