دنیای دی‌سی: معرفی مکسول لُرد چهارم (زمین جدید)

مکسول لُرد چهارم نام اوست، پدرش مکسول لرد سوم نام داشت و مادرش هم نوآمی لرد بود، اولین بار سال ۱۹۸۷ در شماره نخست از مجله Justice League (لیگ عدات) نمایان شد؛ مکسول لرد جوان بعنوان یکی از مدیران اجرایی شرکتی بزرگ به نام Innovative Concepts معرفی شد، کسی که حاضر است دست به هر کاری بزند تا به بهترین جایگاه در این کمپانی دست یابد. برای رسیدن به این هدف، لرد با مدیر عامل شرکت دوست شد و از وی حمایت کرد تا کمپانی خودش را به جایگاه‌های بالاتری برساند، قبل از اینکه او را به قتل برساند تا بتواند جایگاهش را تصاحب کند. لرد تصمیم می‌گیرد طی یک اردوی غارنوردی نقشه خودش را عملی کند، اما مدیر عامل او بدون اینکه لرد کاری انجام دهد سقوطی مرگبار را تجربه می‌کند، و باعث می‌شود لرد تغییر نظر دهد و تصمیم به نجات وی بگیرد.

طی این اقدام، لرد توسط یک بیگانه قانون‌شکن به نام مترون ربوده می‌شود، و Kilg%re (یک هوش طبیعی-ماشینی-الکتریکی) او‌ را تسخیر می‌کند؛ که می‌خواهد مکس برایش یک سازمان بین المللی صلح‌طلب را ایجاد کند، تا از این طریق به هدفش که تصاحب جهان است برسد.‌ در نتیجه این دو به لرد کمک می‌کنند تا تبدیل شود به ثروتمندترین مرد جهان که صاحب یک کمپانی بزرگ و چندملیتی است. بعنوان بخشی از نقشه شوم Kilg%re، لرد به موسسه Justice League International کمک می‌کند و تبدیل می‌شود به یکی از حامیان آنها. او طی مدتی که در تصاحب Kilg%re قرار می‌گیرد کارهای عجیب زیادی انجام می‌دهد و دستش به خون آدم‌های بیگانه آلوده می‌شود.

همچنین بخوانید | دنیای دی‌سی: معرفی باربارا آن مینروا ملقب چیتا (زمین جدید)

لرد یک آدم عادی بود، اما وقتی دامینیتورها طی رویداد Invasion بمبی ژنی را منفجر می‌کنند، او نیز مثل بسیاری از مردم صاحب‌ قدرت‌های فراانسانی می‌شود. مکسول لرد به لطف این انفجار، قدرت خواندن و کنترل مغز دیگران به دست می‌آورد که در واقع قدرتی است که همه آرزوی داشتنش را دارند‌. یک بار، وقتی که لرد تیر می‌خورد و به کما می‌رود، قاتل رویا (Dreamslayer) که ابرشروری افراط گراست کنترل بدن لرد را به دست می‌گیرد و با ارتقای قدرتی که دارد، تلاش می‌کند تا هزاران مغز را همزمان کنترل کند. استفاده از بدن مکسول باعث شد تا لیگ عدالت بین‌ الملل مقابل او قرار بگیرد، در نهایت هم جادوگر نقره‌ای (Silver Sorceress) توانست «قاتل رویا» را مهار کند، که در نتیجه باعث شد لرد قدرت‌های خودش را از دست دهد.

مکسول لرد

مدتی بعد یک تومور مغزی سراغ وی آمد، و ظاهرا مرد. Kilg%re نیز طی این مدت منتظر بود تا زمان مناسبش برسد و دوباره کنترل لرد را به دست گیرد و ذهن او را وارد یک ربات کند، که لرد هاوک نام داشت. در شکل جدید و روباتیک، او مدتی را صرف آزمایش کردن لیگ می‌کند و اصلا هم معلوم نیست چرا. مکسول همچنین کنترل سازمانی مخفی به نام Arcana را هم به دست می‌گیرد. بدن رباتیک او‌ نیز بعدا به طریقی کاملا به شکل واقعی و انسانی او شبیه شد. لرد تعدادی از اعضای سابق لیگ عدالت بین الملل، از جمله کاپیتان اتم، بلو بیتل (Blue Beetle)، آتش، و بوستر گلد (Booster Gold) را بعنوان اعضای تیم Super Buddies کنار هم قرار می‌دهد.

اما به دنبال رویداد Infinite Crisis، خط زمانی تغییر کرد و در دنیای جدید، لرد دیگر یک سایبورگ نبود؛ در عوض یک جنایتکار بزرگ بود که سالهای زیادی لیگ عدالت را هدایت کرده و به این واسطه اطلاعات مهم و حساسی از بزرگ‌ترین ابرقهرمان‌های دنیا به دست آورده، کسانی که از نظر او تهدیدی برای دنیا هستند. لرد به مرور قدرتمندتر می‌شود، و مرگ والدینش نیز انگیزه‌ای برای اوست تا به کنترل ابرانسان‌ها ادامه دهد و تسلط خودش بر روی دشمنانش را افزایش دهد. مکسول لیگ عدالت را در موقعیت‌های خطرناکی قرار می‌دهد، سعی می‌کند با استفاده از قدرتش کنترل ذهن فراانسان‌ها را به دست بگیرد، حتی بلو بیتل را هم می‌کشد چون از راز او مطلع می‌گردد. یک بار هم کنترل ذهن سوپرمن را به دست می‌گیرد و مجبورش می‌کند تا به بتمن و واندر وومن حمله کند‌.

همچنین بخوانید | اولین تریلر فیلم Wonder Woman 1984 منتشر شد؛

واندر وومن از دست سوپرمن فرار می‌کند، به سختی، و با لرد روبرو می‌شود؛ پرنسس از طناب حقیقت خودش کمک می‌گیرد تا لرد به او بگوید که چطور باید سوپرمن را آزاد کند، لرد نیز می‌گوید که باید وی را بکشد، پرنسس گردن او را می‌شکند، اما فیلمی از این کار او در سراسر جهان پخش می‌شود و اعتبارش را نابود می‌کند. در حالی که واندر وومن می‌دانست دنیا را نجات داده، همه تصور می‌کردند او شرور داستان است، حتی بتمن و سوپرمن. البته این پایان داستان مکسول لرد نیست و او دوباره به زندگی بازمی‌گردد، و لیگ عدالت، بخصوص واندر وومن را در دردسرهای بزرگی قرار می‌دهد؛ باید اشاره کنیم که این شخصیت در فیلم Wonder Woman 2 (زن شگفت‌انگیز) حضور دارد و توسط پدرو پاسکال به تصویر کشیده شده.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline