دنیای دی‌سی: معرفی باربارا آن مینروا ملقب چیتا (زمین جدید)

باربارا آن مینروا نام واقعی اوست، و چیتا هم لقبی است که وقتی پا به وادی شرارت گذاشت از آن استفاده کرد؛ این شرور سابـقه همکاری با گروه‌های The Society و Injustice League را دارد، و مرکز فعالیت او هم ناتینگهام انگلیس است. باربارا در انگلیس به دنیا آمد، در رشته باستان‌شناسی تحصیل کرد و به لطف آرزکارتاگا (Urzkartaga) صاحب قدرت‌های فراانسانی شد. او یکی از بزرگ‌ترین دشمن‌های زن شگفت‌انگیز است که تنفر خاصی از وی دارد. باربارا بعنوان ورثه ارثی بی‌کران در خـانواده‌ای سنتی به دنیا آمد، و وقتی که طی یک سفر اکتشافی به جنگلی انبوه واقع در آفریقا رفت، زندگی‌اش بطور کل تغییر کرد و دیگر هرگز مثل سابق نشد.

اصل قضیه این است که باربارا به دنبال شهر گمشده قبیله آرزکارتاگان بود، اما درون جنگل راهنماها به تیم وی خیانت کردند و مورد کمین این قبیله قرار گرفتند، و در این میان فقط او و دکتر تام لِونز توانستند فرار کنند. این دو نفر توانستند شهر گمشده را پیدا کنند، در حالی که ساکنین این شهر در میانه برگزاری یک مراسم بودند. یکی از اعضای تیم باربارا به دست چوما، پیشوای قبیله، قربانی شد. هدف از برگزاری این مراسم مذهبی بازیابی سلامتی زنی بیمار بود که او را به شکل خدایشان چیتا در آورده بودند. البته قبل از اینکه بتوانند مراسم را تکمیل کنند روستا مورد تهاجم بیگانه‌ ‌ها قرار گرفت، مهاجمان تمام مردم را قتل عام کردند، اما باربارا توانست چوما را نجات دهد.

همچنین بخوانید | اولین تریلر فیلم Wonder Woman 1984 منتشر شد؛

و سپس انفجار یک نارنجک باربارا و چوما را درون غاری که مقبره خدای آرزکارتاگا بود مدفون کرد؛ چوما برایش توضیح داد که این مراسم می‌توانست زن بیمار را تبدیل کند به یک خدای چیتا، و فقط زمانی جواب می‌دهد که ماه کامل باشد و یک نفر قربانی شود، و باعث بازگشت جوانی زن هم می‌گردد. در نتیجه باربارا طمع کرد و از او خواست تا مراسم را برایش اجرا کند، و‌ زمانی که چوما گفت نیاز به یک قربانی دارد، دکتر لِونز تنها شخص در دسترس بود، که برای نجات باربارا از غار تخریب شده برگشت و در عوض زندگی‌اش را از دست داد. بعد از برگزاری مراسم، او تبدیل شد به چیتا و تمام مهاجمان را قتـل عام کرد و بعد از انجام این کار به شکل انسانی‌اش برگشت و چوما را با خودش به انگلستان برد.

چیتا

چیتا در کتاب‌های دی‌سی سابقه درگیری با زن شگفت‌انگیز را دارد و در واقع یکی از بزرگ‌ترین دشمنان اوست؛ وقتی که واندر وومن وارد بوستون شد، باربارا فهمید که او یک طناب طلایی با خودش دارد. در نتیجه تلاش کرد بعنوان باربارا این طناب را به دست آورد، اما موفق نشد و تصمیم گرفت یک بار هم بعنوان چیتا تلاش کند‌؛ و‌ در نهایت طی بحران Invasion! توانست این طناب قدرتمند را از واندر وومن بدزدد.‌ باربارا و پرنسس درگیری‌های زیادی با هم داشته‌اند، اما چون او آئین آرزکارتاگا را به درستی اجرا نکرده بود، بدنش روز به روز ضعیف‌تر می‌شد و حتی یک بار تا آستانه مرگ هم رفت، او فقط وقتی که ماه کامل می‌شد قدرت کامل خودش را در اختیار داشت. در نهایت توسط واندر وومن دستگیر شد و به زندان افتاد، و طی دوران حبس پیامی از سوی کیرکه (Circe) دریافت کرد که می‌توانست نتیجه خوبی برایش داشته باشد؛ تبدیل شدن به چیتا بطور کامل، دائم و ابدی.

همچنین بخوانید | آیا Wonder Woman 3 آخرین فیلم انفرادی پرنسس دایانا در بستر DCEU خواهد بود؟

باربارا که قبلا نمی‌توانست بطور کامل از قدرت‌های خودش بعنوان یک چیتا استفاده کند، به لطف این افسونگر شریر و افسانه‌ای که یکی از بزرگ‌ترین دشمنان واندر وومن است به کنترل کامل بر روی قدرت‌های خودش دست یافت و از آن به بعد حتی در شکل انسانی‌ هم قدرت‌هایش را در اختیار داشت. البته وردی که کیرکه برایش اجرا کرد و این ویژگی‌ها را در اختیارش قرار داد، در عوض او را تبدیل کرد به برده خودش و خواسته‌های شیطانی‌اش. باید اشاره کنیم که چیتا سابقه همکاری با گروه Injustice League و ابرشرورهایی مثل لکس لوثر و جوکر را دارد، او همچنین تلاشی برای به قتل رساندن گرین اَرو و قناری سیاه داشته است. باربارا حتی یک تیم هم برای خودش تشکیل داد و تعدادی ابرشرور هم به او پیوستند.

باربارا می‌تواند تبدیل شود به چیتا و دوباره فرم انسانی به خودش بگیرد، از دیگر قدرت‌های او هم می‌توانیم به نیروی فراانسانی، طول عمر، سرعت و حس‌های فرابشری اشاره کنیم. ما قرار است نسخه لایو-اکشن چیتا را در فیلم Wonder Woman 2 ملاقات کنیم که توسط خانم کریستن ویگ به تصویر کشیده شده؛ قبل از پایان هم باید اشاره کنیم که در کمیک‌های دی‌سی نسخه‌های مختلفی از شخصیت چیتا وجود دارد که به مرور همه آنها را معرفی خواهیم کرد، پس منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline