ظاهرا Dark Phoenix یکی از کوتاه ترین فیلم های X-Men است

با توجه به تازه ترین گزارش های منتشر شده (چه رسمی و چه غیررسمی)، Dark Phoenix (ققنوس تاریک) یکی از کوتاه ترین فیلم های ساخت شده در فرانچایز مردان ایکس است؛ این خبر در حالت عادی چندان غافلگیرکننده نیست، اما با توجه به اینکه Dark Phoenix تاکنون بارها تاخیر خورده و دو سال است که منتظرش هستیم، اینکه کوتاه ترین فیلم X-Men باشد خبر بسیار بدی محسوب می شود.

باید اشاره کنیم Dark Phoenix آخرین فیلم از مجموعه X-Men است کـه زیر پرچم کمپانی فاکس قرن بیستم روی پرده می رود؛ چون این فرانچایز اکنون توسط دیزنی خریداری شده. X-Men در سال ۲۰۰۰ شروع بکار کرد و در بستر آن چندین فیلم مختـلف ساخته شد، از ﭘﯿﺶدرآمدی و ادامه ها گرفته تا چند ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف مختلف، که یکی از آن ها X-Men: The Last Stand (مردان ایکس: آخرین ایستادگی) بود و قوس داستان ققنوس تاریک را مورد اقتباس قرار داد. این فیلم طبق انتظـار با استقبالی کم و نقدهای بدی از سوی طرفداران و منتقدین روبرو شد، به همین دلیل فاکس تصمیم به ریبوت فرانچایز گرفت، که با تولید فیلم X-Men: First Class (کلاس اول) اینکار را انجام داد.

همچنین بخوانید | فیلم X-Men: Dark Phoenix صحنه پس از تیتراژ ندارد؛ عجیب اما واقعی!

حال، Dark Phoenix چهارمین فیلمی است که نسخه ریبوت شده مردان ایکس در آن حضور دارند، این فیلم پرونده X-Men را خواهد بست. به همین دلیل ما انتظار داشتیم که بعد از این همه انتظار با یک فیلم بسیار طولانی روبرو شویم، اما با توجه به توییت Gavin Feng و فایلی که از فاکس چین به دستس رسیده، Dark Phoenix یک فیلم ۱۱۰ دقیقه ای است. با این حساب یکی از کوتاه ترین فیلم های X-Men خواهد بود؛ البته IMAX و IMDB طول مدت این فیلم را ۱۱۴ دقیقه ذکر کرده اند که تغییر چندانی ایجاد نمی کنـد.

Dark phoenix

چندان فرقی ندارد که ۱۱۰ دقیقه باشد یا ۱۱۴ دقیقه، به هر حال یکی از کوتاه ترین فیلم های مجموعه X-Men خواهد بود. البته X-Men و X-Men: The Last Stand با طول ۱۰۴ دقیقه ای کوتاه ترین هستند، X-Men: Apocalypse با ۱۴۴ دقیقه بلندترین، Logan هم با ۱۳۷ دقیقه جزو بلندترین هاست. Dark Phoenix هشتمین فیلم بلند X-Men خواهد بود و بین Deadpool 2 (با ۱۱۹ دقیقه) و Deadpool (با ۱۰۸ دقیقه) قرار میگیرد. با توجه به اینکه آخرین فیلم از تیم مردان ایکس است، کمتر از ۲ ساعت زمان خیلی کمی برای خداحافظی خواهد بود.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Dark Phoenix قرار است بدترین افتتاحیه فرانچایز X-Men را رقم بزند!

فیلم سینمایی Dark Phoenix یک ادامه مستقیم برای فیلم X-Men: Apocalypse (مردان ایکس: آخرالزمان) است که توسط سیمون کینبرگ نوشته و کارگردانی شده، از شخصیت های حاضر در آن می توانیم به جین گری (Sophie Turner)، پروفسور ایکس (با بازی James McAvoy)، مگنیتو (Michael Fassbender)، سایکلاپس (Tye Sheridan)، بیست (Nicholas Hoult)، میستیک (Jennifer Lawrence)، نایت‌کرولر (Kodi Smit-McPhee)، استروم (Alexandra Shipp)، کوئیک سیلور (Evan Peters)، سلین (Kota Eberhardt) و لوتوس قرمز (Andrew Stehlin) اشاره کنیم.

اکران این فیلم از تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۱۹ (مصادف با جمعه ۱۷ خرداد ۹۸) آغاز می شود.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirایستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.