فیلم Dark Phoenix بدترین امتیاز راتن تومیتوز کل فرانچایز X-Men را کسب کرد!

بعد از مدتها انتظار، فقط چند ساعت تا شروع اکران فیلم سینمایی Dark Phoenix (ققنوس تاریک)، آخرین فیلم مردان ایکس که توسط کمپانی فاکس ساخته شده، باقی مانده و نخستین نقدهای آن هم منتشر شده است؛ طبق ادعای منتقدین، ما با بدترین فیلم فرانچایز X-Men طرف هستیم. متاسفانه بیشتر منتقدین اعتقاد دارند این فیلم که توسط سیمون کینبرگ کارگردانی شده، اصلا خوب نیست. در کمال تعجب، تعداد زیادی از نقدها خبر از بد بودن Dark Phoenix داده اند که واقعا این حجم عظیم از انتقادها خیلی عجیب است.

بیشتر منتقدها این فیلم را بی رحمانه مورد نقدهای بد خودشان قرار داده اند، و از آن بعنوان یک فیلم شکست خورده یاد کرده اند، که حتی برای فرانچایز نچندان قدرتمندی مثل X-Men عجیب است. البته فیلم های اصلی مردان ایکس طی چند سال اخیر عملکرد خیلی ضعیفی داشتند، و فقط فیلمهای Deadpool و Logan بودند که پرچم فرانچایز را بالا نگه داشتند، حالا آخرین تیر این مجموعه فیلم هم به هدف نخورده؛ در نتیجه Dark Phoenix بدتربن امتیاز راتن تومیتوز را در میان عناوین این سری کسب کرده است.

همچنین بخوانید | چند پوستر شگفت انگیز از X-Men: Dark Phoenix

اگر نمی دانید راتِن تومِیتوز دقیقا چیست، باید اشاره کنیم یک پایگاه اینترنتی آمریکایی است که نقدهای منتقدین دربارهٔ فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی را گردآوری می‌کند. مثلا، همین حالا که مشغول نگارش این گزارش هستم، ۸۲ نقد برای فیلم Dark Phoenix به ثبت رسیده و به لطف همین تعداد توانسته امتیاز ۲۰% را کسب کند، یعنی که بیشتر نقدها منفی بوده اند! — که خبر بسیار بدی برای آخرین فیلم مردان ایکس، و همچنین طرفداران محسوب می شود.

Dark Phoenix راتن تومیتوز

برای مقایسه می توانیم از امتیاز ۴۷ درصدی فیلم X-Men: Apocalypse (مردان ایکس: آخرالزمان) یاد کنیم که تا همین چند ساعت قبل رکورد یکی از بدترین امتیاز راتِن تومِیتوز فرانچایز مردان ایکس را در اختیار داشت. X-Men: The Last Stand (آخرین ایستادگی) هم امتیاز ۵۸% را کسب کرده بود، این فیلم درست مانند Dark Phoenix بر پایه قوس داستانی ققنوس تاریک ساخته شد اما چون موفق نبود استودیو تصمیم گرفت یک فیلگ دیگر هم بر پایه این داستان بسازد، ولی به هدفی که داشت نرسید. دو فیلم یاد شده بعنوان بدترین فیلم های X-Men شناخته می شدند و حالا Dark Phoenix رکورد آنها را زده است!

همچنین بخوانید | فیلم New Mutants چرا دوباره تاخیر خورد؟ سیمون کینبرگ علت را فاش کرد!

بدتر از موارد یاد شده، Dark Phoenix حتی از فیلم X-Men Origins – Wolverine (خاستگاه مردان ایکس: ولورین) که امتیاز ۳۷ درصدی کسب کرد هم بدتر بوده است، که تایید می کند اوضاع خیلی خراب تر از تصور ماست. البته ممکن است یک سری نکات مثبت هم داشته باشد (مثلا ملاقات مجدد با پرفسور ایکس یا دیدن سوفی ترنر) اما به نظر می رسد که بهتر است The Last Stand را دوباره نگاه کنیم!

اکران این فیلم از تاریخ ۷ ژوئن ۲۰۱۹ (مصادف با جمعه ۱۷ خرداد ۹۸) آغاز می شود.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.