تریلر Captain Marvel طی 24 ساعت نخست 109 میلیون بار دیده شد!!

اولین تریلر رسمی فیلم سینمایی ابرقهرمانی Captain Marvel طی ۲۴ ساعت نخست انتشار در سراسر جهان حدود ۱۰۹ میلیون بار دیده شده است؛ بعد از سالها انتظار و چشم دوختن به افق، کمپانی Marvel Studios اولین فیلم انفرادی با شخصیت اصلی مونث را تولید کرد، با بازی بری لارسون در نقش کارول دانورز که یکی از قدرتمندترین قهرمان های جهان است. اکنون لحظه مهمی برای دنیای سینمایی مارول محسوب می شود، نه بخاطر اینکه یک فیلم با شخصیت اصلی و کارگردان زن در بستر آن تولید شده است، بلکه به این خاطر اینکه تبدیل به یک دنیای اشتراکی مشهور شده و مارول می تواند از آن برای میزبانی شخصیت ها، داستان و جهان های جدید استفاده کند؛ این به حقیقت یک تحول بزرگ است.

همانطور که گفتیم، Captain Marvel اولین فیلم دنیای سینمایی مارول است که یک خانم بر روی صندلی کارگردانی آن نشسته. این فیلم، توسط خانم آنا بودن و همکار قدیمی وی رایان فلک کارگردانی شده، در حقیقت این خانم فیلمساز راه را باز کرد تا کارگردان های مونث بیشتری به MCU بپیوندند. نیازی به گفتن نیست، اما باز هم تکرار می کنیم که طرفداران کمیک بوکهای مارول بشدت برای فیلم Captain Marvel هیجان زده هستند، در واقع آمار بازدید نخستین تریلر رسمی فیلم بوضوح نشان می دهد که طرفداران چقدر هیجان دارند!

همچنین بخوانید | تحلیل اولین تریلر فیلم Captain Marvel: پانزده برداشت مهم که احتمالا شما برنداشتید!

به دنبال انتشار نخستین تریلر از فیلم Captain Marvel در روز ۱۸ سپتامبر، کمپانی Marvel Studios بواسطه یک توییت فاش کرد که این تریلر مهیج و تماشایی طی ۲۴ ساعت نخست انتشار ۱۰۹ بار توسط طرفداران دیده شده است. می توانیم فرض کنیم که این رقم بالا حاصل پخش تریلر در پلتفرم های اجتماعی مختلف، مثل یوتیوب، فیسبوک و توییتر باشد.

کاپیتان مارول 2019

شاید تصور کنید ۱۰۹ میلیون بازدید طی ۲۴ ساعت رقم بالایی باشد، نمی توانیم بگوییم که نیست اما فقط در مقیاس کوچک خیلی چشمگیر است؛ ولی با یک مقایسه می توانیم بگوییم که اتفاق چندان خاصی هم رخ نداده است. نخستین تریلر فیلم Avengers: Infinity War که در ماه نوامبر ۲۰۱۷ منتشر شد، طی ۲۴ ساعت نخست ۲۳۰٫۰ میلیون بار بازدید خورد و رکوردی را به نام خودش ثبت کرد که شاید تنها Avengers 4 یا Star Wars 9 بتواند آن را بشکند. رتبه دوم در اختیار تیزر تریلر رسمی فیلم IT (آن) قرار دارد که طی ۲۴ ساعت نخست انتشار ۱۹۷٫۰ بار دیده شد. دومین تریلر Avengers: Infinity War با ۱۷۹٫۰ میلیون بازدید، سومین تریلر پربیننده تاریخ طی ۲۴ ساعت نخست انتشار است. تریلر رسمی The Fate of the Furious و Thor: Ragnarok به ترتیب با ۱۳۹٫۰ و ۱۳۶٫۰ میلیون بازدید جایگاه چهارم و پنجم این لیست را در اختیار دارند؛ تریلر فیلم Captain Marvel نیز در این چارت یازدهم است.

همچنین بخوانید | کارگردان های Avengers 4 با انتشار یک تصویر طرفداران را گیج کردند

البته تعداد دیده شدن تریلر یک فیلم به معنی موفقیت قطعی آن نیست؛ مثلا تیزر تریلر Black Panther (پلنگ سیاه) طی ۲۴ ساعت نخست انتشار ۸۹٫۰ میلیون بار دیده شد، یعنی حدود ۴۰ میلیون کمتر از تریلر Thor: Ragnarok (ثور: رگناروک)، ولی فروش این دو فیلم را نمی توانیم حتی با هم مقایسه کنیم — Black Panther پرفروش ترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ آمریکاست، حتی از Infinity War که رکورد ﭘﺮﺑﯿﻨﻨﺪﻩﺗﺮﯾﻦ تریلر را دارد هم بیشتر فروخته است. ولی برای Captain Marvel پیش بینی شده که قرار است یک اکران خیلی موفق را پشت سر بگذارد، که اصلا عجیب و غیرمنتظره نخواهد بود.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline