باکس آفیس: Captain Marvel طی افتتاحیه بین المللی گیشه را مچاله کرد!!

بعد از شروع طوفانی Captain Marvel (کاپیتان مارول)؛ فروش ۱۸۸ میلیون دلاری طی روز نخست نمایش بین المللی؛ کاملا قابل انتظار بود که کارول دانورز قرار است طی افتتاحیه بین المللی خودش گیشه را با تمام قدرت مچاله کند. Captain Marvel از ابتدای ورود به گیشه با نقدهای بسیار خوبی روبرو شد و مردم از آن بعنوان یک فیلم خوب یاد کردند، از طرفی گرفتن یک “A” از سوی CinemaScore تایید کرد که این فیلم به دل مخاطبین خودش نشسته است.

این فیلم طی سه روز نخست نمایش در ایالات متحده همانطور که پیش بینی شده بود ۱۵۳ میلیون دلار فروخت و خودش را بعنوان یک اثر موفق معرفی نمود؛ این سومین افتتاحیه بزرگ در ماه مارس در طول تاریخ بوده است. اگر بخواهیم یک مقایسه با فیلم های غیرمارولی موفق و پرفروش تاریخ انجام دهیم، می توانیم از فیلم های The Dark Knight (با افتتاحیه ۱۵۸٫۴ میلیون دلاری)، The Hunger Games: Catching Fire (افتتاحیه ۱۵۸ میلیونی)، Rogue One (افتتاحیه ۱۵۵ میلیون دلاری) و The Hunger Games (افتتاحیه ۱۵۲٫۵ میلیونی) یاد کنیم که هر چهار فیلم در ایالات متحده مجموعا بین ۴۰۸ تا ۵۳۰ میلیون دلار فروختند.

همچنین بخوانید | تولید فیلم ابرقهرمانی Captain Marvel چقدر هزینه داشته است؟

اگر اوضاع به خوبی پیش برود، می توانیم انتظار داشته باشیم که Captain Marvel در ایالات متحده مجموعا حدود ۴۲۲ میلیون دلار بفروشد، البته طبق فروش فیلم طی افتتاحیه. با این حساب، می تواند از فیلم Iron Man 3 (مرد آهنی) که در وطن خودش ۴۰۹ میلیون دلار فروخته بود جلو بزند، و تبدیل شود به پنجمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول در چارت داخلی (جایگاه نخست با ۷۰۰ میلیون دلار در اختیار فیلم Black Panther قرار دارد). باید اشاره کنیم که Captain Marvel زمان جالبی پا به گیشه گذاشته، درست چند هفته قبل از اینکه فیلم Shazam محصول وارنر بروس روی پرده برود! — پس باید منتظر یک رقابت تجاری جالب باشیم.

کاپیتان مارول

در خارج از خاک آمریکا، Captain Marvel طی سه روز نخست اکران ۳۰۲ میلیون دلار فروخت، یعنی پنجمین افتتاحیه بزرگ جهانی را رقم زد. فروش این فیلم طی افتتاحیه بین المللی ۴۵۵ میلیون دلاری بوده (افتتاحیه جهانی + افتتاحیه داخلی) که ششمین افتتاحیه بزرگ بین المللی تاریخ محسوب می شود. در چین نیز Captain Marvel یک افتتاحیه ۸۹٫۳ میلیون دلاری را تجربه کرد، که در میان فیلم های MCU جایگاه سوم را در اختیار گرفته؛ پشت سر دو فیلم Avengers: Infinity War و Captain America: Civil War. ما می توانیم انتظار داشته باشیم که فروش در چین طی روزهای آینده افزایش پیدا کند و یک کمک بزرگ برای موفقیت تجاری فیلم باشد.

همچنین بخوانید | چه فیلم هایی بعد از Avengers 4 پا به گیشه می گذارند؟

ما نمی توانیم بطور دقیق پیش بینی کنیم، ولی این احتمال وجود دارد که Captain Marvel بتواند وارد باشگاه میلیاردی ها شود و در میان بزرگ ترین عناوین تاریخ سینما قرار بگیرد. ولی در هر صورت، بیشتر از بسیاری از فیلم های قبلی مارول و همچنین عناوین اکران شده در سال جاری خواهد فروخت.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.