دیزنی تایید کرد؛ در سرویس استریم Disney+ خبری از محتوای درجه بزرگسال نخواهد بود!

همانطور که انتظار داشتیم، در سرویس استریم Disney Plus (دیزنی پلاس) هیچ محتوای درجه بزرگسالی (R-rated) یافت نخواهد شد؛ دیزنی بطور رسمی تایید کرد. بطور کل، شنیدن این خبر اصلا عجیب و غیرمنتظره نیست، چون سیاست کاری والت دیزنی کاملا با تولید محتوای درجه بزرگسال مغایرت دارد. این کمپانی فقط فیلم و سریال های PG-13 تولید می کند و با همین سیاست هم هر ساله پرفروش ترین فیلم های سال را در اختیار خودش دارد. برخی از طرفداران انتظار داشتند که شاید برای سرویس استریم خودش استثنا قائل شود، ولی چنین برنامه ای وجود ندارد.

با ظهور سرویس های استریم و درخشش آنها طی سال های اخیر، از محبوبیت شبکه های تلویزیونی کاسته شده و به مرور باید خودشان را برای یک تحول خیلی بزرگ آماده کنند. همه دوست دارند محتوایی باب میل خودشان ببینند و کسی به آنها نگوید که برای دیدن یک سریال باید در ساعتی مشخص جلوی تلویزیون بنشینند، که سرویس های استریم چنین مشکلی را در خودشان ندارد و هر کاربر در هر زمانی می تواند بین هزاران فیلم و سریال مختلف جستجو کند و سپس به تماشای برنامه مورد علاقه خودش بنشیند. نتفلیکس در حال حاضر محبوب ترین سرویس استریم جهان است، اما خیلی زود باید برای نگه داشتن این جایگاه با چنگ و دندان بجنگد!!

همچنین بخوانید | سریال های سرویس استریم دیزنی پلاس (Disney+) بصورت هفتگی منتشر می شوند؛

دیزنی اواخر سال جاری میلادی سرویس استریم اختصاصی خودش که Disney Plus نام دارد را افتتاح می کند، سپس به جنگ با دیگر سرویس های استریم می رود؛ Amazon Video و Netflix هم بزرگ ترین رقبا هستند. البته دیزنی تنها نیست و سه کمپانی لوکاس فیلم، پیکسار و مارول استودیوز قرار است برای این سرویس محتوا تولید کنند، که طبق تایید دیزنـی همه آنها برای درجه سنی +۱۳ یا کمتر تولید می شوند. حال سوال اینجاست که در این میان تکلیف فیلم های درجه بزرگسالی که توسط کمپانی Fox تولید شده اند و اکنون دیزنی آنها را خریده چه خواهد شد؟ آیا طرفداران نمی توانند فیلم های Deadpool را در Disney+ تماشا کنند؟

Disney plus

شاید دیزنی محتوای درجه بزرگسال را فقط به Hulu محدود کند و فیلم های +۱۷ کمپانی Fox را هم از طریق این سرویس استریم به دست طرفداران برساند، ولی بطور کل اینکه در Disney+ خبری از فیلم و سریال های R-rated نیست می تواند یک نقطه ضعف و همزنان نقطه قوتی برای این سرویس باشد. ضعف برای اینکه مانور اصلی نتفلیکس و آمازون بر روی فیلم و سریال های +۱۷ است، و می توانند برای رقابت از این برتری استفاده کنند و افراد بیشتری را به لیست کاربران خودشان اضافه کنند. برتری برای اینکه خانواده ها می توانند با خرید یک اکانت آخرهفته های خودشان را با دیزنی پلاس بگذرانند، بدون اینکه نگران پخش چیزی که برای بچه هایشان مناسب نیست باشند.

همچنین بخوانید | مارول سریال لایو-اکشن Ms. Marvel را برای Disney Plus می سازد؛

ما این امید را داشتیم که دیزنی با سرویس استریم خودشان سریال های مارولی نتفلیکس (دردویل، جسیکا جونز و …) را برای فصل جدید تمدید کند، اما با وجود محدودیت سنی دیگر چنین امکانی وجود ندارد. از طرفی برای ما تبدیل به سوال شده که دیزنی با چنین سیاستی چطور می تواند سریال Moon Knight را بسازد؟؟ و سوال مهم تر اینکه آیا واقعا چنین محدودیتی لازم و به نفع دیزنی پلاس خواهد بود؟؟


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

1 نظر
  1. E.N می گوید

    فکر نکنم محدودیت حساب بشه چون سریال آمبرلا آکادمی در نتفلیکس تولید شد و درجه سنی tv 14 داشت بااینحال سریال موفقی شد، درسته که سریال daredevil با درجه سنی tv ma در نتفلیکس تولید شد و سریال خیلی خوبی بود اما سریال ضعیف iron fist هم با درجه سنی tv ma تولید شد و سریال موفقی برای نتفلیکس نبود، درجه سنی tv ma برای سریال ها و R برای فیلم ها همیشه به معنی بزرگسالانه بودن اون آثار نیست، مثلا سه گانه شوالیه تاریکی درجه سنی pg 13 داشتند و فیلم های بزرگسالانه با لحنی جدی بودن اما فیلم های ددپول درجه سنی R داشتند و فیلم های نوجوان پسندی محسوب میشن و کمدی بودن، سریال گاتهام درجه سنیش tv 14 بود اما لحن جدی تر و بزرگسالانه تری نسبت به سریال دوم پاترول( که درجه سنیش tv ma هست) داشت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.