نتفلیکس نویسنده Coco را مسئول نظارت بر روی دنیای Chronicles of Narnia کرد؛

سری کتاب های مشهور و پرطرفدار Chronicles of Narnia (سرگذشت نارنیا) نوشته سی. اس. لوئیس پیش از این یک بار برای تولید یک سری فیلم مورد اقتباس قرار گرفت که تلاش خوبی بود اما به موفقیت نرسید، حال سرویس استریم Netflix قصد دارد به این فرانچایز فرصتی دوباره بدهد. اگر به یاد داشته باشید در ماه اکتبر بود که این کمپانی اعلام کرد قصد دارد فیلم و سریال های مختلفی را بر پایه سری کتاب های نارنیا تولید کند، یعنی در واقع قصد ایجاد یک دنیای اشتراکی را دارد که در حال حاضر و با توجه به محبوبیت دنیاهای اشتراکی، ایده بسیار خوبی به نظر می رسد.

طی این چند ماه گذشته هم برای ما جای سوال داشت که چه اتفاقی برای این برنامه ها افتاده و دقیقا به کجا رسیده است، تا اینکه همین هفته دنیای نارنیا یک قدم به واقعیت نزدیک تر شد؛ چون نتفلیکس یک نویسنده کاربلد را برای نظارت بر روی کل این فرانچایز انتخاب نمود. طی روز گذشته این سرویس استریم پرطرفدار در توییتر فاش کرد Matt Aldrich، که او را بیشتر بخاطر همکاری در نگارش انیمیشن برنده اسکار Coco می شناسیم، بعنوان ناظر کلی فیلم و سریال هایی که با الهام از کتاب های نارنیا ساخته می شوند انتخاب شده است.

همچنین بخوانید | سریال ﭘﯿﺶدرآمدی Game Of Thrones فعلا Bloodmoon نام دارد

این اتفاق خبر خیلی خوبی برای فرانچایز جدید Narnia و همچنین طرفداران محسوب می شود، چون از اکران آخرین فیلم اقتباسی نارنیا سالها گذشته و جای خالی شخصیت های دوست داشتنی آن اکنون واقعا حس می شود. اما حالا که نتفلیکس نویسنده Coco آقای Matthew Aldrich را بعنوان مغز متفکر دنیای نارنیا انتخاب نموده، از این به بعد توسعه با سرعت بیشتری جلو می رود و ممکن است خیلی زود شاهد شروع تولید اولین فیلم یا سریال Narnia باشیم.

فیلم نارنیا نتفلیکس

نتفلیکس حقوق استفاده داستان های نارنیا برای تولید فیلم و سریال را خریده و طبق شنیده ها یک قرارداد چند ساله بسته است، که به همین واسطه امکان خلق یک دنیای اشتراکی را دارد. اینطور که گفته شده نتفلیکس حقوق هر هفت کتاب نارنیا را در اختیار خودش گرفته، پس بعید نیست شاهد تولید یک مجموعه فیلم چندگانه جدید در کنار چند سریال ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف باشیم. البته هنوز برنامه هایی که برای این دنیای اشتراکی دارد فاش نشده و باید صبر کنیم تا اطلاعات بیشتری در این رابطه منتشر شود.

همچنین بخوانید | ﻓﯿﻠﻢبرداری سریال Lord of the Rings تا قبل از پایان سال در اسکاتلند آغاز می شود؛

طی یک دهه گذشته کمپانی دیزنی وظیفه به زندگی آوردن شخصیت های Chronicles of Narnia را داشتـه است؛ که البته تلاش های حدودا بی نتیجه ای بوده. این استودیو مجموعـا دو فیلم در بستر این فرانچایز تولید کرد، نخست The Lion, the Witch and the Wardrobe (شیر، جادوگر و کمد) و سپس Prince Caspian (پرنس کاسپین)؛ اولی در مجموع ۷۵۰ میلیون دلار فروخت و قسمت دوم هم بـا فروش بین المللی ۴۱۹ میلیون دلاری گیشه را ترک کرد. زمانی که نوبت به قسمت سوم رسید، کمپانی فاکس قرن بیستم حقوق مجموعه را در دست گرفت و The Voyage of the Dawn Treader (سفر کشتی سپیده‌پیما) را روی پرده برد که ۴۱۵ میلیون دلار فروخت و قطعا یک موفقیت بزرگ نبود.

حتی قرار بود شاهد تولید قسمت چهارم تحت عنوان The Silver Chair باشیم، اما بعد از سالها اسارت در جهنم توسعه، پروژه لغو و همه چیز به دستان نتفلیکس سپرده شد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.