دکتر فیت (Doctor Fate) صاحب یک فیلم سینمایی می شود؛

کمپانی مارول عمده موفقیت خودش را زمانی کسب کرد که فیلم گروهی Avengers را در بستر دنیای سینمایی مارول ساخت، موفقیت قسمت دوم این فیلم هم تایید نمود که طرفداران ژانر ابرقهرمانی عاشق این مدل فیلم ها هستند؛ اما زمانی که ﺩﯼﺳﯽ و وارنر بروس Justice League (لیگ عدالت) را ساختند با نتیجه ای متفاوت روبرو شدند. این فیلم شکستی عجیب خورد و به سازندگان خودش نشان داد که فعلا بیخیال تولید عناوین گروهی شوند. سپس Aquaman (آکوامن) پا به گیشه گذاشت و این قضیه را یک بار تایید کرد، پس حالا وارنر بروس در تلاش است تا عناوین انفرادی بیشتری را در بستر ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ بسازد.

چند روز قبل شنیدیم که ﺩﯼﺳﯽ و وارنر بروس قصد دارند فیلمی برای هاوک‌من (Hawkman) بسازند که هاوک‌گرل هم در آن حضور دارد، حال گزارش های تازه منتشر شده ادعا کرده اند که این دو استودیو در نظر دارند یک فیلم لایو-اکشن هم برای دکتر فیت (Doctor Fate) بسازند. اینطور که گفته شده وقایع نیمی از فیلم در زمان حال اتفاق می افتد و مابقی آن به روایت حوادثی که در دوره ای دیگر رخ داده می پردازد. ظاهرا وارنر بروس به دنیال یک بازیگر ۳۰ تا ۴۰ ساله است تا در نقش این قهرمان مرموز ظاهر شود؛ بعید نیست این بازیگر رنگین پوست باشد.

همچنین بخوانید | تاریخ شروع اکران Aquaman 2 اعلام شد؛ آرتور کری بازمیگردد!

اگر با دکتر فیت آشنایی ندارید، بد نیست بدانید که این شخصیت شباهت خیلی زیادی به دکتر استرنج (از کتاب های مصور مارول) دارد، اما چند دهه قبل از او توسط نویسنده گاردنر فاکس و طراح هاوارد شرمن خلق شده. این شخصیت برای نخستین بار در شمارهٔ ۵۵ از مجموعه کمیک مور فان کامیکس (مه ۱۹۴۰) حضور پیدا کرد: نبیو، خداوند نظم (Lord of Order) از طریق کلاهخود فیت، جسم کسی را که کلاهخود را بر سر گذاشته، تسخیر می‌کند و به این ترتیب، می‌تواند اقدامات لازمش را برای برقراری نظم در جهان انجام دهد. کنت نلسون اولین شخصی بود که کلاهخود فیت را بر سر گذاشت و اغلب، دکتر فیت را با این نام می‌شناسند.

Doctor fate

از آن به بعد افراد زیادی در هیب دکتر فیت ظاهر شدند، مثلا بعد از مرگ کنت، نبیو فردی به نام اریک استرا و سپس لیندا استراس را به‌عنوان دکتر فیت بعدی انتخاب می‌کند. اینزا نلسون (همسر کنت)، جرد استیونس و هکتور هال هم افراد بعدی بودند که کلاهخود دکتر فیت را بر سر گذاشتند. سرانجام هم کلاهخود به کنت وی نلسون (نوه کنت نلسون) می‌رسد. اما با توجه به اینکه بازیگر نقش دکتر فیت ممکن است سفید پوست نباشد، انتظار داریم وارنر بروس از نسخه خلید نصور این شخصیت استفاده کند که یک دانشجوی پزشکی مصری-آمریکایی است و نخستین بار در Doctor Fate Vol 4 #1 نمایان گشت.

همچنین بخوانید | اطلاعاتی تازه از شخصیت های جدید فیلم Suicide Squad 2؛

البته بعید نیست که در این فیلم شاهد حضور همزمان نلسون و نصور باشیم، مثلا نیمی از وقایع فیلم در سال های ۱۹۴۰ اتفاق بیافتد و نشان دهد که نلسون چطور به کلاهخود فیت دسترسی پیدا می کند. سپس ما را به قرن ۲۱ بیاورد و نصور را بعنوان جدیدترین شخصی که آن را بر سر میگذارد معرفی کند. البته این فقط در حد یک حدس است اما بعید نیست فیلم همین مسیر را دنبال کند چون خیلی منطقی به نظر می رسد.

منتظر انتشار اطلاعات بیشتر از فیلم سینمایی Doctor Fate باشید.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.