آخرین اطلاعات از وضعیت فیلم‌های آینده دنیای سینمایی Conjuring (احضار)

جیمز گان که سال قبل فیلم Aquaman (آکوامن) را از وی دیدیم، در سال ۲۰۱۳ فیلم The Conjuring (احضار) را کارگردانی کرد که نقدهای خوبی دریافت کرد و به لطف بودجه پایین تولیدش تبدیل شد به یک موفقیت تجاری برای وارنر بروس. در نتیجه، یک سال بعد فیلم Annabelle (آنابل) به کارگردانی جان آر. لئونتی روی پرده رفت که یک اسپین‌آف بود برای The Conjuring و وقایع آن در گذشته اتفاق می‌افتـاد. این اسپین‌آف بطور رسمی استارت «دنیای سینمایی احضار» را زد، سپس جیمز گان The Conjuring 2 را برای اکران در ۲۰۱۶ آماده کرد، یک فیلم موفق دیگر که در بستر فرانچایز موفق «احضار» ساخته شد‌.

این آخرین فیلم آقای گان در بستر این مجموعه بود، اما بعد از او وارنر به توسعه «دنیای احضار» ادامه داد و موفقیت‌‌های بزرگی هم کسب کرد؛ در سال ۲۰۱۷ فیلم پیش‌درآمدی Annabelle: Creation (آنابل: آفرینش) به کارگردانی دیوید اف‌‌. سندبرگ (Shazam 2019) روی پرده رفت، یک سال بعد The Nun (راهبه) اسپین‌آف The Conjuring 2 اکران شد و بیشتر از تمام فیلم‌های قبلی «دنیای احضار» فروخت، کورین هاردی هم کارگردان آن بوده است. Annabelle Comes Home (آنابل به خانه می‌آید) به کارگردانی گری دوبرمن و The Curse of La Llorona (نفرین لیورونا) به کارگردانی مایکل چاوز نیز سال گذشته روی پـرده رفتنـد، که هیچکدام از آنها چندان مورد توجه قرار نگرفتند.

همچنین بخوانید | عنوان رسمی The Conjuring 3 تایید شد؛ شروع اکران از سپتامبر ۲۰۲۰

و اما می‌رسیم به آینده این دنیای سینمایی موفق و پرطرفدار:

The Conjuring 3

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

تا این لحظه The Conjuring 3 تنها فیلم از سری «احضار» است که عنوان رسمی آن تایید و صاحب یک تاریخ اکران شده، و وضعیت فیلم‌های بعدی چندان مشخص نیست. طبق تایید استودیو، این فیلم به شدت مورد انتظار تحت عنوان The Conjuring: The Devil Made Me Do It در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ (پاییز سال آینده) روی پرده خواهد رفت. پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا برای به تصویر کشیدن اِد و لورن وارن بازمی‌گردند، مایکل چاوز (کارگردان The Curse of La Llorona) نیز کسی است که این فیلم را جلوی دوربین می‌برد.

طبق تایید وارنر بروس، فیلم The Conjuring: The Devil Made Me Do It روایت‌گر یک داستان ترسناک از ترور، جنایت و شیطانی ناشناخته است که حتی باعث غافلگیر شدن اِد و لورن وارن می شود، زن و شوهری که کارشان سر و کله زدن با وقایع فراطبیعی است. فیلم جدید داستان یکی از احساسی ترین پرونده های آنها را بررسی می کند. ماجرا با یک مبارزه برای نجات روح پسری جوان آغاز می شود، سپس آنها را با چیزی روبرو می کند که فراتر از تصورشان است، برای اولین بار در تاریخ ایالات متحده یک مظنون قتل ادعا می کند که هنگام انجام جنایت تسخیر شده بوده است!!

ادامه هنوز بدون عنوان The Nun

The nun 2

بطور رسمی تایید شده که The Nun 2 قرار است ساخته شود، که با توجه به موفقیت‌هایی که قسمت اول کسب کرد شنیدنش زیاد غافلگیرکننده نبوده است؛ اواخر فروردین ماه سال جاری بود که پیتر سفرن تهیه‌کننده فیلم های فرانچایز The Conjuring (احضار) طی صحبت های خودش فاش نمود قسمت دوم The Nun در حال توسعه است و حتی یک داستان هم برای آن دارند. آقای سفرن طی مصاحبه خودش با رسانه سرگرمی EW فاش نمود فیلم ترسناک The Nun 2 در حال توسعه است و ایده های واقعا جالبی هم برای آن دارند.

اینطور که سفرن ادعا کرد ساخته شدن قسمت دوم The Nun یک اتفاق حتمی است، و با توجه به اینکه گفت یک خط داستانی جالب و سرگرم کننده هم برایش دارند انتظار داشتیم خیلی زود تبدیل به یک پروژه واقعی شود و استودیو بطور رسمی آن را معرفی کند، اما حالا حدود یک سال گذشته و وارنر بروس هنوز بطور رسمی تایید نکرده که پرفروش‌ترین فیلم «دنیای احضار» قرار است صاحب یک ادامه شود‌. خانم کووپر بعنوان نویسنده The Nun 2 استخدام شده، که با ژانر تریلر و ترس چندان غریبه نیست، از کارهای تلویزیونی او می توانیم به سریال ترسناک American Horror Story (داستان ترسناک آمریکایی) و سریال ابرقهرمانی Jupitor’s Legacy (میراث ژوپیتر) محصول نتفلیکس اشاره کنیم.

