باکس آفیس بین المللی هم نمی تواند Dark Phoenix را نجات دهد!

در اصل، Dark Phoenix (ققنوس سیاه) باید مثل Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) بعنوان یک پایان دهنده خوب ظاهر می شد، اما آخرین فیلم مردان ایکس کمپانی فاکس نه تنها از نظر هنری حرفی برای گفتن ندارد و همه را ناامید کرده، بلکه بـا استقبال سر مردم روبرو شده، پس باید شکست هنری و تجاری را همزمان تجربه کند.

فروش ۳۳ میلیون دلاری Dark Phoenix طی سه روز نخست اکران در ایالات متحده برای فیلمی که در بستر یک فرانچایز با ۱۹ سال سن ساخته شده واقعا ناامیدکننده بوده است. در خارج از خاک آمریکا، فیلم جدید مردان ایکس طی افتتاحیه ۱۰۷ میلیون دلـار فروخت که رقم چندان جالبی نیست. ترکیب این فروش پایین با عملکرد داخلی ضعیف، مجموع فروش بین المللی Dark Phoenix طی اولین تعطیلات آخرهفته اکران را به ۱۳۶٫۵ میلیون دلار رساند.

همچنین بخوانید | تولید فیلم Dark Phoenix واقعا چقدر هزینه داشته است؟

فیلم Dark Phoenix بیشترین فروش را در سینماهای کشور چین داشته است؛ این فیلم طی سه روز نخست اکران در چین ۴۵٫۶ میلیون دلار فروخته که حتی از فروش در ایالات متحده هم بیشتر بوده — شاید تنها بخش خوب قضیه همین باشد. شاید این اتفاق کمی امیدوارکننده باشد، ولی چینی ها به تنهایی نمی توانند Dark Phoenix را نجات دهند و تا همین نقطه هم خیلی بیشتر از انتظار ما حمایت کرده اند. البته فیلم های ابرقهرمانی معمولا در چین خوب می فروشند و آخرین فیلم X-Men هم با وجود تمام ضعف هایی که دارد یک عنوان علمی-تخیلی و ابرقهرمانی است.

ققنوس تاریک

جهت مقایسه، باید اشاره کنیم که فروش Dark Phoenix طی افتتاحیه خارج از خاک ۳۰% کمتر از فروش X-Men: Apocalypse (آخرالزمان) بوده و ۲۳% هم کمتر X-Men: Days of Future Past (روزهای گذشته آینده). با یک حساب سرانگشتی می توانیم حدس بزنیم که فیلم جدید مردان ایکس در نهایت می تواند ۲۰۰ میلیون دلار از طریق گیشه خارجی بدست آورد، فروش داخلی هم در نهایت به ۱۰۰ میلیون دلار برسد؛ پس Dark Phoenix در بهترین حالت می تواند با مجموع فروش بین المللی ۳۰۰ میلیون دلاری گیشه را ترک کند. از طرفی قرار است بزودی با Toy Story 4 روبرو شود، که احتمالا اوضاع را کمی چالش برانگیز می کند.

همچنین بخوانید | فیلم Dark Phoenix بدترین امتیاز راتن تومیتوز کل فرانچایز X-Men را کسب کرد!

سازندگان این فیلم نمی توانند بر روی فروش داخلی حساب باز کنند، اما گیشه های خارجی می تواند کمی به افزایش فروش کمک کند ولی قدرت نجات دادن ققنوس تاریک را ندارد. از آنجا که Dark Phoenix با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده، باید حداقل ۴۰۰ میلیون دلار بفروشد تا خطر شکست تجاری را پشت سر بگذارد، اما امکان رسیدن به این فروش وجود ندارد، متاسفانه.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline