آیا دنیای ابرقهرمانی وارنر بروس “Worlds of DC” نام دارد؟

کمپانی وارنر بروس طی پنل خودش در همایش کامیک-کان با نوشتن این پیام به حاضرین خوش آمد گفت: Welcome to the Worlds of DC (به جهانهای ﺩﯼﺳﯽ خوش آمدید). ما از قبل می دانستیم که کمپانی وارنر بروس بطور رسمی عنوان “ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ” را برای دنیای اشتراکی ابرقهرمانی خودش انتخاب نکرده و این عنوانی است که طرفداران به آن داده اند، اما حالا بطور رسمی “Worlds Of DC” نام گرفته است.

کمپانی مارول استودیوز از همان ابتدا که دنیای سینمایی خودش را خلق کرد عنوان رسمی “Marvel Cinematic Universe” را به آن داد — دنیای سینمایی مارول یا همان MCU خودمان — اما از جهان سینمایی ابرقهرمانی کمپانی وارنر بروس همواره با عنوان DC Extended Universe — ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ یا همان DCEU — یاد شده است، اما خود استودیو هرگز از این عنوان استفاده نکرد. این اواخر DC Films در تلاش است تا کمی از نگه داشتن همه چیز در یک دنیای سینمایی اشتراکی دوری کند؛ مثلا این استودیو اکنون در حال توسعه فیلم خاستگاه جوکر تحت عنوان Joker است که هیچگونه ارتباطی با Worlds Of DC ندارد!!

همچنین بخوانید: رابین چرا در تریلر سریال Titans به بتمن فحش داد؟ جف جانز پاسخ می دهد!

وانر بروس در پنل کامیک-کان خودش اولین تریلر از فیلم سینمایی Shazam (شزم!) را نمایش گذاشت، که به نظر می رسد قرار است درخشان و کمدی ترین فیلم تاکنون ساخته شده در فرانچایز DCEU/Worlds of DC باشد. در این فیلم اشر انجل شخصیتی به نام بیلی بتسون را به تصویر کشیده که در واقع یک یتیم است، او اتفاقا با جادوگری به نام شزم! برخورد می کند و توسط او انتخاب می شود. جادوگر به بیلی قدرتی را می دهد که با گفتن کلمه “شزم” نمایان می گردد، با به زبان آوردن این اسم تبدیل به یک ابرقهرمان قرمز پوشِ درخشان می شود. طی پنل کمپانی همچنین ویدیویی از Wonder Woman 1984 و نخستین تریلر Aquaman هم به نمایش گذاشته شد.

Worlds Of DC

بعد از موفقیتی که کریستوفر نولان با ساخت ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ تحسین شده و پرفروش Dark Knight به دست آورد، کمپانی وارنر بروس تصمیم گرفت داستان های سینمایی ﺩﯼﺳﯽ را در بستر یک دنیای اشتراکی سینمایی ریبوت کند. زک اسنایدر کسی بود که استارت این دنیا را زد، او با فیلم سینمایی Man of Steel شخصیت سوپرمن (با نقش آفرینی هنری کویل) را معرفی کرد، سپس با Batman V Superman: Batman V Superman دو شخصیت واندر وومن (گل گدوت) و بتمن (بن افلک) را روی کار آورد. اسنایدر هنوز بعنوان یک ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ با پروژه Wonder Woman 1984 در ارتباط است و در تیتراژ فیلم Aquaman نام او بعنوان ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ اجرایی دیده می شود، اما در اصل دیگر هیچ رابطه مستقیمی با ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﯼﺳﯽ ندارد — او بعد از اتمام فیلمبرداری Justice League و قبل از آغـاز ریشات ها این فرانچایز را ترک کرد و جاس ویدون کارگردان The Avengers جای او گرفت، به لطف خروج اسنایدر و تصمیمات نچندان درست ویدن، لیگ عدالت تبدیل به یک عنوان چرت! شد.

همچنین بخوانید: مارول و ﺩﯼﺳﯽ هر کدام در سال ۲۰۱۹ سه فیلم را اکران می کنندعنوان “Worlds of DC” به ما می گوید که قرار نیست فقط یک دنیای سینمایی باشد و بوی فرضیه چندجهانی را به مشام ما می رساند؛ در این صورت کمپانی DC Films می تواند به راحتی شخصیت های اصلی مثل اعضای لیگ عدالت را کنار هم قرار دهد، اما همچنین برای دور نگه داشتن آنها از هم آزاد باشد و فیلم هایی بسازد با حال و هوایی متفاوت نسبت به هم. WB اکنون فیلم هایش را با گروه سنی PG-13 می سازد اما همزمان می تواند فیلم هایی برای بزرگسالان بسازد (مثل Deadpool و Logan کمپانی فاکس) بدون هیچگونه نگرانی، و همزمان می تواند ارتباط دو فیلم با هم انکار کند [همان قضیه زمین-۱، زمین-۲ و…]. بنابراین دیگر خبری از یک دنیای سینمایی نیست و ﺩﯼﺳﯽ اکنون جهان هایی سینمایی دارد!!


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.