چرا سم ریمی یک انتخاب عالی برای کارگردانی Doctor Strange 2 است؟

سم ریمی یک انتخاب عالی برای کارگردانی Doctor Strange in the Multiverse of Madness (دکتر استرنج در چندجهانی جنون) است، فیلمی که انتظارش را نداشتیم تبدیل به یک مشکل قابل توجه برای مارول شود. بعد از اینکه اسکات دریکسون (کارگردان قسمت اول) بخـاطر اختلاف نظرهایی که با مارول داشت از این پروژه خارج شد، مارول در پی یافتن یک کارگردان جدید رفت، ولی هنوز با کسی قراردادی نبسته، امـا گفته شده که در حال مذاکره با یکی از کهنه‌کارهای ژانر ابرقهرمانی است، تا در صورت به نتیجه رسیدن Doctor Strange 2 را به دستان قدرتمند او بسپرد؛ سم ریمی که می تواند یک انتخاب عالی برای کارگردانی این فیلم باشد، اما چرا؟

دریکسون کارگردانی بود که بخاطر ساختن عناوین ترسناکی مثل The Exorcism of Emily Rose و Sinister، همچنین Deliver Us From Evil به شهرت رسید، طی همایش کامیک-کان سن دیگوی ۲۰۱۹ هم دریکسون فاش کرده بود که Doctor Strange 2 قرار است نخستین فیلم ترسناک دنیای سینمایی مارول (MCU) باشد. البته در نهایت از زبان کوین فایگی رئیس مارول استودیوز شنیدیم که Doctor Strange in the Multiverse of Madness قرار نیست یک «فیلم ترسناک» باشد، بلکه قرار است «سکانس‌هایی ترسناک» داشته باشد. ظاهرا استودیو و دریکسون بر سر میزان ترسناک بودن این فیلم با هم اختلاف نظر پیدا کردند، و البته بر سر اینکه چه کسی باید شرور اصلی داستان آن باشد.

همچنین بخوانید | فیلم Doctor Strange 2: چیویتل اجیوفور برای بازی در نقش «موردو» باز‌می‌گردد

در نهایت، دریکسون تصمیم گرفت بیخیال Doctor Strange in the Multiverse of Madness شود، مارول نیز قصد دارد این فیلم را به سم ریمی بسپارد، که حالا قصد داریم بیان کنیم چرا این می‌تواند «یک تصمیم عالی» باشد.

کوین فایگی و سم ریمی سابقه همکاری با هم را دارند

سم ریمی

ما در حال حاضر آقای فایگی را بعنوان یک افسانه می‌شناسیم، بعنوان کسی که MCU را تبدیل کرد به موفق‌ترین فرانچایز سینمایی جهان. اما یک زمانی فایگی چهره‌ای جدید و تازه‌کار در دنیای تهیه‌‌کننده‌ها بود که بخاطر اطلاعاتی که از دنیای مارول داشت توانست آوی آراد (تهیه‌کننده فیلم های سونی) را تحت تاثیر قرار دهد. او توسط Marvel Studios استخدام شد، و از این طریق همکاری با سم ریمی را تجربه کرد. اینطور که خود فایگی گفته، او در فیلم‌های Spider-Man با آقای ریمی همکاری کرد، البته کار وی ظاهرا فقط قدم زدن در پشت صحنه و تماشا کردن بوده است (اینطور که خودش گفته) که تاثیر زیادی بر روی آینده‌اش داشته است.

و زمانی که فایگی به خلق دنیای سینمایی مارول کمک کرد، ریمی جزو کسانی بود که فعالیت های این فرانچایز را دنبال کرد و همواره جزو حامیان آن بوده است. در سال ۲۰۱۵ نیز از این کارگردان سوال شد که آیا دوست دارد باز هم با مارول همکاری کند؟ ریمی پاسخ داد که مارول به تکامل رسیده و دیگر نیازی به وی ندارند، ولی اگر روزی برسد که به وی نیاز داشته باشند او بدون شک مشتاق همکاری است. و حالا اینطور به نظر می رسد که زمانش رسیده و مارول باری دیگر به ریمی نیاز دارد، ما نیز امیدواریم او هنوز هم دوست داشته باشد تا باری دیگر با مارول همکاری کند، البته این بار فایگی در پشت صحنه فقط قدم نمی زند و تماشا نمی‌کند، بلکه به ریمی برنامه کلی را می‌دهد.

همچنین بخوانید | خلاصه داستان Doctor Strange 2 نوید بازگشت سنگ زمان را می دهد؛

سم ریمی یکی از بهترین کارگردان‌های ژانر ابرقهرمانی است

spider-man 3

وقتی که صحبت از ساخت فیلم در ژانر ابرقهرمانی باشد، شما بهتر از سم ریمی نمی توانید پیدا کنید. به همین دلیل کوین فایگی می‌گوید درس‌های خوبی از سه‌گانه Spider-Man او گرفته است، چون بدون شک دو قسمت نخست این سه‌گانه جزو بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ سینما هستند‌. ریمی در واقع یکی از فیلم‌سازانی است که ناخواسته کمک بزرگی به شکل‌گیری دنیای سینمایی مارول کرده است، فیلم های این فرانچایز طبیعتی شبیه به کارهای ریمی دارند. فیلم های Spider-Man هیچوقت فراموش نمی‌شوند، و همیشه از آنها بعنوان بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ یاد خواهد شد. ریمی قدرت فراوانی در شکل‌دهی شخصیت‌های فیلم‌های خودش دارد، و همیشه بهترین بازیگران ممکن را انتخاب می‌کند. در خلق صحنات اکشن هم واقعا بی‌نظیر عمل می‌کند…

