دیزنی بعد از معامله با فاکس تمام فیلم های تکمیل شده این کمپانی را اکران می کند

همانطور که خودتان خبر دارید، دو کمپانی فاکس و دیزنی مدتهاست در حال مذاکره هستند تا دیزنی تمام دارایی های سینمایی و تلویزیونی فاکس را بخرد، حال با وجود اینکه فاکس قرن بیستم اکنون در حال کم کردن دارایی های خودش است، کمپانی دیزنی قصد دارد تمام فیلم های تکمیل شده این استودیو را روی پرده ببرد، البته به محض اینکه معامله ۷۱٫۳ میلیارد دلاری بین آنها نهایی شود.

مذاکره بین این دو استودیو اکنون مدتهاست که در جریان است، و طبق شنیده ها سال آینده میلادی بطور رسمی قطعی می شود، پس از نهایی شدن کمپانی دیزنی امکان نظارت کامل بر روی تمام استودیوهای تولید و فیلم های کمپانی Fox را به دست می آورد، و همچنین کنترل یک سری فرانچایزها مثل X-Men (مردان ایکس)، Fantastic Four (چهار شگفت‌انگیز)، Deadpool (ددپول)، Planet of the Apes (سیاره میمون ها)، Avatar (آواتار)، Alien (بیگانه) و The Simpsons (سیمپسون‌ها).

همچنین بخوانید: ﻓﯿﻠﻢبرداری صحنات زویی سالدانا در Avatar 2 و ۳ به پایان رسید

طبق یک گزارش تازه منتشر شده از سوی The Wall Street Journal، کمپانی دیزنی قصد دارد تمام فیلم های تکمیل شده یا در حال تولید فاکس قرن بیستم را روی پرده ببرد، بنابراین اگر از طرفداران مجموعه فیلم هایی مثل X-Men هستید، جایی برای نگرانی وجود ندارد [البته فعلا]. طبق اظهارات منابع معتبر، دیزنی علاقـه خیلی زیادی به تصاحب Avatar و X-Men، بزرگ ترین فرانچایزهای فاکس، دارد که البته با در نظر گرفتن بزرگی و پولساز بودن این مجموعه فیلم ها متوجه می شویم کاملا حق دارد.

فاکس و دیزنی

حال یک سری از طرفداران یا در واقع بیشتر آنها نگران تغییراتی که دیزنی ممکن است در فیلم های مهم کمپانی فاکس اعمال کند هستند. مثلا Deadpool 3 یکی از فیلم های پیش رو است که باید با گروه سنی R روی پرده برود، ولی دیزنی کلا علاقه ای به تولید چنین فیلم هایی ندارد، یا مثلا X-Force که قرار است بزودی پا به فاز تولید بگذارد. البته واقعا جای نگرانی وجود دارد چون سیاست های دیزنی نسبت به فاکس خیلی متفاوت است، پس باید انتظار یک سری تغییرات اساسی را داشته باشیم. ولی این معامله یک خوبی بزرگ دارد؛ راه را برای ورود مردان ایکس و چهار شگفت‌انگیز به دنیای سینمایی هموار می کند، بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که شخصیت های این دو فرانچایز را طی سالهای آینده در MCU مشاهده کنیم.

همچنین بخوانید: دو فیلم X-Men: Dark Phoenix و New Mutants توسط IMAX برای ۲۰۱۹ تایید شدند

در حال حاضر بیشتر توجه ها جلب دو فیلم مردان ایکس کمپانی فاکس، X-Men: Dark Phoenix (مردان ایکس: ققنوس سیاه) و The New Mutants (ﺟﻬﺶﯾﺎﻓﺘﻪﻫﺎﯼ ﺟﺪﯾﺪ) شده است. این دو فیلم اکنون زیر ریشات ها هستند، Dark Phoenix قرار است در ماه فوریه پا به فاز تولید بگذارد، یعنی قبل از اینکه معامله بـا دیزنی نهایی شود. این زمان برای اکران به کمپانی فاکس اجازه می دهد تا حکایت مردان ایکس خودش را به پایان برساند، Marvel Studios نیز می تواند نسخه دلخواه خودش از مردان ایکس را خلق کند. البته فیلم New Mutants در ماه آگوست روی پرده می رود و معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار شخصیت های آن است.


هنوز بطور دقیق معلوم نیست که مارول قصد دارد مردان ایکس را وارد دنیای سینمایی مارول کند یا نه، ولی اگر قصد چنین کاری را داشته باشد، خیلی دوست داریم بدانیم چطور این کار را می کند!


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.