باکس آفیس: Deadpool 2 سومین فیلم درجه بزرگسال پرفروش تاریخ است!

قسمت دوم Deadpool همچنان در حال صعود به صدر چارت های بین المللی مختلف است، و حالا طبق گزارش تازه باکس آفیس تبدیل به سومین فیلم پرفروش درجه بزرگسال (R-rated) تاریخ شده است. این فیلم در ماه می پا به گیشه گذاشت، در حالی که چشم میلیون ها طرفدار از سراسر جهان به موفقیت تجاری و هنری آن دوخته شده بود، البته انتظارها را کاملا برآورده کرد. این فیلم از نظر هنری نسبت به قسمت اول سرتر است، حتی منتقدین هم این قضیه را تایید کرده اند که در حقیقت یک خبر خیلی خوب برای سازندگانش محسوب می شود چون در کارشان عالی بوده اند. البته از نظر تجاری هنوز به پای قبلی نرسیده، چون قسمت نخست در مجموع ۷۸۳ میلیون دلار فروخته بود که در نتیجه آن تبدیل به پرفروش ترین فیلم درجه-R تاریخ شد.

با توجه به موفقیت قسمت اول، کاملا قابل انتظار بود که Deadpool 2 هم با گروه سنی R ساخته شود تا موفقیت های قبل را دوباره تکرار کند. Deadpool در ماه فوریه ۲۰۱۶ پا به سینماهای آمریکا گذاشت و طی سه روز نخست نمایش ۱۳۲٫۴ میلیون دلار فروخت، اما Deadpool 2 طی سه روز نخست به ۱۲۵٫۵ میلیون دلار اکتفا کرد. البته با این وجود فروش قسمت دوم در افتتاحیه بین المللی ۳۰۰٫۴ میلیون دلار بود، در حالی که قسمت نخست یک افتتاحیه بین الملل ۲۶۴٫۷ میلیون دلاری را رقم زده بود.

حال طبق ﺗﺎﺯﻩترین ارقام منتشر شده از سوی باکس آفیس، عملکرد Deadpool 2 طی هفته گذشته در ایالات متحده به حدی بوده که مجموع فروش بین المللی آن را به رقم ۷۰۵ میلیون دلار رسانده است. با این حساب، از فروش بین المللی ۷۰۰٫۳ میلیون دلاری فیلم سینمایی IT عبور کرده و در جایگاه سومین فیلم پرفروش درجه بزرگسال تاریخ قرار گرفته است. Deadpool در حال حاضر با مجموع فروش ۷۸۳٫۱ میلیون دلاری ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم درجه-R جهان است، The Matrix Reloaded نیز با فروش ۷۴۲٫۱ میلیون دلاری در جایگاه دوم قرار دارد.

همچنین بخوانید: ﻓﯿﻠﻢبرداری صحنات جما چان در Captain Marvel به پایان رسید

ددپول 2

طبق آخرین آمار، Deadpool 2 در ایالات متحده مجموعا ۳۰۴٫۱ میلیون دلار فروخته است، این رقم آنرا به پنجمین فیلم تاریخ که بیشتر از ۳۰۰ میلیون دلار فروخته تبدیل کرده است. فیلم Passion of the Christ با فروش داخلی ۳۷۰٫۷ میلیون دلاری ﭘﺮﻓﺮﻭﺵﺗﺮﯾﻦ فیلم درجه-R تاریخ آمریکاست، Deadpool با فروش ۳۶۳ میلیون دلاری دوم، American Sniper با فروش ۳۵۰٫۱ میلیونی و IT نیز با فروش ۳۲۷٫۴ میلیونی به ترتیب سوم و چهارم هستند. در خارج از خاک آمریکا Deadpool 2 تاکنون ۴۰۳ میلیون دلار فروخته است، بیشتر این فروش از کشورهایی مثل انگلیس (۴۳٫۱ میلیون دلار)، کره جنوبی (۳۱٫۸ میلیون دلار)، استرالیا (۲۶٫۷ میلیون دلار)، آلمان (۲۲٫۲ میلیون دلار) و روسیه (۲۱٫۸ میلیون دلار) بدست آمده. باید اشاره کنیم Deadpool 2 اکنون در ۶۳ کشور مختلف روی پـرده می رود.

قسمت دوم Deadpool شاید تاکنون نتوانسته باشد به فروش قسمت اول خودش برسد، اما هنوز فرصت دارد و اگر هم در محدود فرصت باقی مانده به این هدف نرسد، باز هم در حد خودش خوب عمل کرده و بعنوان یک فیلم از فرانچایز X-Men خوش درخشیده است.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.