فیلم Conjuring 3 شباهت زیادی به دو قسمت قبلی خودش ندارد؛ نویسنده فیلم تایید کرد

طبق ادعای دیوید لسلی جانسون، نویسنده The Conjuring 3 (احضار)، این فیلم شباهت زیادی به دو قسمت قبلی خودش ندارد و داستان آن در مورد یک خانه نفرین شده نیست‌. قسمت اول Conjuring توسط جیمز وان (Aquaman) کارگردانی شد بود، موفقیت‌های این فیلم شرایط را برای شروع بکار یک دنیای اشتراکی فراهم کرد، که در بستر آن ادامه Conjuring و چند اسپین‌آف برایش ساخته شد. فیلم‌های اصلی در مورد وارن‌ها و پرونده‌های ماوراء طبیعی آنهاست، ولی اسپین‌آف‌ها بر روی آنابل و شیطانی به نام والاک تمرکز دارند، یعنی ارتباط آنها با وارن‌ها خیلی کم است. اما The Conjuring 3 که The Conjuring: The Devil Made Me Do It (احضار: شیطلان مجبورم کرد انجامش بدم) نام گرفته قرار است این زن و شوهر را دوباره روی صحنه بیاورد، آنها این بار درگیر یک پرونده خیلی عجیب می‌شوند!

فیلم The Conjuring 3 توسط مایکل چاوز کارگردانی شده که سال قبل فیلم ترسناک The Curse of La Llorona (نفرین لیورونا) را از او دیدیم، فیلمی که وی را وارد دنیای احضار کرد. فیلم جدید چاوز بر پایه داستانی واقعی ساخته شده، بر پایه ماجرای محاکمه آرن شین جانسون؛ آقای جانسون برای انجام قتل نفس درجه یک دادگاهی شد، او صاحب خانه خودش آلن بونو را به مرگ محکوم کرده بود. قبل از انجام این قتل، خانوادهِ دیوید گلتزل که ۱۱ سال سن داشت و توسط یک شیطان تسخیر شده بود از وارن ها خواسته بودند تا به آنها کمک کنند. جانسون ادعا نمود شیطان بعد از اینکه بدن دیوید را ترک نمود، سراغ او آمده و وی را تسخیر و سپس مجبورش به ارتکاب قتل کرده است. از این محاکمه بعنوان “شیطان مجبورم کرد انجامش بدهم” یاد می شود.

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعات از وضعیت فیلم‌های آینده دنیای سینمایی Conjuring (احضار)

این فیلم قرار است اثری متفاوت نسبت به قسمت‌های قبلی The Conjuring باشد، و داستان هم فاش می‌کند که دیگر خبری از یک خانه نفرین شده نیست. در واقع، ما در The Conjuring 3 می‌بینیم که وارن‌ها با یک چالش خیلی بزرگ و پیچیده روبرو می‌شوند، این پرونده هیچ شباهتی به کارهای قبلی آنها ندارد و همین تفاوت کار را برایشان سخت می‌کند. لسلی جانسون که نویسنده Conjuring 2 بود، برای نگارش قسمت سوم بازگشته است، او در صفحه رسمی توییتر خودش تایید کرده که فیلم جدید اثری کاملا متفاوت نسبت به دو قسمت قبلی خودش است، طبق ادعای او فرانچایز «احضار» با این فیلم پا فراتر از فرمول تکراری «خانه تسخیر شده» می‌گذارد.

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

از آنجا که تکرار در سینما معمولا خوب نیست، باید بگوییم خوشحالیم که The Conjuring 3 تفاوت‌هایی بنیادی نسبت به دو قسمت قبلی دارد، چون واقعا به چنین تغییری نیاز داشتند. البته، در سال ۲۰۱۷ آقای پیتر سفرن (تهیه‌کننده) گفته بود که قسمت سوم Conjuring قرار نیست در مورد یک خانه نفرین شده باشد، پس ادعای لسلی جانسون خیلی هم غافلگیرکننده نیست. با این حساب، هیجان بیشتری برای تماشای The Devil Made Me Do It وجود دارد، از یک طرف بخاطر همین متفاوت بودنش و از طرفی هم به این دلیل که ممکن است آخرین فیلم وارن‌ها در دنیای احضار باشد. البته این فرانچایز به زندگی ادامه خواهد داد و هم اکنون فیلم‌های مختلفی را در دست توسعه دارند.

همچنین بخوانید | دنیای احضار: Annabelle 4 در دست توسعه قرار دارد

سال قبل فیلم Annabelle Comes Home (آنابل به خانه می‌آید) روی پرده رفت، سومین فیلم از سری آنابل که نتوانست خیلی جلب توجه کند و نقدهای خوبی را دریافت نکرد. اما قبل از آن، دو فیلم قبلی این فرانچایز، The Curse of La Llorona و The Nun (راهبه) مورد تحسین منتقدین و بینندگان قرار گرفته بودند، البته هر سه فیلم قرار است صاحب ادامه شوند. در انتها هم باید اشاره کنیم که The Conjuring: The Devil Made Me Do It قرار است در تاریخ ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۰ (مصادف با جمعه ۲۱ شهریور ۹۹) راهی گیشه شود.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر و جالب‌تر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline