باکس آفیس: The Secret Life of Pets 2 قرار است Dark Phoenix را بکوبد!

پیش بینی شده که انیمیشن The Secret Life of Pets 2 (زندگی مخفی حیوانات خانگی) قرار است طی اولین تعطیلات آخرهفته اکران خودش Dark Phoenix (ققنوس تاریک) را زمینگیر کنـد؛ آخرین فیلم X-Men کمپانی فاکس قرن بیستم متاسفانه قرار است تبدیل به یک عنوان شکست خورده شود. از نظر هنری که بدترین نقدهای فرانچایز خودش را دریافت کرده، مثلا امتیاز Rotten Tomatoes آن حتی از X-Men Origins – Wolverine و X-Men: Apocalypse پایین تر بوده است. در واقع بجای اینکه مجموعه فیلم مردان ایکس را در شکلی حماسی به پایان برسانند، تصمیم گرفتند با فیلمی که اصلا نمی توانیم نامش را فیلم بگذارند انجامش دهند.

دریافت نقدهای منفی برای سری فیلم X-Men اتفاق تازه ای نیست و به اندازه کافی تجربه دارد، اما بدترین فیلم های فرانچایز هم توانسته اند از پس تعریف های منفی بربیایند و در گیشه به فروش حدودا مناسبی دست پیدا کنند. اما اوضاع Dark Phoenix خیلی بدتر از حداقل هاست، در واقع سرنوشت این فیلم تباهی می باشد. به همین دلیل پیش بینی شده که قرار است بدترین افتتاحیه را در میان فیلم های مردان ایکس رقم بزند، یعنی حتی نمی تواند عملکرد ضعیف X-Men 2000 را تکرار کند. حالا که اکران رسمی آغاز شده هم این اوضاع بد نمایان تر شده، بطوری که Dark Phoenix حتی نمی تواند صدرنشین نتایج باکس آفیس اولین تعطیلات آخرهفته اکران خودش شود.

همچنین بخوانید | ظاهرا مارول قصد دارند فیلم ریبوت Fantastic Four را برای اکران در ۲۰۲۲ آماده کند؛

طبق پیش بینی باکس آفیس، انیمیشن The Secret Life of Pets 2 قرار است طی سه روز نخست اکران در ایالات متحده ۶۲ میلیون دلار بفروشد. در این میان برای فیلم ابرقهرمانی Dark Phoenix یک افتتاحیه آمریکایی ۴۹٫۹ میلیون دلاری پیش بینی شده است، در حالی که پیش از این پیش بینی شده بود قرار است طی افتتاحیه ۵۰ میلیون دلار بفروشد. با این حساب Dark Phoenix می تواند به راحتی رکورد بدترین افتتاحیه تاریخ فرانچایز مردان ایکس را رقم بزند، و اولین فیلم X-Men باشد که طی افتتاحیه زیر ۵۰ میلیون دلار می فروشد.

فیلم Dark Phoenix

این در حالی است که دیگر فیلم های ابرقهرمانی امسال مثل Captain Marvel (کاپیتان مارول)، Avengers: Endgame (پایان بازی) و حتی Shazam (شزم) در لیست موفق ترین عناوین ۲۰۱۹ قرار گرفته اند، اما Dark Phoenix ظاهرا هیچ محبوبیتی در میان طرفداران ندارد. از طرفی نقدهای منفی باعث شده تا نظر همین چند نفر طرفدار هم نسبت به فیلم تغییر کند و در این میان فقط عاشقان واقعی مردان ایکس برای حمایت باقی می مانند. این یک اتفاق خیلی بد برای فرانچایزی که ۱۹ سال عمر دارد محسوب می شود، یعنی طی دو دهه کمپانی فاکس بلاخره نتوانست به فرمول ساخت یک فیلم خوب دست پیدا کند، و البته از موفقیت های ددپول درس خوبی بگیرد. حداقل کاری که می توانستند برای آخرین فیلم X-Men خودشان انجام دهند، این بود که از خوب بودن مطمئن می شدند، که واقعا کار سختی نبود!

همچنین بخوانید | فیلم New Mutants چرا دوباره تاخیر خورد؟ سیمون کینبرگ علت را فاش کرد!

در این میان بد نیست اشاره کنیم که قسمت اول The Secret Life of Pets در سال ۲۰۱۶ پا به گیشه گذاشت و طی افتتاحیه آمریکایی خودش ۱۰۴٫۳ میلیون دلار فروخت، در نهایت هم گیشه را با مجموع فروش بین المللی ۸۷۵٫۴ میلیون دلاری ترک کرد؛ در حالی که با بودجه ۷۵ میلیون دلاری تولید شده بود. اما حالا قسمت دوم ظاهرا نمی تواند موفقیت های فیلم نخست را تکرار کند، حداقل در گیشه داخلی موفق به انجامش نخواهد شد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline