رویداد Crisis On Infinite Earths: چرا خبری از فلش-معکوس نبود؟

ما انتظار داشتیم که طی رویداد کراس‌اُور Crisis on Infinite Earths (بحران در زمین‌های نامحدود) شاهد رویارویی فلش و فلش-معکوس باشیم، اما این اتفاق رخ نداد و حتی به این شرور اشاره هم نشد؛ حال این سوال در ذهن طرفداران ایجاد شده چطور اینطور شد؟ خوشبختانه مارک گوگنهایم یک جواب قانع‌کننده به این سوال داده و فاش کرده که چرا در رویداد Crisis on Infinite Earths خبری از فلش‌-معکوس نبود. این کراس‌اُور ۵ ساعت علاوه بر هیجان انگیز و تماشایی بودن، یک رویداد تاثیرگذار بوده و DCTV را وارد یک عصر جدید کرد.
 

پخش سریال The Flash در سال ۲۰۱۴ شروع شد و در همان ابتدا نویسندگان سریال به طرفداران نوید یک بحران بزرگ را دادند. در اولین اپیزود از این سریال ما موفق به دیدن یک روزنامه از آینده شدیم، که «فلش گم شده، پر بحران ناپدید شده» تیتر داغ آن بود. از آن به بعد این سوال در ذهن طرفداران حک شد که فلش چرا و چطور قرار است ناپدید شود. تا اینکه فصل پنجم از راه رسید، نورا وست-آلن از آینده به زمان حال سفر کرد تا نگذارد پدرش ناپدید شود، اما خبر نداشت که قرار است به فلش-معکوس کمک کند. در روزنامه مربوط به آینده نوشته شده بود که فلش در حالی ناپدید می شود که مشغول مبارزه با فلش-معکوس بوده، به همین دلیل ما منتظر حضور این شرور در Crisis on Infinite Earths بودیم، اما در نهایت هیچ خبری از او نشد.

همچنین بخوانید | رویداد Crisis on Infinite Earths: کراس‌اُور DCEU با Arrowverse و ملاقات فلش‌ها

طی یک مصاحبه از مارک گوگنهایم (تهیه‌کننده) درباره عدم حضور فلش-معکوس در رویداد Crisis on Infinite Earths سوال شد، در حالی که طبق ادعای روزنامه باید این اتفاق می افتاد. گوگنهایم جوابی داد که می تواند شما را قانع کند، ولی برای یک دنیای اشتراکی نباید چنین اتفاقی رخ دهد؛ او گفت که نویسنده های این رویداد هیچ دینی نسبت به تیتر «فلش گم شده، در بحران ناپدید شده» نداشته اند. گوگنهایم در توضیح این اتفاق گفت که «به نظرم اتفاقی که افتاد این بود که هیچ دینی نسبت به این تیتر که شش سال قبل توسط کسانی نوشته شد که دخالتی در کراس‌اور نداشته اند وجود ندارد. چیزهای زیادی داستان های ما را به پیش می برد، و چیزهای زیادی بر پایه انتخاب هایی که می کنیم معین می شود…»

فلش-معکوس

آقای گوگنهایم در ادامه گفت که «ما طی چند سال گذشته شاهد حضور پررنگ‌ فلش‌-معکوس در Arrowverse بوده ایم، از جمله در کراس‌اُور سال قبل و کراس‌اُور قبل‌تر. من عاشق این شخصیتم و عاشق تام هستم، و بطور قطع نسخه مت لتچر را دوست دارم، ولی گاهی مجبوری تصمیم بگیری.» توضیحات این تهیه‌کننده کاملا قانع کننده است، رویداد Crisis on Infinite Earths در مورد حمله آنتی-مانیتور به مولتی‌ورس است، و واقعا ایبارد ثاون نمی توانست نقشی در آن داشته باشد. البته از آن‌جا که ایبارد ثاون در پایان فصل پنجم به فلش گفت «تو را در بحران بعدیمان می بینم»، انتظار می رفت که شاهد رویارویی این دو دشمن قدیمی باشیم، اما اینطور نشد و واقعا ناراحت کننده بود.

همچنین بخوانید | مولتی‌ورس جدید Arrowverse: هر سریال در کدام زمین واقع شده؟

و حالا که یک مولتی‌ورس جدید ایجاد شده و خط زمانی دستخوش تغییراتی گشته، معلوم نیست فلش-معکوس در چه موقعیتی قرار دارد، و اصلا قصدی برای بازگشت دارد یا نه. در این واقعیت جدید، بری آلن هیچ‌وقت ناپدید نمی شود، چون بحرانی به وقوع نپیوسته، پس نورا وقتی که به دنیا بیاید (اگر) دیگر بدون پدر بزرگ نمی شود و در نتیجه برای دیدن بری آلن به گذشته سفر نمی کند، و چون بری طی بحران ناپدید نشده پس تیتر ««فلش گم شده، در بحران ناپدید شده» هیچ‌وقت نوشته نمی شود. از طرفی، ما نمی دانیم که در این خط زمانی جدید بری و فلش-معکوس چه ماجراهایی را پشت گذاشته اند، و چون تیتر معروف هیچ‌وقت زده نشده پس جز خود فلش کسی نمی داند که قرار بوده یک روز با این شرور مبارزه کند، شما هم بهتر است فراموش کنید.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید، چون با چند پاراگراف نمی توان این ابهام را روشن کرد…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

5 نظرات
 1. aaa می گوید

  به معنی واقعی کلمه مخ آدم سوت میکشه. اگه الان ارث پرایم که ایجاد شده ترکیبی از مولتی‌ورس قبلی هست، الان باید رو این زمین جدید حدود ۴۱۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰ ادم زندگی کنه که اینم غیر ممکنه. و اگه طبق گفته مردم ارث پرایم تمامی قهرمانان اروورس از اول با هم کار میکردن پس به راحتی میتونستند جلوی کشته شدن مادر بری بشن و اونو نجات بدن

 2. ولز می گوید

  به نظرم تحلیل اینکه قراره چی بشه رو کلا ما باید کنار بزاریم‌.خود نویسنده های فلش موندن چیکار کنن!
  واقعا خیلی خیلی عجیبه.در ضمن قرار نیست اون همه آدم روی زمین پرایم زندگی کنه. هم زمین ها و هم همزاد ها با هم ترکیب شدند و از هر نسخه ی آدم در چند زمین فقط یکی باقی مونده.هیچیش قابل درک و فهم نیست. از پایه مشکل داره این قضیه ی ترکیب شدن زمین ها. با این قضیه سفر در زمان به سختی کنار اومدیم اونقت اینو چجوری قراره هضمش کنیم؟؟
  در واقع با ترکیب شدن زمین های از اول تاریخ.باید ۵ فصل قبلی فلشو کلا بندازیم دور.انگار همش الکی بوده و هیچ کدوم اتفاق نیفتاده. الان واقعا دلیل مردن مادر بری چیه تو این خط زمانی جدید؟؟نسخه ی پرایم ولز دقیقا کیه؟ و اینکه ایبارد ثاون از همه ی اینا خبر داره یانه؟به نظر من اونقدر باهوش هست که همه چیز رو خبر داشته باشه.و اما سوال اصلییییییی! الان فلش اگر بخواد به اون خط قبلی (۵ فصل اول)برگرده میتونه یا نه؟؟ فلش میتونه همزمان با سفر در زمان .خط زمانیش رو هم خودش انتخاب کنه؟؟ یعنی بگه من میخوام برم مثلا به سال۲۰۱۸ در خط زمانی فلش پوینت

 3. E.N می گوید

  دوستان چی دارید میگید؟!
  در مولتی ورس قبل از بحران، زمین های ۱ و ۳۸ و ۷۵ رو داشتیم و بعد از بحران این سه زمین ترکیب شدن و حالا یک زمین شدن به نام زمین پرایم
  زمین پرایم ترکیبی از بی نهایت زمین مولتی ورس قبلی نیست، فقط ترکیبی از سه زمین مولتی ورس قبلیه
  در تاریخچه زمین پرایم درسته که تمام قهرمانان اون سه زمین رو داریم اما چرا قهرمانان باید مادر بری رو نجات میدادن؟ اصلا چه ربطی داره؟؟؟!!!!!!!!!!!
  این قضیه ترکیب شدن زمین هارو اشتباه متوجه شدید، اونجوری که میگید نیست، اگر بیشتر به این قضیه دقت کنید همش قابل فهم میشه و از پایه مشکلی نداره
  مادر بری مرده چون هریسون ولز زمین یک در زمین یک وجود داشت و حالا در زمین پرایم هم بوده،ثاون هم که بوده چون زمین پرایم وقایع زمین ۱ رو هم شامل میشه(طبیعتا شامل ۵ فصل فلش هم میشه) زمین ۳۸ و ۷۵ که اصلا شخصیتی به نام هریسون ولز نداشتن اصلا شخصیتی شبیه به هریسون ولز نداشتن(منظورم فقط از نظر شکل و قیافه نیست منظورم کسیه که هم از نظر ظاهر و هم از نظر بیوگرافی و شخصیتی شبیه باشه)
  اتفاقات و حملات زمین ایکس هم باید هنوز پابرجا باشه، چون زمین ایکس در این مولتی ورس جدید هم باید وجود داشته باشه
  نش ولز هم هنوز یک ولز از یک زمین دیگه است و همونطور که قبلا دیدیم اون از یک زمین دیگه اومد به زمین فلش
  اینکه ثاون از تغییر مولتی ورس خبر داره یا نداره در ادامه سریال فلش مشخص میشه

  1. ولز می گوید

   اگه میشه این سوال آخر هم جواب بدید. آیا فلش میتونه همزمان با سفر در زمان به خط زمانی دلخواه خودش بره؟ همون طور که مثال زدم مثلا تصمیم بگیره بره به سال ۲۰۱۵ در خط زمانی فلش پوینت. یا مثلا بره به سال ۲۰۲۵ در خط زمانی ای که آیریس توسط ساویتار کشته میشه،

   1. E.N می گوید

    نه فکر نکنم
    فلش در زمان سفر کرده اما یادم نمیاد که بین خطوط زمانی سفر کرده باشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline