باکس آفیس: Dark Phoenix با افتتاحیه ضعیف 33 میلیون دلاری شروع بکار کرد!

همانطور که انتظار داشتیم، Dark Phoenix (ققوس تاریک) با یک افتتاحیه ضعیف شروع بکار کرد؛ این فیلم طی سه روز نخست اکران در ایالات متحده ۳۳ میلیون دلار فروخت. ۲۰۱۹ سال بزرگی برای فیلم های ابرقهرمانی و علمی-تخیلی است، حداقل تا این لحظه بوده، مخصوصا فیلم هایی که آخرین های فرانچایز خودشان هستند. از پایان داستان سنگهای ابدیت در دنیای سینمایی مارول (MCU) گرفته تا سریال Game of Thrones و آخرین فیلم از داستان اسکای‌واکر جنگ ستارگان. و در این میان یک فرانچایز ابرقهرمانی دیگر هم بعد از ۱۹ سال زندگی رنگ پایان را به خودش دیده است، مجموعه فیلم مردان ایکس محصول کمپانی فاکس قرن بیستم. از آنجا که این فرانچایز اکنون به دیزنی تعلق دارد، فاکس به سری خودش پایان داده تا مارول بتواند آن را ریبوت کند.

با توجه به شهرتی که X-Men دارند، ما انتظار داشتیم این پایان کمی حماسی و حدودی هم شگفت انگیز باشد، ولی بعد از مدتی حتی به دیدن یک فیلم نسبتا خوب هم قانع بودیم، ولی اینطور نشد. فیلم سینمایی Dark Phoenix نقدهای بسیار بدی را دریافت کرد و منتقدین با نقدهای خیلی بد خودشان آن را مورد هدف قرار دادند. زمانی که یک فیلم نقدهای بدی دریافت می کند، همین اتفاق باعث کاهش تمایل مردم برای دیدن آن می شود. برای Dark Phoenix هم دقیقا اینطور شد و در نتیجه شروع بسیار ضعیفی را تجربه کرد.

همچنین بخوانید | فیلم Dark Phoenix بدترین امتیاز راتن تومیتوز کل فرانچایز X-Men را کسب کرد!

این فیلم طی سه روز نخست نمایش در ایالات متحده توانست ۳۳ میلیون دلار بفروشد و بدترین افتتاحیه را در میان فیلم های X-Men رقم زد، و تبدیل شد به اولین فیلم این فرانچایز که طی افتتاحیه کمتر از ۵۰ میلیون دلار فروخته است. این اتفاق ناامیدکننده باعث می شود که Dark Phoenix در نهایت تبدیل شود به یکی از ضعیف ترین فیلم های مردان ایکس، که برای فرانچایزی با ۱۹ سال عمر پدیده ای ناراحت کننده و همچنین ناامیدکننده است.

ققنوس سیاه

جهت مقایسه بد نیست اشاره کنیم که The Wolverine (ولورین) محصول ۲۰۱۳ طی افتتاحیه خودش ۵۳٫۱ میلیون دلار فروخته بود، حتی اولین فیلم X-Men هم با فروش داخلی ۵۴ میلیون دلاری شروع بکار کرد. با این حساب، Dark Phoenix در نهایت می تواند به مجموع فروش داخلی کمتر از ۱۰۰ میلیون دلاری دست پیدا کند، که با توجه به بودجه تولید بالای آن، اتفاق خوبی محسوب نمی شود. البته از آنجا که مردان ایکس اکنون در اختیار دیزنی هستند، احتمالا این عملکرد ضعیف چندان اهمیتی برای فاکس ندارد. بد نیست اشاره کنیم امتیاز CinemaScore فیلم هم “B-” بوده است که نشان می دهد به دل مردم ننشسته.

همچنین بخوانید | فیلم New Mutants چرا دوباره تاخیر خورد؟ سیمون کینبرگ علت را فاش کرد!

در خارج از خاک آمریکا، Dark Phoenix با یک افتتاحیه ۱۰۷ میلیون دلاری شروع بکار کرد که ۴۵٫۶ میلیون دلار از این فروش متعلق به سینماهای کشور چین است. با این حساب، مجموع فروش بین المللی این فیلم طی سه روز نخست اکران ۱۴۰ میلیون دلار بوده است. بزودی شاهد شروع اکران Men in Black: International و Toy Story 4 خواهیم بود، پس Dark Phoenix احتمالا در ادامه کارش نمی تواند رقم چندان زیادی را به فروش خودش اضافه کند!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.