همچنین بخوانید | دنیای احضار: قسمت دوم فیلم The Curse Of La Llorona در دست توسعه قرار دارد

فیلم سینمایی The Crooked Man

فیلم مرد خمیده

یکی از فیلم‌های مدت‌ها در دست توسعه «دنیای احضار» The Crooked Man (مرد خمیده) است که در فیلم The Conjuring 2 شاهد حضورش بودیم و سپس هم شنیدیم که وارنر بروس قصد دارد یک فیلم برایش بسازد. اوایل سال بود که پیتر سفرن در همین رابطه گفت «ما در فیلم Annabelle Comes Home مشغول کاوش درون یک سری چیزها هستیم که شخصا دوستش دارم. فکر می کنم قرار است بزرگ باشد… غالبـا، مخاطبین به ما می گویند که فیلم بعدی چه خواهد بود. وقتی که Conjuring 2 را ساختیم تصور می کردیم Crooked Man فیلم بعدی باشد. ما واقعا دوستش داشتیم. یک شخصیت بزرگ بود. در عوض، مخاطبین شیفته راهبه شدند…»

این تهیه‌کننده همچنین گفت که «با توجه به اینکه بسیاری از مردم مستقیما به جیمز [وان] درباره خاستگاه راهبه پیام دادند، اینکه او کیست و از کجا آمده است… واقعا افسون کننده بود. واضح بود که باید فیلم بعدی درباره راهبه باشد… اینطور نیست که ما Crooked Man را نخواهیم ساخت، اما مجبوریم تعادل فرانچایز را حفظ کنیـم. مطمئن هستم که ما ایده هایی برای کارهایی که قرار است فراتر از این انجام دهیم داریم، فراتر از اتاق آرتیفکت… مخاطبین به ما خواهند گفت که بعدی چه خواهد بود.» با این حساب، فیلم Crooked Man قرار است ساخته شود، اما معلوم نیست چه زمانی.

قسمت چهارم Annabelle

فیلم Annabelle 4

چند‌ ماه قبل، خبری تحت عنوان «Annabelle 4 در دست توسعه قرار دارد» منتشر شد که طرفداران دنیای احضار را خوشحال کرد؛ البته این خبر هنوز توسط وارنر بروس یا نیو لاین تایید نشده، ولی یکی از منابع ما ادعا کرده که مشغول کار بر روی این فیلم هستند، البته در نخستین مراحل توسعه قرار دارد و تا این لحظه اتفاق خاصی رخ نداده است. ولی در کل، با توجه به موفقیت سه فیلم قبلی، بعید نیست که Annabelle 4 واقعا در دست توسعه قرار داشته باشد.

همچنین بخوانید | فیلم‌ ترسناک Don’t Breathe 2 صاحب کارگردان و تاریخ شروع تولید شد؛

اسپین‌آف The Bride

the bride

طی وقایع فیلم Annabelle Comes Home بود که ما با دو موجود شیطانی به نام‌های “The Bride” و “The Samurai” (عروس و سامورایی) آشنا شدیم، که با وجود جالب نبودن خود فیلم، خیلی مورد توجه قرار گرفتند. خیلی زود شنیدیم که فیلم اختصاصی The Bride در دست توسعه قرار دارد، اینطور که شنیده‌ایم این اسپین‌آف قرار است ما را به زمانی ببرد که وارن‌ها برای اولین بار با عروس روبرو می‌شوند، این فیلم در واقع گذشته او‌ را فاش خواهد کرد. همچنین شنیده‌ایم که استودیو در نظر دارد کورین هاردی (The Nun) را برای کارگردانی اسپین‌آف The Bride استخدام کند.

ادامه The Curse Of La Llorona

The Curse of La Llorona 2

و اما همین چند روز قبل بود که خبری در مورد آینده دنیای احضار» شنیدیم، اینکه قسمت دوم فیلم The Curse Of La Llorona در دست توسعه قرار دارد؛ ما در حال حـاضر اطلاعاتی از این ادامه نداریم و نمی‌دانیم که وارنر بروس چه برنامه‌ای برایش دارد، ولی گفته شده که استودیو قصد دارد مایکل چاوز را برای کارگردانی این اثر بازگرداند. The Curse of La Llorona مانند بسیاری از دیگر فیلم‌هایی که با بودجه‌های کم تولید می‌شوند از نظر تجاری موفق بود، تولید این فیلم ۹ میلیون دلار هزینه داشت، ولی زمانی که روی پرده رفت توانست در مجموع ۱۲۳ میلیون دلار بفروشد. با این حساب، اگر وارنر بروس واقعا در فکر ساختن یک ادامه برای این فیلم باشد، نباید زیاد تعجب کنیم.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline