باکس آفیس: Dark Phoenix قرار است بدترین افتتاحیه فرانچایز X-Men را رقم بزند!

مدت زمان چندان زیادی تا شروع اکران فیلم سینمایی X-Men: Dark Phoenix (مردان ایکس: ققنوس تاریک) نمانده، آخرین فیلم از فرانچایز مردان ایکس که توسط کمپانی فاکس ساخته شده و قرار است یک پایان برای نسخه فعلی تیم مردان ایکس باشد. حال، با توجه به اینکه خیلی زود شاهد ورود این فیلم به گیشه خواهیم بود، پیش بینی شده که Dark Phoenix قرار است بدترین افتتاحیـه فرانچایز X-Men را رقم بزند.

طبق یک گزارش تازه منتشر شده از Box Office Pro، این فیلم قرار است طی سه روز نخست اکران (آخرهفته افتتاحیه) در ایالات متحده بین ۴۰ تا ۵۵ میلیون دلار بفروشد. البته این پـیش بینی ممکن است طی چند ماه آینده دچار تغییر شود و شاهد افزایش یا حتی کاهش رقم پیش بینی شده باشیم، اما به احتمال خیلی خیلی زیـاد Dark Phoenix طی افتتاحیه از فیلم های قبلی X-Men کمتر خواهد فروخت.

همچنین بخوانید | ددپول احتمالا تنها شخصیت از X-Men است که توسط دیزنی ریبوت نمی شود؛

در حال حاضر، کم فروش ترین افتتاحیه به فیلم سینمایی The Wolverine (ولورین) محصول ۲۰۱۳ تعلق دارد که طی سه روز نخست اکران در آمریکا ۵۳ میلیون دلار فروخت، جایگاه دوم هم با ۵۴ میلیون دلار متعلق به X-Men محصول ۲۰۰۰ است. البته هر دو عنوان یاد شده در نهایت به فروش مناسبی دست یافتند و به ترتیب در گیشه بین المللی ۴۱۴٫۸ و ۲۹۶٫۳ میلیون دلار فروختند — و لازم به اشاره است که با اضافه کردن نرخ تورم به این ارقام همه چیز تغییر خواهد کرد. پس، اگر Dark Phoenix در افتتاح ۵۵ میلیون دلار بفروشد، عملتا رکورد بدترین شروع بکار را می زند!!

X-men

بد نیست اشاره کنیم که Deadpool 2 در حال حاضر پرفروش ترین فیلم فرانچایز مردان ایکس است؛ این فیلم طی افتتاحیه داخلی ۱۲۵٫۵ میلیون دلـار فروخت و به مجموع فروش بین المللی ۷۸۵ میلیون دلاری دست پیدا کرد. Deadpool هم دومین فیلم پرفروش مردان ایکس است که با افتتاحیه وطنی ۱۳۲٫۴ میلیونی توانست در مجموع ۷۸۳٫۱ بفروشد.

اما در رابطه با پیش بینی، طبق گزارش تازه منتشر شده، Dark Phoenix در نهایت به مجموع فروش داخلی ۱۱۳ میلیون دلاری دست پیدا خواهد کرد؛ یعنی تبدیل می شود به کم فروش ترین فیلم فرانچایز، حتی پایین تر از The Wolverine که در آمریکا مجموعا ۱۳۲ میلیون دلار فروخته بود. از طرفی، بودجه تولید Dark Phoenix بیشتر از ۲۰۰ میلیون دلار اعلام شده است، پس فروش کلی ۱۱۳ میلیونی می تواند خبری بسیار بد برای فیلم باشد. البته فروش خارج از خاک می تواند این فیلم را از یک شکست تجاری بزرگ نجات دهد.

همچنین بخوانید | دیزنی فیلم های ۲۰۱۹ خودش را تایید کرد؛ شامل New Mutants و Dark Phoenix

فیلم سینمایی Dark Phoenix نه تنها یک ادامه برای فیلم X-Men: Apocalypse (مردان ایکس: آخرالزمان) است بلکه اقتباسی تازه از سری کمیک کلاسیک ققنوس سیاه هم می باشد. این فیلم ابرقهرمانی توسط سیمون کینبرگ نوشته و کارگردانی شده، از شخصیت های حاضر در آن می توانیم به جین گری (Sophie Turner)، پروفسور ایکس (با بازی James McAvoy)، مگنیتو (Michael Fassbender)، سایکلاپس (Tye Sheridan)، بیست (Nicholas Hoult)، میستیک (Jennifer Lawrence)، نایت‌کرولر (Kodi Smit-McPhee)، استروم (Alexandra Shipp)، کوئیک سیلور (Evan Peters)، سلین (Kota Eberhardt) و لوتوس قرمز (Andrew Stehlin) اشاره کنیم.

اکران این فیلم از تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۱۹ (مصادف با جمعه ۱۷ خرداد ۹۸) آغاز می شود.


منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.