باکس آفیس: Dark Pheonix طی ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه شب 5 میلیون دلار فروخت!

فیلم جدید مردان ایکس که در واقع آخرین فیلم این فرانچایز است، تحت عنوان Dark Phoenix (ققنوس تاریک) اکنون بطور رسمی پا به گیشه گذاشته و اکران گسترده آن آغاز شده است. این فیلم نقدهای بسیار بدی را دریافت کرده و اینطور که شنیدیم بدترین فیلم تولید شده در فرانچایز مردان ایکس است، و پیش بینی شده که قرار است بدترین افتتاحیه را نسبت به دیگر فیلم های X-Men رقم بزند.

اکران رسمی همیشه از روز جمعه آغاز می شود، اما پیش از آن در شب پنجشنبه ﭘﯿﺶنمایش را داریم که طرفداران خیلی عجول را به پای گیشه ها می کشاند. حال فیلم سینمایی Dark Phoenix طی ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه شب خودش در ایالات متحده ۵ میلیون دلار فروخته است. این رقم نسبتا خوب محسوب می شود، ولی برای چنین فیلمی که با بودجه عظیمی تولید شده اصلا خوب نیست. فیلم هایی مثل John Wick 3 (جان ویک) و Detective Pikachu (کارآگاه پیکاچو) هر کدام به ترتیب طی ﭘﯿﺶنمایش ۶ و ۵٫۷ میلیون دلار فروخته بودند.

همچنین بخوانید | تولید فیلم Dark Phoenix واقعا چقدر هزینه داشته است؟

اگر بخواهیم این عملکرد را با دیگر فیلم های X-Men هم مقایسه کنیم، به نتیجه چندان خوبی دست پیدا نمی کنیم. مثلا Days of Future Past محصول ۲۰۱۴ طی ﭘﯿﺶنمایش ۸٫۱ میلیون دلار فروخته بود که در نهایت به یک افتتاحیه ۹۰ میلیون دلاری ختم شد، یا X-Men: Apocalypse محصول ۲۰۱۶ طی ﭘﯿﺶنمایش ۸٫۲ میلیون دلار فروخت. بدون شک Dark Phoenix قرار است با یک شکست جالب روبرو شود، ولی این برای فاکس قرن بیستم یک مشکل محسوب نمی شود. چون Dark Phoenix آخرین فیلم مردان ایکسی است که توسط کمپانی فاکس تولید شده و ما قرار است بزودی شاهد پیوستن X-Men به دنیای سینمایی مارول باشیم.

فیلم Dark Pheonix

یکی از علت های باعث شده طرفداران مردان ایکس علاقه ای به تماشا کردن Dark Phoenix نداشته باشند بدون شک این است که فرانچایز به پایان رسیده و نسخه فعلی مردان ایکس دیگر آینده ای ندارنـد. اما تاخیرهای فراوانی که Dark Phoenix با آنها روبرو شد، ریشوت ها و این همه صبر که بی ارزش بوده هم باعث کاهش میل طرفداران شده. از طرفی همه طرفداران میدانند که دیزنی حقوق تمام شخصیت های مردان ایکس را خریده و مارول اکنون می تواند در فیلم های خود از آنها استفاده کند، به همین بیشتر نگاه ها به آیندهدای امیدوارکننده دوخته شده؛ پس چرا باید خودمان را با فیلمی که یک پایان نچندان جالب است سرگرم کنیم؟

همچنین بخوانید | فیلم Dark Phoenix بدترین امتیاز راتن تومیتوز کل فرانچایز X-Men را کسب کرد!

طبق پیش بینی، X-Men: Dark Phoenix قرار است طی افتتاحیه بین المللی خودش ۱۷۰ میلیون دلار بفروشد، در حالی که با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری تولید شده و برای سودآور بودن باید در مجموع ۴۰۰ میلیون دلار بفروشد. البته باید اشاره کنیم که Aquaman طی افتتاحیه بین المللی ۱۶۶٫۸ میلیون دلار فروخت و در نهایت میلیاردی شد، یا Maleficent و Captain America: The Winter Soldier هم طی افتتاحیه بین المللی ۱۷۰ میلیون دلار فروخته بودند که هر دو هم عناوین موفق و پرفروشی بودند، X-Men: Apocalypse نیز طی افتتاحیه بین المللی ۱۶۶ میلیون دلار فروخت و در نهایت گیشه را با مجموع فروش ۵۴۳٫۹ میلیون دلاری ترک کرد. پس می توانیم به سودآور بودن X-Men: Dark Phoenix امیدوار باشیم؟؟ در گیشه داخلی امیدی وجود ندارد، اما شاید فروش در خارج از خاک آمریکا به مردان ایکس کمک کند.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.