فیلم Detective Pikachu طی افتتاحیه آمریکایی 53 میلیون دلار فروخت؛

در روز جمعه، یکی از مورد انتظارترین فیلم های ۲۹۱۹ پا به گیشه گذاشت؛ فیلم لایو-اکشن Pokemon Detective Pikachu (پوکمون: کارآگاه پیکاچو) با بازی رایان رینولدز (بعنوان صداپیشه) و جاستیس اسمیث که مدتهاست منتظر از راه رسیدن آن هستیم. این فیلم بر پایه یک بازی به همین ساخته شده و پیش بینی شده بود که قرار است شروع قدرتمندی را تجربه کند — که دقیقا همینطور شد.

فیلم سینمایی Detective Pikachu محصول کمپانی وارنر بروس طی سه روز نخست اکران در خاک ایالات متحده حدود ۵۸ میلیون دلار فروخت. این فیلم که بر پایه یک بازی به همین محصول ۲۰۱۶ ساخته شده، بعنوان فیلمی اقتباسی از یک بازی ویدیوئی بهترین افتتاحیه ممکن را تجربه کرده است؛ این رکورد پیش از این با ۴۷٫۷ میلیون دلار در اختیار فیلم سینمایی Tomb Raider محصول ۲۰۰۱ با باری آنجلینا جولی قرار داشت. علاوه بر این، Detective Pikachu طی افتتاحیه به لطف رای مخاطبین خودش توانست امتیاز “A-” را از سوی CinemaScore دریافت کند که نشان می دهد به دل تمام بینندگانش نشسته. بد نیست اشاره کنیم، این ششمین بار در طول تاریخ است که فیلمی اقتباسی از یک بازی ویدیوئی امتیازی بهتر از “B” کسب کرده می کند.

همچنین بخوانید | آیا فیلم Detective Pikachu صحنه پس از تیتراژ دارد؟

باید اشاره کنیم که پیش بینی شده اگر اوضاع بخوبی پیش برود، Detective Pikachu با مجموع فروش داخلی حدودا ۱۷۰ میلیون دلاری گیشه را ترک خواهد کرد. البته این پیش بینی دقیق نیست و فروش نهایی ممکن است کمی بالاتر یا پایین تر باشد. در خارج از خاک آمریکا نیز Detective Pikachu طی افتتاحیه ۱۰۳ میلیون دلار فروخت، اما از آنجا که اکران در ژاپن هفته گذشته آغاز شده بود مجموع فروش خارج از خاک اکنون به ۱۱۲٫۴ میلیون دلار رسیده، به لطف افتتاحیه ۱۳ میلیون دلاری در ژاپن.

Detective Pikachu 2019

فیلم لایو-اکشن Detective Pikachu این فروش خارج از خاک ۱۱۲ میلیون دلاری را بیشتر از همه مدیون طرفداران چینی خودش است؛ همانطور که پیش بینی شده بود، این فیلم طی افتتاحیه چینی توانست ۴۱ میلیون دلار بفروشد که تنها ۱۲ میلیون دلار از افتتاحیه آمریکایی آن کمتر است. چین در حال حاضر یک عنصر مهم در موفقیت تجاری فیلم های هالیوودی می باشد و خیلی از فیلم های پرفروش سال (از جمله Avengers 4) موفقیت های خودشان را مدیون گیشه های این کشور هستند.

همچنین بخوانید | فیلم لایو-اکشن Detective Pikachu صاحب یک تیزر احساسی و تماشایی شد

فیلم Pokemon Detective Pikachu با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری ساخته شده، اما حالا تنها بعد از سه روز اکران مجموع فروش بین المللی آن به ۱۷۰ میلیون دلار رسیده است. چنین فروشی خبر از یک موفقیت تجاری دیگر برای کمپانی وارنر بروس می دهد، و همچنین باعث فراهم شدن شرایط لازم برای ساخته شدن Detective Pikachu 2 می شود!!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirایستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.