فیلم جدید Doom صاحب عنوان رسمی، خلاصه داستان و تاریخ انتشار شد؛

فیلم جدید Doom (رستاخیز) صاحب یک عنوان رسمی، خلاصه داستان و همچنین تاریخ انتشار شد که اتفاق خوبی برای طرفداران این عنوان محسوب می شود. اگر به یاد داشتـه باشید آخرین فیلم بلند Doom حدود ۱۵ سال قبل پا به گیشه گذاشت، فیلمی که دواین “د راک” جانسون ستاره آن بود اما چیزی نبود که طرفداران Doom در انتظارش بودند؛ به همین دلیل در گیشه بین المللی فقط ۱۵ میلیون دلار فروخت، در حالی که تولید آن ۶۰ میلیون دلار هزینه داشت!

این عملکرد ضعیف از چنین فرانچایزی واقعا بعید بود، مخصوصا با توجه به اینکه نخستین بار در سال ۱۹۹۳ بعنوان یک بازی شوتر اول شخص (first person shooter) شروع بکار کرد و از قدمت زیادی برخورددار بود. بازی تنها شروعی برای Doom بود که در نهایت پا به دنیای کتاب ها، کمیک بوکها گذاشت و صاحب چند ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف و ادامه شد؛ در کل عناوین این مجموعه بر محور یک افسر نیروی دریایی می چرخند که در دنیایی عجیب و غریب و پر از اجساد برای زنده ماندن با انسان‌ها و هیولاهایی که جهان را در اختیار گرفته‌اند مبارزه می‌کند. Doom در میان گیمرها یک عنوان مشهور و جالب است اما مانند بسیاری از دیگر بازی ها نتوانسته در سینما به جایی برسد.

همچنین بخوانید | فیلم جدید Doom (رستاخیز) یک شخصیت زن اصلی خواهد داشت؛

نسخه ۲۰۰۵ فیلم Doom تبدیل به یک شکست بزرگ شد، و در واقع پایان رستاخیز در سینما بود، ولی باعث نشد که تلاش دیگری برای به زندگی آوردن شخصیت های این فرانچایز صورت نگیرد. چون فیلم جدید Doom قرار است تحت عنوان رسمی Doom: Annihilation (رستاخیز: تباهی) طی پاییز سال جاری میلادی توسط یونیورسال به دست طرفداران برسد. البته این بار خبری از اکران در سینما نخواهد بود و فیلم جدید مستقیما از طریق شبکه نمایش خانگی عرضه می شود. در کنار افشای عنوان رسمی و تاریخ انتشار، ما شاهد انتشار سه تصویر متفاوت از فیلم جدید Doom هستیم که بواسطه آنها می توانیم نیم نگاهی به این عنوان علمی-تخیلی داشته باشیم.

Doom

Doom 2019

فیلم جدید Doom

طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، داستان Doom: Annihilation هیچ شباهتی به فیلم ۲۰۰۵ ندارد؛ این بار مـا با گروهی از نظامیان فضانورد همراه می شویم که به یک درخواست کمک پاسخ می دهند، درخواستی که منشا آن یک قمر مریخی دورافتاده است، سپس خیلی زود آنها خودشان را درون یک نبرد مرگبار برای بقا پیدا می کنند. داستان فیلم شاید متفاوت باشد اما از فرمولی مشابه دیگر عناوین Doom پیروی می کند، پس احتمالا می تواند به دل طرفداران بنشینید؛ مخصوصا آنهایی منتظر یک فیلم لایو-اکشن دیگر از این سری بوده اند.

همچنین بخوانید | فیلم سینمایی Uncharted صاحب یک کارگردان جدید شد؛

باید اشاره کنیم، در روزگاری که غول های استریم مانند Netflix و Hulu تبدیل به یک بازار مناسب برای عرضه فیلم و سریالهای مشهور شده اند، انتشار یک فیلم از طریق شبکه نمایش خانگی چندان جالب به نظر نمی رسد. با این وجود به شدت منتظر فیلم جدید کمپانی Universal هستیم و خوشبختانه به محض انتشار می توانیم آن را تماشا کنیم. ما هنوز اطلاعات چندان دقیقی از Doom: Annihilation نداریم اما انتظار داریم که جزو فیلم های متوسط امسال باشد، فقط امیدواریم به فروش مناسبی دست پیدا کند.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.