فیلم Deadpool 2 نیم میلیارد دلاری شد!

طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، مجموع فروش بین المللی فیلم سینمایی Deadpool 2 از مرز ۵۰۰ میلیون دلاری عبور کرده، آن هم در حالی که هنوز دو هفته از زمان شروع اکران این فیلم نگذشته است. فروش Deadpool 2 در خاک آمریکا تاکنون ۲۱۸٫۵ میلیون دلار و فروش خارج از خاک آن هم ۲۸۷ میلیون دلار بوده است — در انگلیس ۲۸ میلیون دلار فروخت و در کره جنوبی هم ۲۷ میلیون دلار.

قسمت اول Deadpool دو سال قبل پا به گیشه گذاشت و در افتتاحیه آمریکایی خودش ۱۳۲٫۴ میلیون دلار فروخت، و رکورد بزرگ ترین افتتاحیه بین فیلم های درجه بزرگسال (R-rated) را به نام خودش ثبت کـرد؛ مجموع فروش داخلی این فیلم در نهایت به ۳۳۰ میلیون دلار رسید و در خارج از خاک آمریکا هم کلا ۴۲۰ میلیون دلار فروخت — فروش بین المللی ۷۸۳٫۱ میلیون دلاری. این فیلم با عناوین قبلی مردان ایکس متفاوت بود، Deadpool ارتباطی با خط داستانی اصلی مجموعه ندارد و برای گروه سنی بزرگسال ساخته شد، در نهایت به موفقیتی غیرمنتظره رسید و باعث شد که فاکس فیلم Logan را هم با درجه R و فضایی تاریک تر بسازد.

به دنبال موفقیت Deadpool و Logan کاملا قابل انتظار بود که قسمت دوم ددپول هم ساخته شود، به همین خاطر حدود دو هفته قبل مـا شاهد روی پرده رفتن Deadpool 2 بودیم که در افتتاحیه آمریکایی کمتر از قسمت اول فروخت، اما فروش خارج از خاک آن بیشتر بود. این فیلم طی سه روز نخست اکران در آمریکای شمالی ۱۲۵٫۵ میلیون دلار فروخت، گرچه پیش بینی شده بود Deadpool 2 می تواند بزرگ ترین افتتاحیه در بین فیلم های درجه بزرگسال را رقم بزند، اما این اتفاق رخ نداد. از طرفی، طی سه روز نخست اکران در خارج از خاک آمریکا ۱۷۶ میلیون دلار فروخت و یک افتتاحیه بین المللی بزرگ ۳۰۱ میلیون دلاری را رقم زد.

همچنین بخوانید: حضور جیمی فاکس در فیلم ریبوت Spawn تایید شد

دومینو

لازم به اشاره است که فیلم Infinity War رقیب ددپول، تاکنون در آمریکا ۶۲۷٫۶ میلیون دلار و در خارج از خاک آمریکا ۱٫۲۸ میلیارد دلار، مجموعا نیز تا اینجا ۱٫۹۱۴ میلیارد دلار فروخته است. البته Deadpool 2 با توجه به درجه سنی بزرگسال خودش هیچوقت نمی تواند چنین فروشی را تجربه کند، ولی در حد دیگر فیلم های درجه R پرفروش خواهد بود.

منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.