سم ریمی با ژانـر وحشت آشنایی کامل دارد

سم ریمی evil dead

در ایـنکه سم ریمی جزو بهترین‌های دنیای ابرقهرمان‌هاست شکی نیست، ولی او جزو خوب‌های ژانر وحشت هم هست؛ بدون شک اگر ریمی را بشناسید فیلم‌های Evil Dead او را هم دیده اید. پس حالا که مارول قصد دارد فیلمی ابرقهرمانی بسازد که دارای سکانس‌هایی ترسناک است، آیا از ریمی شخص بهتری می‌تواند پیدا کند؟ مارول قصد دارد کاری متفاوت انجام دهد می تواند آینده MCU را تحت تاثیر قرار دهد، مثل کاری که فاکس با Deadpool و Logan انجام داد، فیلم Joker محصول وارنر بروس هم مثال خوبی است. البته اگر دریکسون ژانر ابرقهرمانی و ترس را با هم ترکیب می‌کرد محصول کاملا متفاوت بود و Doctor Strange 2 تبدیل می‌شد به خاص‌ترین فیلم مارول، اما ریمی هم می تواند چنین کاری را به شکلی متفاوت انجام دهد.

همچنین بخوانید | فیلم Guardians of the Galaxy 3 داستان‌هایی که در قسمت اول آغاز شدند را به پایان می‌رساند؛

سم ریمی خبری خوب برای Doctor Strange 2

Doctor strange 2

در نهایت باید اشاره کنیم که شاید دخالت سم ریمی دقیقا چیزی باشد که Doctor Strange 2 به آن نیاز دارد؛ چون بعنوان مهم ترین فیلم فاز چهارم دنیای سینمایی مارول معرفی شده و خیلی واجب است که محصول نهایی هم چنین فیلمی باشد. خروج دریکسون کمـی اوضاع را بهم ریخته و یک سری اختلال‌ها ایجاد کرده، در این میان هم شایعه‌ها خبر از حضور تعداد قابل توجه‌ای شخصیت جدید در این فیلم می‌دهند، این شرایطی است که باید کنترل شود. مارول اطمینان دارد که Doctor Strange 2 می‌تواند فیلم مهمی باشد، پس در نهایت باید چنین برنامه‌ای را عملی کنند. انتخاب سم ریمی بعنوان کارگردان این فیلم، می تواند ثابت کند که واقعا قرار اینطور باشد، و باعث ایجاد امید در دل طرفداران هم اکنون نگران می شود. در پایان مذاکرات، وقتی که یک قرارداد همکاری بین مارول و ریمی بسته شود، دیگر کسی به خاطر نخواهد آورد که یک زمانی شخص دیگری قرار بود Doctor Strange 2 را کارگردانی کند.

مارول یک برنامه کلی برای فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness دارد، و زیاد فرقی نمی کند که توسط چه کسی کارگردانی شود، محصول نهایی تقریبا یکسان خواهد بود (از نظر داستانی). در این میان، حضور یک فیلم‌ساز کاربلد و درجه یک مثل سم ریمی می تواند اطمینان خاطری باشد برای اینکه Doctor Strange 2 دقیقا همان چیزی می شود که مارول برایش برنامه ریزی کرده، و البته تضمینی است برای کیفیت فیلم.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

1 نظر
 1. E.N می گوید

  ممنون بابت این مقاله، خسته نباشید
  انصافا بهتر از سم ریمی برای کارگردانی این فیلم پیدا نخواهد شد، همونطور که در مقاله گفته شده فیلم دوم دکتر استرنج قراره یک فیلم ابرقهرمانی و ترسناک باشه و خب آقای ریمی در هردو استاده، اگر ایشون انتخاب بشه بی شک بهترین خبر ممکن برای این فیلم و کل فاز چهارم مارول خواهد بود
  و افتخاری برای جهان سینمایی مارول هست که یکی از کارگردان های باسابقه و کاربلد دنیای سینما میخواد یکی از فیلم های mcu رو بسازه
  بازگشت جناب سم ریمی خوش سابقه به فیلم های ابرقهرمانی یک رویاست که خوشبختانه الان میتونه واقعا رخ بده!
  فقط تنها نگرانی اینه که بیشتر فیلم های مارول فیلم های ساخته شده توسط تهیه کننده هستن نه کارگردان، یعنی کارگردان ها آزادی عمل زیادی ندارن و باید مطیع تهیه کننده باشن، به همین دلیل اسکات دریکسون از کارگردانی این فیلم انصراف داد، پس اگر سم ریمی انتخاب بشه باید امیدوار باشیم که در کارش دخالت نکنن تا تجربه فیلم های فوق العاده مردعنکبوتی یک و دو تکرار بشه، ولی اگر به آقای ریمی چیزی رو تحمیل کنن و بهش آزادی عمل ندن متاسفانه ممکنه که اتفاقات مردعنکبوتی ۳ دوباره تکرار بشه
  پس خداکنه اگر سم ریمی انتخاب بشه بتونه هر ایده ای که دلش میخواد رو پیاده کنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline