فیلم Deadpool 2 در افتتاحیه آمریکایی کمتر از قسمت اول فروخت!

شاید ددپول خودش را یک ابرقهرمان حساب نکند، اما فیلم هایش مانند ابرقهرمان ها پرقدرت عمل می کنند؛ فیلم مارولی جدید کمپانی فاکس قرن بیستم طی روز جمعه پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت و روی پرده ۴,۳۴۹ سالن سینما رفت، این فیلم طی سه روز نخست اکران ۱۲۵ میلیون دلار فروخت. پیش بینی شده بود که Deadpool 2 می تواند بزرگ ترین افتتاحیه در بین فیلم های درجه بزرگسال (R-rated) را رقم بزند، اما این اتفاق رخ نداد و همانطور که بسیاری پیش بینی کرده بودند فروشش در افتتاحیه کمتر از قسمت اول بوده است — Deadpool در افتتاحیه آمریکایی ۱۳۲ میلیون دلار فروخت و رکورد بزرگترین افتتاحیه فیلم های درجه R را به نام خودش ثبت کرد، رتبه دوم اکنون به Deadpool 2 و سوم به IT تعلق دارد.

باید اشاره کنیم که این فیلم با نقش آفرینی ﺭﺍﯾﺎﻥ ﺭﯾﻨﻮﻟﺪﺯ در خارج از خاک آمریکا ۱۷۶ میلیون دلار فروخت و یک افتتاحیه بین المللی ۳۰۱ میلیون دلاری را رقم زد — بیست و پنجمین افتتاحیه پرفروش سینمای جهان، ﺳﯽامین افتتاحیه پرفروش ایالات متحده و هشتمین افتتاحیه پرفروش ماه مِی (در ایالات متحده).

بدون شک عملکرد Deadpool 2 ضعیف تر از چیزی بود که انتظارش را داشتیم و خبر چندان خوبی برای این فیلم محسوب نمی شود. با این وجود فروش بالاتری را نسبت به بسیاری از فیلم های درجه R دیگر تجربه کرده است. باید اشاره کنیم که این فروش کمتر در خاک آمریکا به این معنی نیست که مجموع فروش بین المللی ادامه Deadpool از قسمت اول کمتر خواهد بود، چون Deadpool در افتتاحیه بین المللی ۲۶۴٫۷ میلیون دلار فروخته بود، ولی فیلم جدید ۳۰۱ میلیون فروخته است که خودش یک پیشرفت محسوب می شود.

همچنین بخوانید: اولین «کی آرت» از فصل پنجم سریال The Flash منتشر شد

ددپول 2

باید اضافه کنیم که قسمت دوم Deadpool امتیاز ۸۴% را توسط ﺭﺍﺗﻦ ﺗﻮﻣﯿﺘﻮﺯ کسب کرده و از CinemaScore هم یک A گرفته است. لازم به اشاره است که Deadpool 2 در حال حاضر یک رقیب قدر در گیشه دارد؛ Avengers: Infinity War که قطعا بر روی فروش آن تاثیرگذار بوده است. هفته بعد هم اکران Solo: A Star Wars Story آغاز می شود که یک رقیب دیگر را هم به باشگاه رقبا اضافه می کند. فاکس زمان خوبی را برای شروع اکران انتخاب نکرد!!

همانطور که اشاره کردیم قسمت جدید Deadpool طی سه روز آغازین اکران در خارج از خاک آمریکا ۱۷۶٫۳ میلیون دلار فروخته است، و در واقع یک رکورد محسوب می شود که قبلا X-Men: Days of Future Past با افتتاحیه خارج از خاک ۱۷۴ میلیون دلاری صاحب آن بوده است. از طرفی اکران فیلم جدید ددپول هنوز در چین آغاز نشده است، اما با شروع بکار در این کشور پهناور شاهد افزایش چشمگیر مجموع فروش فیلم خواهیم بود.

منبع: باکس آفیس

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.