فیلم X-Men: Dark Phoenix صحنه پس از تیتراژ ندارد؛ عجیب اما واقعی!

اینطور که گفته شده، تازه ترین فیلم از فرانچایز مردان ایکس که Dark Phoenix (ققنوس تاریک) نام دارد، فاقد هر گونه صحنه تیتراژ است. Dark Phoenix آخرین فیلم از مجموعه X-Men می باشد که زیر پرچم کمپانی فاکس قرن بیستم روی پرده می رود. فرانچایزی که در سال ۲۰۰۰ شروع بکار کرد و در بستر آن چندین فیلم مختلف ساخته شد (ﭘﯿﺶدرآمدی، ادامه ها و ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف ها)، که یکی از آن ها X-Men: The Last Stand (مردان ایکس: آخرین ایستادگی) بود و قوس داستان ققنوس تاریک را مورد اقتباس قرار داد. البته این فیلم با استقبالی کم و نقدهای بدی از سوی طرفداران و منتقدین روبرو شد، به همین دلیل فاکس تصمیم به ریبوت فرانچایز گرفت، با تولید فیلم X-Men: First Class (کلاس اول).

بعد از شروع بکار سری ﭘﯿﺶدرآمدی (که اصلا ایده خوبی نبود)، فاکس با تولید فیلم X-Men: Days of Future Past (مردان ایکس: روزهای گذشته آینده) خط های زمانی را در هم آمیخت (یک ایده بدتر که اوضاع را پیچیده کرد) و نسخه جوان شخصیت های کلاسیک مردان ایکس را با X-Men: Apocalypse (آخرالزمان) روی کار آورد. حال Dark Phoenix چهارمین فیلم در سری ﭘﯿﺶدرآمدی است که در آن شاهد حضور شخصیت هایی مثل سایکلاپس (Tye Sheridan)، استورم (Alexandra Shipp) و جین گری (Sophie Turner) خواهیـم بود. با توجه به اینکه دیزنی تمام درایی های تلویزیونی و سینمایی کمپانی فاکس را خریده، ما انتظار داریم که Dark Phoenix آخرین فیلم از این فرانچایز باشد که در آن نسخه فعلی مردان ایکس را می بینیم، تا اینکه مارول بطور کل X-Men را ریبوت کند.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Dark Phoenix قرار است بدترین افتتاحیه فرانچایز X-Men را رقم بزند!

بنابراین شنیدن این خبر که فیلم Dark Phoenix فاقد صحنه پس از تیتراژ است، نباید چندان عجیب و غافلگیرکننده باشد چون دیگر چیزی برای نمایش وجود ندارد. البته با توجه به اینکه New Mutants در حقیقت آخرین فیلم مردان ایکس کمپانی فاکس است، بعید نیست در Dark Phoenix شرایط را برای ورود شخصیت های این فیلم آماده کنند، ولی بجز آن نباید منتظر باشیم تا در فیلم مثلا اشاره ای به آینده مردان ایکس شود.

ققنوس تاریک

وقتی صحبت از صحنه میان یا پس از تیتراژ شود ما ناخودآگاه به یاد مارول استودیوز می افتیم، چون این استودیو در تمام فیلم های MCU از این مدل صحنات استفاده کرده است که هدف از تولید آن ها دادن نوید حوادث آینده می باشد. اما دیگر فیلم های ژانر ابرقهرمانی هم معمولا از صحنه های تیتراژ استفاده می کنند، مثل مردان ایکس. البته مارول مثلا در صحنه پس از تیتراژ فیلم Captain Marvel (کاپیتان مارول) نوید حوادث Endgame (پایان بازی) را داد، اما فاکس هیچگاه از این روش استفاده نکرده و صحنه تیتراژ هر فیلم تنها به ادامه همان فیلم مربوط می شود. بنابراین چون Dark Phoenix هیچ ادامه ای ندارد پس صحنه پس از تیتراژی هم نخواهد داشت.

همچنین بخوانید | دیزنی فیلم های ۲۰۱۹ خودش را تایید کرد؛ شامل New Mutants و Dark Phoenix

متاسفانه فاکس در رابطه با فرانچایز مردان ایکس خوب عمل نکرد، بطوری که بجز سری ولورین و ددپول، مابقی عناوین جذابیت چندانی ندارند. در واقع اگر فاکس عملکرد بهتری می داشت، Dark Phoenix اکنون در لیست مورد انتظارترین فیلم های سال قرار گرفته بود و می توانست مانند Endgame یک پایان باشکوه باشد. اما در طرف دیگر با Deadpool کاری انجام دادند که حتی مارول هم قادر به انجامش نیست، ولی در کل امیدواریم مردان ایکس در سرزمین دیزنی آینده بهتری داشته باشند.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir) و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.