باکس آفیس: Captain Marvel در روز نخست اکران 188 میلیون دلار فروخت!

هفدهم اسفند از راه رسید و فیلم Captain Marvel (کاپیتان مارول) پا به گیشه های ایالات متحده و بسیاری از دیگر کشورهای جهان [از جمله چین] گذاشت؛ و دقیقا همانطور که انتظار داشتیم با استقبال گرم طرفداران مارول روبرو شد. Captain Marvel که در واقع یک عنوان ﭘﯿﺶدرآمدی است به روایت داستان خاستگاه کاپیتان مارول می پردازد و شرایط را برای نمایان شدنش در فیلم Avengers 4 آماده می کند. این فیلم که با نقدهای خوبی روبرو شده، به احتمال قوی جزو یکی از ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ عناوین دنیای سینمایی مارول خواهد بود.

دیزنی اکران فیلم سینمایی Captain Marvel محصول تازه مارول استودیوز را از روز جمعه آغاز نمود، این فیلم طی روز نخست نمایش در ایالات متحده ۶۱٫۳ میلیون دلار فروخت، که ۵٫۲ میلیون دلار از فروش روز نخست فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان) بیشتر می باشد، پس به یک افتتاحیه بزرگ تر هم منتهی خواهد شد؛ Guardians 2 طی افتتاحیه آمریکایی خودش ۱۴۶ میلیون دلار فروخته بود، بنابراین برای Captain Marvel می توانیم انتظار یک افتتاحیه سه روزه ۱۴۵ تا ۱۵۵ میلیون دلاری را داشته باشیم. در این میان بد نیست اشاره کنیم که این فیلم یک “A” را از سوی CinemaScore دریافت کرده که نشان می دهد به دل مخاطبین خودش نشسته است.

همچنین بخوانید | تولید فیلم ابرقهرمانی Captain Marvel چقدر هزینه داشته است؟؟

اگر تصور کنیم Captain Marvel یک افتتاحیه ۱۵۵ میلیون دلاری را رقم بزند، می تواند بالاتر از عناوین اخیر دنیای سینمایی مارول، Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: دور از خانه) با افتتاحیه ۱۱۷ میلیون دلاری و Thor: Ragnarok (ثور: رگنراک) با افتتاحیه ۱۲۲ میلیون دلاری قرار بگیرد و فروش بهتری را نسبت به آنها تجربه کند. اگر اوضاع خوب پیش برود، Captain Marvel ممکن است در ایالات متحده مجموعـا بیشتر از ۴۰۰ میلیون دلار بفروشد.

کاپیتان مارول

در خارج از خاک آمریکا، این فیلم طی روز نخست نمایش توانست ۱۲۷ میلیون دلار بفروشد و یک جمعه طلایی را رقم بزند. ۳۴٫۳ میلیون دلار از این مبلغ حاصل نمایش در کشور پهناور چین بوده است که دومین روز افتتاحیه پرفروش برای یک فیلم مارولی در چین می باشد، پشت سر Avengers: Infinity War. فروش این فیلم طی روز نخست در کره جنوبی ۹٫۳ میلیون دلار بوده است؛ با کنار هم قرار دادن فروش داخلی ۶۱٫۳ میلیون دلاری و فروش خارجی ۱۲۷ میلیون دلاری، متوجه می شویم Captain Marvel طی روز نخست نمایش در مجموع ۱۸۸٫۳ میلیون دلار فروخته است که رقم خوبی محسوب می گردد.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Captain Marvel طی افتتاحیه چینی ۷۵ تا ۸۵ میلیون دلار خواهد فروخت!

آنا بودن و رایان فلک کسانی هستند که Captain Marvel را بر پایه یک ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ نوشته شده توسط لیز فلاهایو (Glow)، کارلی منشک، مگ لفاوه (درون و بیرون)، نیکول پرلمن (نگهبانان کهکشان)، و Geneva Robertson-Dworet (توم ریدر) کارگردانی کرده اند. از ستارگان اصلی این فیلم می توانیم به بری لارسون، ﺳﺎﻣﻮﺋﻞ ﺍﻝ. ﺟﮑﺴﻮﻥ، کلارک گرگ، ﻟﯽ ﭘﯿﺲ، ﺟﺎﯾﻤﻦ ﻫﺎنسو، ﺟﻤﺎ ﭼﺎﻥ، بن مندلسون، لاشانا لینچ، Algenis Perez Soto، مکینا گریس، آنت بنینگ و ﺟﻮﺩ ﻻ اشاره کنیم.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.